Summer Ushqimi


Dietë Summer mund të përdoret në të dy verës dhe në çdo kohë tjetër të vitit. Por në verën kështu që një shumë e perime të freskëta, fruta dhe manaferrat. Përveç kësaj, çmimet e tyre në këtë kohë të vitit është shumë më e ulët sesa në dimër apo pranverë. Kështu që ju mund të humbni peshë, por jo shumë ndriçohet portofolin tuaj. Shumë njerëz kanë qasje në fruta dhe perime të tyre, është pronar krenar i zonave periferike, kështu që të flasin, dhe karta në dorë. Dhe ju nuk mund vetëm të ruaj një sasi të konsiderueshme të parave, por edhe mund të siguruar naturalness, freski dhe sigurisë së ushqimit.

Dietë Summer mund t'i atribuohet një dietë më të thjeshtë dhe të shijshme.

Kohëzgjatja e dietë të verës vetëm shtatë ditë.

Çdo ditë e lejuar për të ngrënë çdo kategori një të produkteve. Ju duhet rreptësisht të vëzhguar rend të ditë.

Dita e parë - perime. Në këtë ditë ushqim përbëhet vetëm prej perimeve. Zgjedhja e perimeve dhe jo i kufizuar.

Perimet janë ngrënë më i mirë i gjallë, por ju mund të hani dhe të zier. Me lëngje të thjeshta të lejuara apo ujë mineral, jo të gazuara më të mirë.

Dita e dytë - fruta. Dietë përbëhet prej ditës fruta të freskëta. Mundohuni të zgjidhni fruta me përmbajtje të ulët të sheqerit. Banane duhet të shmanget. Shumë të dobishme mollë lokale dhe dardha. Vakt kryesor duhet të jetë darkë.


Nëse mbrëmje uria bëhet shumë i madh, pini një gotë të ulët-yndyrë kos. Dhe gjatë ditës, të vazhdojë të pijë ujë jo të gazuara.

Dita e Tretë - kokrra të kuqe. Gjithë ditën hani vetëm fruta. Luleshtrydhe shijshme dhe të shëndetshme, raspberries, gooseberries, currants zi (e cila, që ra fjala, është një lider në drejtim të vitaminës C në përbërje). Mundohuni të mos e teproj me numrin, si konsumi i tepruar i manave mund të shkaktojë probleme të mëdha me tretje.

Dita e katërt - djathë. Gjatë ditës, të pini ndonjë pije të qumështit, zgjedhja është shumë e gjerë.

Kjo mund të jetë kos, bifidok, acidophilus, duke pirë kos, kos dhe qumësht i thartuar pjekur.

Duhet të pini gllënjka të vogla, duke pritur për një ndjenjë të lehta të plotësi. Nga mbrëmje, ju mund të kapur një uri papërmbajtshëm. Nëse ju keni absolutisht asnjë fuqi për t'u marrë me të, atëherë hani një pa yndyrë kos të vogël. Produktet e qumështit janë shumë të dobishme për sistemin e tretjes, të parandaluar kapsllëk dhe për të nxitur rritjen e microflora dobishme të zorrëve.

Ju mund të pini pije është popullor me shtimin e një tendosje të veçantë të trajtimit të baktereve për të ndihmuar të heqin qafe e dysbiosis dhe imunitetit të rrisi.

Dita e pestë - perime. Kjo ditë duhet të hani e njëjtë si në një të parë. Por këtë herë kjo është e mirë për të zgjedhur perime që ju nuk e hani.

Së pari, është tabelë e bukur shumëllojshmëri, dhe, së dyti, për të lejuar për vitamina më të dobishme dhe minerale.

Sixth Day - kokrra të kuqe. Prandaj, kjo është një përsëritje e ditës së tretë. Por me kusht që manaferrat këtë herë do të jenë të tjerët. Në mbrëmje duhet të pini një gotë kefir.

Shtatë ditë - lëng. Ashprat e të gjitha ditëve. Gjatë ditës ju mund të pini vetëm një lëng frutash. Zgjidhni një duhur e tre opsioneve - lëng molle, portokalli ose të rrushit.

Ajo do të ishte ideale për të gatuaj lëng e tyre të freskët dhe pini atë menjëherë pas përgatitjes.

Si rezultat i dietë ju mund të humbni deri në 4 paund.

Në të njëjtën kohë të forcojë e lëkurës, ënjtje do të shkojë, do të lidhur çehre. Konturet e trupit bëhet më e theksuar dhe shifër dukshëm më të zbehta.

Dietë Summer ju mund të rrinë në një herë në muaj. Ajo është zgjedhur zakonisht për të shpejt të freskohem para pushimeve të detit, dhe të duket e madhe në një rroba banje të hapur. Por ajo gjithashtu shpesh zgjedhin pas rekreacion pasiv nga ana e detit në një "all inclusive" kur paund incident pabesë në vetëm një javë.