Kremlini dietë


Në Evropë sot, çdo person i pestë është i sëmurë i trashë. Jetese fikse mbizotëron. Problemi i obezitetit në vendin tonë është shumë serioze. Shumë për të arritur peshën tuaj ideale, të ulen në të gjitha llojet e dieta që rekomandojnë konkurrojnë revista me shkëlqim. Një nga dietat popullore - "Kremlini dietë".

Parimi kryesor i dietës Kremlinit është për të kufizuar futje karbohidrate në minimum. Në procesin e trupit është e përpunimit dhjamin e tij. Nuk është çudi një dietë të tillë të ulët-Carb është quajtur.

Ushqime që përmbajnë proteina, ju mund të hani në sasi të pakufizuar. Proteina është një anëtar i mishit, djathë, vezë, peshk dhe pulave.

Në dietë përfshin edhe fruta, perime, arra dhe vajra bimore, të cilat përmbajnë një sasi minimale të karbohidrateve. Por nga ëmbëlsira, çokollata dhe ëmbëlsirat e tjera duhet të japin në të gjitha, sidomos në fazën e parë.

Në shikim të parë kjo është një parajsë për gourmets. Hani të gjitha shijshme, dhjamin dhe humbin peshë në të njëjtën kohë! Dhe kush mund të refuzojë një stomak pushime? Por, para se ju të thoni më shumë për këtë dietë të veçantë, fansat e saj duhet të dinë se "ulur" në dietë Kremlinit lejuar vetëm njerëzit e shëndetshëm të cilët nuk kanë sëmundje kronike.

Në asnjë hard Kremlinit dietë dietë - hani natën pse, por vetëm produkte të autorizuar.


Ajo përfshin shumë njerëz që e duan për të ngrënë. Por jo aq e thjeshtë. Është e qartë - nuk ka mrekulli.

Në dietë Kremlinit të gjitha prodhimet e bëra në njësitë e veçanta të numërimit: 1 cu = 1 g karbohidratet.

Kjo do të thotë se nëse 100 gram bukë e bardhë përmban rreth 50 $, një copë në ditë për të ngrënë mjaftueshëm për të mbuluar nevojën për karbohidratet. Pjesa tjetër e dietës duhet të përbëhet nga ushqime bezvuhlevodnoyi.

Këtu janë disa rregulla të ushqyerit në dietën e Kremlinit:

 • harrojmë për rrëmujën në të gjitha;
 • hani mish të zier vetëm, pa asnjë condiments dhe salcat;
 • aksioneve i fortë i lejuar në çdo kohë të ditës apo natës;
 • pini ndonjë pije nuk përmbajnë sheqer;
 • Frutat dhe perimet - në sasi shumë të kufizuara;
 • dhëmb i ëmbël - harroj goodies.

 • Pra, nëse ju keni bëre prej listat e ushqimeve të lejuara dhe të ndaluara, atëherë ju mund të fillojnë të vetë dietë.

  Ka katër fazat e dietë Kremlinit, të cilat së bashku zgjasin për tre muaj. E para dy javë gradualisht reduktohet përmbajtje karbohidrate në 20 $ ditë. Gjëja kryesore - nuk e teproj, dëgjoni gjendjen e trupit tuaj. Pas kësaj periudhe, ju mund të humbni një kilogram pak.

  Por për të arritur efektin maksimal, të vazhdojë në fazën e dytë, kur dietë gradualisht futi produktet që përmbajnë disa karbohidratet - fara, arra, vaj perimesh.

  Faza më i gjatë - i tretë.

  Brenda 2-3 muajve të ndërtojnë deri karbohidratet që rrjedhin nga ushqimi, por jo më shumë se $ 60 ditë.

  Dhe faza e fundit, i katërt, më e vështirë. E di si nuk ha tepër produkte të pranueshme, por nuk ngordhje. Mundohuni të rregulluar rezultatin.

  Për të trupit të ndjehen rehat dhe për të parandaluar depresionin, ju mund të jepni vetes xhoko. Nëse ju pëlqen të hani në natën - ha. Tetëmbëdhjetë muaj ul oreksin dhe është edhe ushqimi mjaft të vogla.

  Në kohën kur ju të ulem në dietë Kremlinit, të fillojnë disa herë në javë agjërimi ditë. Nuk mund të ketë perime përveç panxhar sheqeri përmban.

  Nga fruti nuk mund vetëm banane. Mish i aftë të ligët dhe djathë lloj kirkasian. Sasi të vogla mund të përballojë verë edhe të thatë. Mbani në dietë ishte më pak se 13,5-14,5 cu

  Plotësisht braktisin ushqime të lartë kalori dhe i frutave në perime nuk mund të. Trupi, mungesa e vitaminave të varfëruar me shpejtësi nënshtrohet ndonjë infeksion. Për të shmangur këtë, ju lutem lexoni tavolina me produkte të veçanta dhe të bëjë një dietë që ju mori gjithçka.

  Në dietën e Kremlinit mund të ulen për disa muaj. Për të ruajtur rezultatin, mos hani shumë ushqime të skuqura dhe ëmbëlsirat.

  Angazhohen në sport. Dhe më e rëndësishmja - le humor do të jetë gjithmonë, mendimet e mira pozitive - dhe vetëm atëherë do të ketë sukses.

  Kremlinit term dietë piket