Lakra Ushqimi


Lakra Ushqimi i referohet kategorisë së dietat strikte, dietat që është, maksimale produktet kufizim kalori. Efekt në qoftë se të gjitha rregullat e frikshëm - ju humbni 10 kg në 10 ditë! Për një dietë të tillë mund të zgjidhni çdo lloj të lakër - colored, lulelakër, Bruksel ... Por më e përshtatshme është lakër zakonshme: së pari, për shkak të kalorive të tij të ulët (vetëm 26 kalorive) dhe, së dyti, në sajë të të gjitha vitaminat e nevojshme, minerale dhe fibra.

Çdo tre ditë në vend të lakër turshi lakër të freskët mund të përdoret - ajo kalori edhe më të ulët (19 kalori).

Thelbi i dietë lakër është që të hani lakër pa kufizime sa më shpejt që ju të ndiheni të uritur.

Në lakër pa kufizim për të pirë çaj jeshil dhe ujë të pastër jo-gazuara (por jo më pak se 1,2 litra në ditë). Në duhet të pini një filxhan kafe të zezë pa sheqer mëngjes - ajo përshpejton metabolizmin, duke shkaktuar trupit të shpenzojnë më shumë energji. Kur dietat janë të ndaluara: alkooli në të gjitha format, sheqer dhe kripë, dhe miell.

Kohëzgjatja e dietë - jo më shumë se 10 ditë, përsëritja jo më herët se dy muaj mund.

Këtu është një menu i përafërt për dietë lakër.

 • Mëngjesi: çaj jeshil ose kafe pa sheqer i zi apo ende ujë i qartë.
 • Dreka: sallatë e lakër të freskët dhe karrota me vaj perimesh.


  Jo më shumë se 200 gram e zier viçi, pule ose peshk.
 • Darka: sallatë e lakër të freskët, një vezë trembem (ose gjysmë pule), mollë ose fruta të tjera përveç banane.
 • Nga 02:00 të fle - 200ml kos yndyrë të ulët.
 • Sallatë lakër mund të zëvendësojë supë lakër me perime.
 • Dietë lakër ka shumë përfitime, duke përfshirë edhe i rëndësishëm është fakti se me dietë e duhur pas peshë dietë nuk është e pakthyeshme. Yndyrë për shkak të përfshira në lakër, ajo ka veprim të shkëlqyer spastrimit - së bashku me duke u mbipeshë të heqin qafe e toksinave. Kjo dietë ka pak contraindications (stomakut ose duodenale ulçerë).

  Por ajo mund të rekomandohet për njerëzit që janë të ndaluara dietë të tjera humbje peshe, sëmundje të veshkave, sëmundje të mëlçisë disa traktin gastro-intestinale.
  Në çdo rast, prania e sëmundjeve të caktuara para dietë duhet të konsultoheni me mjekun tuaj.

  Që dietë lakër gjithashtu duhet të kihet parasysh se një reagimet e mundshme negative zvogëluar punën, letargji, dhimbje koke, vëmendje të paqartë. Është më mirë për të tillë një dietë të nxjerrë në pah të festës.

  Por në qoftë se ju të mbështetur të gjitha rekomandimet, rezultati nuk do të marrë kohë.