Ketohennaya dietë


Ketohennaya dietë është një nga metodat për të trajtuar sëmundje të tilla si epilepsi. Kjo teknikë është përdorur në kombinim me droga të tjera, ndër të cilat vlen të përmendet fizioterapinë dhe marrin medikamente synuara. Nëse një të veçantë të ushqyerit nevojë e fëmijëve, ajo mund të caktojë atë një mjek.

Qëllimi kryesor i cili është vendosur para dietë ketogenic është për të kontrolluar apo zhdukja e plotë ndodhur konfiskimet e mëhershme.

Ajo duhet të them menjëherë se dietë të zhvilluara duhet të ndjekim rreptësisht. Nuk ka alternativa apo variacionet e tjera mund të bëhen.

Trajtimi duhet të bëhet në mbikëqyrjen e rregullt të specialistit mjekësor. Në rast të ndonjë komplikime duhet të kontaktoni menjëherë në spital për ndihmë.

Menu dietë ketogenic


Kjo mënyrë e që kanë të bëjnë me problemin ka një agjërim të veçantë, e cila më vonë pasqyruar nga një produkteve ushqimore rënie që shkaktojnë ketosis. Gjatë tri ditëve të para dietë ketogenic e ushqimit kanë braktisur plotësisht. Këto ditë ju vetëm mund të pini ujë që është e lejuar për të përdorur në çdo sasi.

Lëngje bllokuara, pijet joalkoolike, uji mineral. Në këtë kohë të preferuar regjim shtrati.

Pasi faza e parë e dietës ketogenic emërohen për tri ditë, gjatë të cilat ushqime duhet të administruara ngadalë, madhësia e të cilave shuma për një çerek pjesë normale. Parimi kryesor i zgjedhjen e produktit tregon se 4 e yndyrë duhet të përbëjnë 1 e karbohidratet dhe proteinat.

Kjo menu mund të krahasohet me dietat yndyrore që synojnë në humbje peshe. Nga dietë duhet të përjashtojë bukë të zakonshme, panxhar, drithëra, fruta, makarona, patate, karrota.

Në ditët e katërt, pestë dhe të gjashtë të rritur të përshkruajnë një dietë. Mëngjesi do të jetë 2 vezë të ziera, 15 gr. krem i rëndë në kafe ose çaj, 55 oz.

gjalpë. Mëngjes i ardhshëm do të jetë 150 gram. mish mbahem në të, qepë, kastravec dhe vaj perimesh. Dreka do të përbëhet nga dy salcice, 1,5 lugë majonezë dhe domate të katërtat.

Në mesditë duhet të pini kafe me krem ​​dhe hani një fetë e bukës së proteinave me gjalpë. Darka duhet të hani një gjoks pule, 10 oz. gjalpë, një gjysmë filxhan fasule të gjelbër, derdh dy lugë vaj perimesh.

Si pjesë e dietë ketogenic kanë një përmbajtje të lartë të yndyrës dhe proteinave. Kjo metodë nuk mund të përdoret nga njerëzit me probleme normale në mëlçi dhe veshkat.

Gjithashtu ndalohet është ushqim i veçantë për njerëzit që kanë probleme kardiake apo faza të rënda atherosclerosis. Vazhdoi trajtim pas ngrënies ketogenic 6 ditë destinuara vetëm specialist mjekësor.