Ushqimi patate


Dietë patate, si të gjithë tjetër mono-dietë, do të thotë e konsumit në një produkt të vetëm për disa ditë. Pra, edhe një sasi e vogël e patate gatuar jep një ndjenjë të shpejtë të ngopje, kjo dietë do të ndihmojë të hequr qafe paund shtesë për një kohë mjaft të shkurtër.

Sot, nutritionists ofrojë na disa dietë opsione patate, të cilat ndryshojnë vetëm në numrin e të ashtuquajturve "shtesa" të ndryshme, produkte dmth që mund të konsumuar gjatë gjithë ditës përveç enët patate. Pra, në qoftë se ju vendosni për të humbur peshë në këtë mënyrë, me kujdes të shqyrtojë disa variante të dietat patate dhe zgjidhni më të përshtatshme për veten tuaj.

1 opsion


Camyy i vështirë por ende, megjithatë, dhe efikas. Duke e përdorur atë, ju do të humbni deri në 500 gram çdo ditë.
Mëngjesi - pini një gotë qumësht.

Për drekë, 300 gram pure patatesh në ujë me një sasi të vogël të kripës.

Në darkë - sallatë patate - 250 g patate, me feta vezë të ziera. Kjo përzierje. A pak - pak kripë dhe derdh vaj.

Kohëzgjatja e tillë një version dietë - 3-5 ditë. Gjatë ditës ju mund të pini çaj të gjelbër ose ujë pa gaz.

Opsioni 2

Cook kilogram patate, mundësisht pa kripë, dhe ndajnë atë në 5-6 vakte. Dhe atje gjithë ditën, duke shtuar kopër, majdanoz, marule ose zarzavate të tjera.

Për mëngjes ju mund të hani një copë të vogël bukë misri dhe gjalpë. Një menu drekë të diversifikuar perimet e tyre, të tilla si trangujve, karrota apo lakër. Gjatë gjithë kësaj dietë, e cila duhet të zgjasë 3-5 ditë, pi ujë mineral ose çaj jeshil.

Nuk është më shumë i butë për trupin dhe dietë shtetëror mendor opsion patate tuaj.

Opsioni 3

Piqem 1 kg patate në lëkurat e tyre. Si në versionin e mëparshëm të ndarë atë në 5-6 copa dhe përdoren së bashku me herbs, derdh vaj perimesh. Por ndërsa drekë dhe darkë të marrë një tjetër 2 vezë të ziera, mish të zier (deri në 50 g) dhe 200 g zier perime (domate, karrota, lakër).

Kohëzgjatja e këtij kursi është 5-7 ditë.

Duke përdorur ndonjë nga këto opsione dietë patate, ju mund të humbni një paund disa mbipeshë dhe të ketë disa ditë për të kënaqur veten shifër të hollë dhe të bukur.