Liepaja dietë


Liepaja dietë konsideruar nga humbjen e peshës, i cili në kohët e Bashkimit Sovjetik ishte projektuar nga një mjek profesionist që jeton në atë kohë në qytetin e Letonisë të Liepaja. Me këtë dietë arriti të humbur peshë për shumë njerëz. Sipas mjekut që e ka krijuar këtë metodë humbje peshe për të arritur rezultatin e dëshiruar duhet të përmbahet me rreptësi udhëzimet e përcaktuara.

Nëse ju shikoni nga klasifikimi, dietë Liepaja është një kategori të ulët kalori. Kalori mesatare ditore është e vendosur në 1200 kcal.

Rregullat dietë Liepaja

Kjo metodë e humbjes së peshës ka rregulla të caktuara që duhet të ndiqen për të arritur rezultatin e dëshiruar.


- Për ushqim të vendosur një kohë të caktuar, e cila është e ndarë në mëngjes, drekë dhe darkë. Në mes të ngrënies duhet të jetë vendosur pushimin e detyrueshme pikërisht në 05:00. Nuk duhet të ketë snacking!

- Ndalon të gjitha produktet të cilat nuk janë në menu. Ato nuk mund të përdoret edhe në sasi të vogla.

- Nevoja për të përgatitur veten apo të kryejnë monitorim të vazhdueshëm të gatimit.

- Jo i lejuar sheqer diabetik.

- A duhet të eliminuar plotësisht alkool.

- Kryen fushat e përditshme me probleme të vetë-masazh. Në këtë procedurë duhet të ofrojë 15 minuta kohë.

- Dy herë në javë duhet të marrë një dush me shtimin e ujit natyral kripë deti dhe pisha ekstrakt.

Salt merr 500 gram në banjë, dhe ekstrakt dy herë në përqendrim sesa manual. Samu duhet të marrë një dush për 30-40 minuta. Temperatura e ujit duhet gradualisht rritet. Nëse në fillim të seancave ajo do të jetë 38 gradë, atëherë ajo duhet ta sjellë atë në 45.

- Çdo herë që të heqë £ 10, duhet të kaloj nëpër masazh që duhet kryer specialist. Kjo është e nevojshme në mënyrë që lëkura nuk varem.

- Ju nuk duhet të ushtrojnë në qoftë se ju jeni duke bërë atë më parë.

Liepaja dietë menu

Mëngjesi (rreptësisht në një kohë)
1 filxhan çaj apo kafe
Sanduiç 1 djathë ose sallam (një ditë) ose lejohet një herë në javë në vend të sanduiç veze 2,5

(Shpjegim: 6 * 8cm bukë, trashësi 1,5 cm, vaj shumë e hollë, djathë 6 * 9cm, 11-12mm trashësi, suxhuk pa yndyrë)

Dreka (rreptësisht në një kohë)
1 copë mish ose peshk (160g gatshme)
7 lugë perime (Vetëm perime të freskëta, të ziera mund vetëm rrepa, lulelakra, mund të bashkëjetojnë. Peas, të paktën 3 lloje të ndryshme të perimeve)
zarzavate të pakufizuar
200 - 250g lëng

Darka (në mënyrë rigoroze në një kohë)
6-7 lugë sallatë ose sallatë mish (në ditë)
(Mish patate sallatë mish ose sallam, e gjelbër. Peas, vezë, turshi, 1 tbsp. Lugë salcë kosi ose majonezë
Vinaigrette: patate, karrota, panxhar, lakër turshi, turshi, qepë, 1 tbsp.

lugë gjalpë dhe 1st.l. peshk i konservuar ose vezë)
1 fetë e bukës
200-250 gram çdo sheqer të lëngshme

Një herë në javë duhet të bëni ditën e agjërimit (në të njëjtën ditë të javës)
250 g djathë
6 lugë fruta të thata ose 2 tablespoons mjaltë
8 arra
2 mollë
0,5 litra qumësht apo kos
Hani të gjitha për 5-6 vakte

Si për të lëngshme, pastaj gjatë ditës ju mund të pini 1,75 litra. Në këtë numër përfshihen të gjitha TEAS, lëngje dhe kafe.

Liepaja rezultatet dietë

Duke folur për rezultatet që mund të arrihen me Liepaja dietë, ata janë të gjithë të drejtpërdrejt të varur nga kohëzgjatja e përdorimit të kësaj metode të humbjes së peshës.

Gjatë muajit të parë ju mund të humbni 5 deri në 10 kg. Në muajt vijues, rezultatet do të jetë modest. Por të gjitha varet nga sasia fillestare të peshës dhe të trupit të tepërta karakteristika.

Liepaja dietë pro

Kjo metodë e humbjes së peshës është shumë i balancuar në përbërjen e tij. Ajo mund të përdoret për një kohë të gjatë. Pesha humbje duhet të jetë. Përveç kësaj, ju merrni një kujdes të madh lëkurës dhe masazh.

Liepaja dietë të këqijat

Në qoftë se ju qëndroni në këtë dietë për një kohë të gjatë, ju mund të mërzitem me dietë monoton. Gjithashtu vlen të përmendet është se menu nuk ka fruta që janë të nevojshme për njeriun.