Bean dietë


Kjo metodë e humbjes së peshës është kategorizuar si dieta e shpejtë. Sipas autorëve, të cilët zhvilluan këtë metodë, një javë mund të humbni peshë nga 3 në 7 paund. Nëse ju doni të përsëris dietë bathë, ajo është e lejuar për të bërë vetëm një muaj pas humbje peshe kursit kaluar. Si me shumicën e metodave të humbjes së peshës, i ulur në bathë dietë , Trupi ka nevojë për shumë lëngje.

Për të nxjerr toksina, ditë do të duhet të pini të paktën dy litra ujë. Elementi kryesor i kësaj metode të humbjes së peshës qëndron fasule, e cila është konsideruar një produkt i shkëlqyer diete. Përbërja dhe përmbajtja e proteinave lehtësisht të tretshëm në fasule ky produkt është shumë më superiore në disa lloje të peshkut dhe mishit.

Si pjesë e fasule janë të ushqyesve të tilla si aminoacidet, kalcium, kalium, vitamina B, C, proteina, acide organike, yndyrna, karbohidrate. Fasule është produkt mjaft i shëndetshëm. Pra, kur ju të ulem në këtë dietë, ju nuk do të ndjehen të uritur.

Është thënë se kjo metodë e humbjes së peshës ka disa të meta. Bean dietë e ndaluar njerëzit që kanë probleme me traktin gastrointestinal. Për të parandaluar kapsllëk dhe bloating gjatë ditës duhet të pini shumë ujë. Kjo zakonisht shkakton disa njerëzve reagim negativ.

Dietë është mjaft i rreptë, kështu që pasi të pamundur për të lëvizur shpejt në një dietë normale.


Të paktën një herë në ditë pas lëshimit të dietë në dietë duhet të përfshijnë fasule.

Dietë menu bathë

Dita e parë
Në mëngjes duhet të përgatisë një filxhan kos ose krem ​​kosi 100 gram yndyrë më pak se 5 për qind. Gjithashtu shërbeu një fetë e dolli dhe djathë. Mëngjes i ardhshëm do të jetë manaferrat apo fruta. Menu drekë do të përbëhet nga 100 gram e fasule që ju mund të gatuaj apo të blejnë të konservuar.

Në përgatitjen sallatë bathë me vaj ulliri, një gotë me lëng ose çaj pa sheqer. E njëjta menu do të jetë për darkë.

Dita e dytë
Mëngjes i parë do të përbëhet nga njëqind gram kos apo djathë, çaj ose kafe pa sheqer.

Në drekë shërbeu fruta apo manaferrat. Drekë në ditën e dytë të këtij dietë do të përfshijnë njëqind gram fasule, sallatë lakër turshi, çaj pa sheqer ose lëng. Darka duhet të përgatisë njëqind gram e peshkut, të njëjtat fasule dhe çaj pa sheqer ose lëng.

Dita e tretë
Ditë menu ushqimi i tretë do të jetë saktësisht e njëjtë si dita e parë e dietës Bean.

Dita e katërt
Në përgatitjen djathë Mëngjesi 100 gram ose 100 gram krem ​​kosi. Pije do të jetë kafe ose çaj pa sheqer. Dreka do të jetë e njëjtë si në ditët e mëparshme. Për drekë dhe sallatë frutash është 100 gram fasule. Evening menu ushqimi do të përfshijë 100 gram mish, të ziera ose të pjekura se, 50 gram oriz, lëng ose çaj.

Dita e pestë
Të dyja mëngjes do të jetë e njëjtë si në ditën e katërt të dietës Bean. Në përgatitjen e drekës njëqind gram fasule, sallatë lakër turshi, çaj ose lëng. Menu ushqim gjatë darkës do të përbëhet nga sallatë perimesh, dy patate të ziera, njëqind gram fasule dhe një gotë me lëng domate.

Dita e gjashtë
Mëngjes i parë - një filxhan kos ose krem ​​kosi 100 gram. Dreka përbëhet nga dolli, 40 gram djathë, kafe ose çaj. Për drekë, shërbeu me perime sallatë njëqind gram djathë, çaj ose lëng. Darka do të jenë fruta dhe 150 gram fasule.

Ditën e shtatë
Dita e fundit e dietës bathë fillon me 100 gram djathë ose kos, dhe kafe ose çaj.

Atëherë do të ketë fruta apo manaferrat që janë pjesë e ushqimit gjatë drekës. Për drekë shërbyer sallatë dhe njëqind gram fasule. Darka përbëhet nga 100 gram fasule, pllaka supë perimesh dhe lëng portokalli.

Ulur në këtë metodë e humbjes së peshës, kohën e gjumit është e rekomanduar për të pirë një gotë kos pijshëm ose kefir.