Kefir dietë


Kefir dietë - Një nga dietat më të njohura. Kefir - një pije që jo vetëm ka një shije të këndshme, por edhe sjell përfitime të ndjeshme të trupit, si dhe përmirëson Gastro - traktin e zorrëve dhe largon toksina nga trupi.

Kjo është dietë më efektive për humbje peshe shpejtë. Përveç kësaj, duke përdorur këtë dietë, ju nuk do të ndiheni të uritur sepse kos krijon një ndjenjë të ngopjes dhe plotësisë së stomakut për një kohë të gjatë.

Ka shumë dieta opsione kefir. Të gjitha janë të bazuara, kos natyral për përdorim të përditshëm, por ndryshojnë në numrin e produkteve të tjera dhe për këtë arsye gjatë kohëzgjatjes së mandatit. ??

Opsioni 1 dietë kos


Kefir mono-dietë.

Kohëzgjatja - 3 ditë. Çdo ditë, pini 1,5 litra kos në intervale të rregullta 5-6 herë. Ky është opsioni më i keq, por edhe më efektive. Brenda 3 ditëve ju mund të humbni 2-4 paund dhe gëzojnë vetë dhe të tjerët postroynevshey shifër.

Opsioni 2 dietë kos

 • 1 ditë - 1,5 litra kos gjithë ditë dhe pesë gatuar pa patate kripe.
 • Dita 2-1,5 litra kos gjithë ditë dhe 100 g mish pule i gatuar.
 • Dita 3-1,5 litra kos dhe 100 gram mish i gatuar.
 • Dita 4-1,5 litra kos dhe peshk të zier.
 • Dita e 5-1,5 litra kos dhe të gjitha pjesët ditë gjatë të frutave dhe perimeve, përveç rrushit dhe banane.

 • Dita 6-1,5 litra kos në pjesë të barabarta gjatë gjithë ditës.
 • Dita 7 - 2, litra ujë mineral.
 • Për të ndjekur një dietë të tillë të kos në javë është padyshim e vështirë, por megjithatë ju do të jetë me të vërtetë i lumtur me rezultatin. Gjatë javës ju mund të humbni deri në 5 £ mbipeshë.

  3 variant dietë kos

  Nëse ju dëshironi të humbni 10 kg, ka një kos dietë Instituti ushqyerit, e cila zgjat 21 ditë. Baza e kësaj dietë - nuk ka vakt qartë afat kohor një ditë, dhe vetëm parimet e themelore të dietën e përditshme që duhet ndjekur.

  Çdo ditë duhet të pini 1,5 litra lëng, 1 litër është - kos, nganjëherë zëvendësim lëng perimesh.

  Të 0.5 litra mbetura duhet të përdoret në ushqim.

  Numri i ngrënies - 5-6 herë në ditë.

  Ju nuk mund të hani gjatë këtij dietë kos sheqer, bukë, pastë dhe patate. 50% e yndyrave që janë në ushqim - perime. Gjatë ditës ju mund të hani gatuar mish, peshk apo produktet e qumështit, por në doza të vogla. Frutat dhe perimet - në sasi të pakufizuar.

  Parimi kryesor i këtij dietë - reduktuar futje me kalori që do të miratohet.

  Kjo kos dietë më trup i butë dhe psikologjikisht tolerohet mjaft lehtë, me rezultatet e para që ju do të vini re një javë.