Lemon Ushqimi


Një tjetër metodë e humbjes së peshës, që unë ju them sot është Lemon Ushqimi , e cila i përket kategorisë së trajtimit, të ndihmojë për të humbur £ 5. Dietë Duration limon është 14 ditë. Më duhet të them se unë nuk jam i mirë me çdo metodë humbje peshe në të cilën produkti themelor është një limon.

Kjo është për shkak të faktit se në shumë limon mund të japin stomak një ndikim negativ. E pra, kjo është kur kam vendosur të flas për të gjitha metodat që anashkalojë parti limoni dietë nuk mund të.

Sipas profesionistëve të përfshirë në ushqim, limon mund të klasifikohen si ushqim, trashje të madhe luftën.

Kjo është për shkak të faktit se ka substanca limoni që ndihmojnë në procesin e lipolysis. Citric acid, i cili është pjesë e limon ndihmon për të shpejtuar metabolizmin.

Në gjallëri limoni është të sigurojë pektin, e cila rregullon sheqerit në gjak. Në një numër të madh gjendet në limon vitaminë C. Siç e thashë, ajo limoni dietë është projektuar për 14 ditë, gjatë së cilës ju do të hani në regjimin e mëparshëm.

Ne do të duhet për të vetëm të heqë dorë sheqer dhe mallrat e pjekur.

Recetë dietë limon


Çdo ditë gjatë gjithë dietë do të pini lëng limoni me stomak bosh, të cilat duhet të holluar para se të përdorni ujë të pastër.

Pas pijshëm lëng limoni, shpëlarje gojën me zgjidhje të sode duhet të jetë në shkallën prej një lugë çaji sode buke për gotë me ujë. Kjo është e nevojshme në mënyrë që të neutralizuar acid limoni, i cili mund të ketë një efekt negativ mbi smalt dhëmbit. Gjatë pjesës tjetër të ditës ju mund të hani normalisht.

Çdo ?? numër ditë me lëng limoni të pijshëm duhet të rritet.

1 Dite 1 filxhan ujë - 1 limon i shtrydhur
Dita 2: 2 gota e ujit - 2 limon i shtrydhur
Dita 3: 3 gota e ujit - 3 limon i shtrydhur
Dita 4: në 4 gota me ujë - 4 shtrydhur limoni
5 Dita 5 gota ujë - 5 limon i shtrydhur

Dita 6: 6 gota ujë - 6 limon i shtrydhur
Dita 7: Merrni kavanoz tre-litra me ujë, e cila shtrydh tre limon, shtoni mjaltin dhe pini këtë pije gjatë ditës. Pas dietë proces i kundërt limon 7 ditë fillon.

Dita 8: 6 gota ujë - 6 limon i shtrydhur
9 Dita 5 gota ujë - 5 limon i shtrydhur
Dita 10: në 4 gota me ujë - 4 shtrydhur limoni
Dita 11: 3 gota e ujit - 3 limon i shtrydhur
12 Day: 2 gota e ujit - 2 shtrydhur limon
13 Day: 1 filxhan ujë - 1 limon i shtrydhur
14 Dita përsëri për tre limon dhe shtrydh ato në një kavanoz tre-litra me ujë, që të shtoni mjaltin.

Pirë gjatë gjithë ditës. Kjo dietë limon mbaron.

Siç mund ta shikoni, kjo metodë e humbjes së peshës është e vështirë të mjaftueshme për trupin e njeriut. Një tjetër mëngjes e qartë kur ju mund të pini 1-2 gota pije gjashtë gota por është e vështirë për të pranuar. Në këtë rast ajo është e rekomanduar për të ndarë marrjen e lëng për tre doza. Pini në këtë rast duhet të lëng limoni një orë para se një vakt. Unë ju këshilloj t'i qasen këtë dietë me kujdes të madh.

Kjo është për shkak të faktit se lëng limoni në numër mund të çojë në urth dhe probleme të tjera të traktit digjestiv. Nëse ju vëzhgoi rrit aciditetin në stomak, kjo dietë ju janë të ndaluara.

Në çdo rast, në qoftë se ju të ndjeni forcën për të marrë një kurs të dietës limoni para se metodë duhet të konsultoheni me mjekun tuaj.