Dietë Corn


Gusht është koha e korrjes. Ai është muaji i fundit i veres shumë hollim mbivendosen aktiv për metodat e ndryshme të humbjes së peshës, të cilat bazohen në perimet e ndryshme dhe frutat.

Dietë Corn përfshirë gjithashtu në këtë listë. Mesatarisht, kjo metodë e humbjes së peshës ju mund të humbni deri në pesë paund.

Besohet se dietë misri kategorizuar metodat e uritur por shumë efektive për të luftuar trashje. Ju lutemi të jenë të vetëdijshëm se kjo dietë nuk do të shkaktojë dëm. Gjithashtu vini re se misri është paraqitur në ?? konservuar, ruan pothuajse të gjithë ushqyesve të saj.

Po, misri është ruajtur objekte të tilla si vaji yndyror, kalium, niseshte, kalcium, fibra, biotin, acid folik dhe glutamik, magnez, hekur dhe fosfor.

Përveç kësaj, kokrra misri përmbajnë vitamina B1, B2, B6, PP, P. produkt për pronat e saj të dobishme shumë herë e fasule dhe bizele.

Në të gjitha më lart, misri është burimi më i kapshëm e selen. Kjo substancë është në gjendje për të zvogëluar gjasat e kancereve të ndryshme.

Sipas disa ekspertëve, misër, përfaqësuar ?? drejtat diete, ngadalëson procesin e plakjes. Pajtohem se misrit shumë përparësi të padiskutueshme, kështu që të shkojnë për të ofruar menu dietë, e cila është e bazuar në këtë ushqim.


Menu dietë misri

Para se të vendosni për të përdorur këtë metodë e humbjes së peshës, ju duhet të dini se dietë misri është projektuar për katër ditë. Ishte gjatë këtyre ditëve dhe kap menu, të cilat ne tani përshkruajnë. Nga parë dietë dietë ditë është ndjekur. Ne kemi nevojë për dy kalli misri të freskëta apo të konservuara 400 gram.

Kjo duhet të ndahet në katër pjesë që kanë nevojë për të ngrënë gjatë ditës. Më shumë i dobishëm është misër në kalli, por ajo ndonjëherë është e vështirë për të marrë. Në misrit gjatë ditës së parë të dietës duhet të hani një kastravec ose karrota, speca e ëmbël apo një domate dhe kivi apo mollë.

Gjithashtu në dietë mund të përfshijnë herbs freskëta dhe qepë. Të gjitha këto produkte mund të hahet vetëm ose kthyer ato në një sallatë, e cila në çdo rast nuk mund të mbushur me majonezë. Menu në ditë dietë e dytë misri do të jetë e njëjtë si në një të parë.

Në ditën e tretë humbje peshe pjesë të grurit duhet të reduktohet në 200 gram, e cila përsëri duhet të ndahen në 4 pjesë dhe hani gjatë ditës. Sa për fruta dhe perime, të cilat ishin në fillim të dietës, ato mbeten krejtësisht. Gjithashtu, ata mund të shtoni rreth 150 gram bubullimë.

Fundit dietë misri ditë është e njëjtë si i tretë. Siç mund ta shikoni, asgjë nuk është e pamundur në këtë dietë atje.

Kështu rezultat në bazë të metodës hollim misër duhet të këndshëm papritur ju.