Dieta më e mirë për bel


Shumica e grave ëndërr për të kanë një bel si Megan Fox apo Lyudmila Gurchenko. Bel Ushqimi, i projektuar për 7 - 10 ditë mund të përmirësojë volumin në 59-63 cm.

Të gjitha yndyrë dhe e ëmbël që do të hiqen nga menyja e ushqimit. Preferojnë ujë të zakonshëm mineral dhe fruta të freskëta. Çfarë menu dietë bel?

Ushqimi bel: ushqimi bazë

Lose peshë në këtë dietë, njerëzit janë të lejuar për të ngrënë për mëngjes disa spoonfuls e misrit (tërshërë) drithëra dhe një mollë, apo njëqind gram gjizë me gjysmë një madhësi të mesme pjepër. Për drekë - 150 gram mish pule pa lëkurë, 2 feta buke me një fetë djathë të ulët yndyrë, sallatë të lehta, perime, ose 150 gram peshk vuaj, feta pjepër gjysmë të prerë, brokoli ose lulelakër.

Darka - 50 gram bizele, domate pjekur, i pjekur në skarë mish derri medium pres. Perime sallatë mund të zëvendësojë domate dhe bizele. Një tjetër alternativë darkë, shumë e perime sallatë me mish të ftohtë peshon 80 gram.

Megjithatë, rezultate të mira nga një dietë të përshtatshme për një lloj të caktuar të dietës nuk është arritur. Prandaj, stërvitje bel nuk është anuluar.

Ushqimi bel - Ushtrimi

 • - Vendos këmbët sup-width larg tuaj dhe duart - mbi kokën e tij. Çdo bërryl prek gju kundërta 10 herë. Për shembull, e drejtë bërryl parasysh gjurin e tij të majtë dhe të majtë bërryl - gjurin e djathtë.
 • - Bend bërryla tuaj në një pozicion në këmbë.


  Lift alternuar gjunjë dhe bërryla prek të kundërtën. Kryen ky ushtrim merr rreth 3 herë për çdo këmbë.
 • - Përhershëm të ngritur një lart krahun, dhe vendin e dytë në bel. Lean në anën që është krahun e kundërt e ngritur, pastaj anasjelltas. Merrni 20 shpatet në çdo anë.
 • - Ulur në dysheme, duart ligët prapa shpinës së tij. Ulët gjunjët radhë këmbët prirje. Pastaj komplikoj: këmbët heqë off dysheme - do të ulë shtypni. Në çdo anë për të bërë 30 herë.
 • - Bend gjunjë këmbët tuaja të ulur në dysheme, duke mbajtur duart e tij mbi kokën e tij. Si pjesë bëni tilts, qafë të mbajë ende.

  Puna duhet vetëm bel. Në çdo anë - 20 herë.
 • - Lean nga njëra anë, të shtrirë në anën e saj. Të dorës së dytë pas belit të saj. Heqin çdo këmbë deri në 30 herë.
 • Mundohuni për të kryer këtë ushtrim tri herë në javë, nuk ngarkimit dhe nuk perevtomlyuyuchy trupin tuaj.

  Këtu është një tjetër lloj i dietë belit që mund të zvogëlojë volumin, por ajo është gjithashtu e nevojshme për të përforcuar ushtrimet e listuara më sipër. Ushqimi № 2. Mëngjesi: vezë të ziera, çaj unsweetened dhe një filxhan kos. Dreka: sallatë, lëng limoni sbryznutyy dhe 100 gram mish lope të zier. Rostiçeri: çaj unsweetened. Darka: sallatë me 50 gram mish i gatuar, një fetë djathë.

  Për një bel grenzë nuk pinë alkool gjatë dietë, çokollata dhe bukë.