Dietë kinez


Dietë kinez është një nga më të vështira. Dietë zgjat për tre javë gjatë dy të parët është humbje peshe, dhe gjatë javës së tretë të rezultatit fikse. Ushqimi është shumë e vështirë, veçanërisht në javën e parë. Nëse keni vetë-kontrollit të mjaftueshme dhe vullnet në javën e parë, atëherë me siguri ju mund të mbajë jashtë deri në fund. Në javën e tretë të dhënë dobësimin rëndësishëm që përgatisin trupin për një tërheqje graduale nga dietë.

Dietë është vegjetarian, me përjashtim të vezëve në javën e parë. Prandaj, ju duhet të shkoni për të konsumuar ushqim të përgjegjshme pas dietë. A jo vetëm bandës deri në të mishit dhe të kafshëve të tjera të produkteve, në mënyrë që të mos provokojnë probleme të tretjes.

Ne duhet të përdorin dietë kineze që është e mundur për të reduktuar sasinë e stomakut overeating shtrirë në madhësi normale. Pra, pas përpjekjes së saj jo shumë, harrojmë për pjesë të mëdha të ushqimit.

Gjatë javës së parë të dietës përbëhet vetëm prej vezëve dhe portokall. Tri herë në ditë duhet të hani një vezë dhe një portokalli. Që të lëngshme është e lejuar vetëm çaj jeshil pa shtuar sheqer dhe sweeteners. Tea brewed nota krupnolystovyy më e mirë e mirë sepse ajo përmban elemente të dobishme për trupin gjurmë.

Gjatë javës së dytë, hani vetëm drithëra bollgur.


Drithëra mund të zgjidhni çdo përjashtim për bollgur dhe elb perla.

Dridhë i zhveshur brenda natës me ujë të ftohtë në mëngjes çiban rreth ngrohjes ulët. Kur gatim kokrra ndaluara shtoni kripë ose sheqer. Kufizimet në numrin atje. Por për një ditë ju mund të hani qull me vetëm një lloj të vetëm të drithërave. Më të vlefshme nga numri i elementeve gjurmë dhe vitamina konsiderohen hikërror dhe oriz kokrra. Me lëngje, si në javën e parë, le të vetëm çaj jeshil.

Gjatë javës së tretë, ju mund të hani vetëm perime dhe fruta. Perimet mund të zgjidhni ndonjë në tuaj, në të vërtetë ju mund të gatuaj supë perimesh me shtimin e vajit vegjetal (vaj mundësisht ulliri nxjerrjes së pari).

Për një shije e merak një luledielli pak i lejuar. Kufizimet në zgjedhjen e frutave të dyja. Me lëngje të lëngshme të lejuara dhe pije frutash. Lëngjet, natyrisht, ajo është e mirë për të pirë shtrydhur fllad, si në këtë rast, numrin maksimal të vitaminave të ruajtura.

Javën e tretë është më e lehtë dhe më të kënaqshme e të treve, si mund të lejohet një larmi të madhe të produkteve. Vaj vegjetal do të ndihmojë në rast të problemeve me zorrët, sepse varfëria përmes dietës mund mundo kapsllëk. Përveç perimeve përmbajnë sasi të lartë të fibrave, e cila gjithashtu përmirëson peristaltikės.

Për tre javë dietë kinez ju mund të humbni deri në 8 £ mbipeshë.

Rezultati varet nga pesha fillestare dhe shumës së drithërave dhe perimeve, të hahet gjatë javëve të dytë dhe të tretë të dietë. Edhe pse numri i tyre nuk është i kufizuar, është e kuptueshme që më shumë ju hani, e më pak sasinë e humbjes së peshës. Por nuk i mohoj veten nuk është e vlefshme. Mundohuni të gjeni një terren të mesme, ku ju mund të ndjeheni dobësi dhe zi e madhe buke.

Së fundi, si në rastin e çdo dietat strikte përpara përdorim duhet të konsultoheni me një ekspert për temën e contraindications. Është e nevojshme për t'iu qasur me kujdes dietën për ata që vuajnë periudhave të shkurtra të shpeshta të alergjive, si dhe vezët dhe portokall që janë ngrënë gjatë javës së parë, për të përfshirë produktet vysokoallerhennnym.

Dhe që nga asgjë tjetër përveç tyre nuk ka, atëherë rreziku i alergjitë rritet.