Dietë shalqi


jpg width = 176 height = 157 / sezon shalqi - një kohë e madhe për të sjellë trupin tuaj. Nutritionists shalqi quajnë produkt të mahnitshme, dhe dietë shalqi mund të vëzhgojë pothuajse çdo gjë, sepse ka shumë pak contraindications. Shalqi Si të dobishme? Pronat e dobishme e shalqi kanë kohë që njihet. Kjo kokrra të kuqe përmban glukoze dhe fruktoze, të cilat janë të absorbohet lehtë nga trupi, acid folik, pektin dhe celulozës. Sasia dhe cilësia e vitaminave në shalqi janë gjithashtu mbresëlënëse. Ai është në gjendje të shpejt të pastruar trupin e toksinave për shkak të pronave të saj diuretik. Nëse ju doni të qartë trupin tuaj e toksinave përfitim i shalqi është e vështirë të mbivlerësohet.

Por, para se ju të merrni në dietën shalqi, ju duhet të konsultoheni me një specialist.

Ushqimi për shalqi


Kështu që ju janë miratuar ekspert dhe vendosi të shkojë në një dietë shalqi. Kjo do të thotë që ju keni për të marrë shalqi vazhdimisht, duke mos përjashtuar natën. Fakti që kjo ndodh në koncentrim natës së urinës, e cila shkakton gurë në veshka. Arbuzov dietë zgjat 5 ditë, kjo periudhë është e mjaftueshme për trup mori shpëtoj e toksinave, ujë të tepërt, kripëra dhe problemet tjera. Për të humbur peshë në shalqi është gjithashtu mjaft e gjatë. Në natën ju duhet të hani shalqi 1 kg deri 10 kg të peshës (pra, nëse ju peshojnë 60 kg, ju do të duhet 6 kg shalqi mish, dhe në qoftë se 85, atëherë 8,5 kg).

Unë duhet të dëgjoni me kujdes për trupin, sepse monoharchuvannya - jo gjëja më e mirë që ai të mund të ofrojë, dhe nganjëherë kjo mund të shkaktojë një reagim negativ. Por shumica e dietës shalqi është e rekomanduar për të mëlçisë (cerozë, hepatiti, sëmundje Botkin-së, cholelithiasis). Është e rekomanduar si një prizë të ushqimit në atherosclerosis, përdhes, trashje. A është e mundur për të humbur peshë në shalqi? Shalqi janë efektive për humbje peshe, ata duhet gjithashtu të marrin ata që vuajnë nga pagjumësia dhe humbja e fuqisë.

Nëse dietë shalqi ju duhet të heqin qafe e gurëve në veshka, është e nevojshme për të vepruar si vijon.

Ushqimi juaj do vetëm bostana dhe bukë e zezë. Rrjedhimisht, 2-3 am (koha më e mirë për këtë proces) llojin dush të ngrohtë, të ulen në dhe hani shalqi. Ditën e tetë në 02:00 natën duhet të pini 2 tableta Nospanum dhe shtrihen në një banjë të nxehtë. Bath gjithmonë të jetë e nxehtë. Në mëngjes fillojnë urinim të bollshëm dhe dhimbje të jetë e mundur. Nëse dhimbje të forta, ju mund të pini dy tableta Nospanum dhe kërcejnë, në rritje në gishtat dhe duke rënë ndjeshëm për pesë. Përsëri në banjo. Nja dy javë përsëri. Në sezonin e kjo procedurë mund të bëhet 2-3 herë, dhe ata që u përpoqën të argumentojnë se rezultati është shumë i kënaqshëm.

Ujë të ngrohtë dilates enët e gjakut, në një banjë të ngrohtë e rërë dhe gurë, në qoftë se ata janë në veshkat, mbeturinave nuk është aq e dhimbshme. Rishikimet e dietë shalqi gjithashtu sugjerojnë se shalqi mund të humbni deri në 8 kg në javë.

Cons shalqi dietë

Kundërindikimet për dietën shalqi është një anomalitë kongjenitale e sistemit urogjenital, proceset postoperative commissural, sëmundjeve të traktit gastrointestinal, Ulçera duodenale dhe stomak. Pra, ndonjëherë kur dietë shalqi duhet të përdoret në vend të bardhë bukë. Bukë e zezë zvogëlon efektivitetin e dietë shalqi do të çojë në acidifikimin e urinës. Gjithashtu dietë shalqi nuk është e rekomanduar për ata me gurë në veshka të mëdhenj si ata mund të fillojnë jashtë, nuk shpërbëhet deri në fund, dhe si rezultat të fillojnë dhimbje barku i veshkave.

Njerëzit e moshuar dhe me sëmundje kronike të zorrëve mund të vuajnë nga bloating, dhe pacientët me diabet duhet të marrë parasysh normën e përditshme të sheqerit.

Si te zgjidhni një shalqi

Pesha humbje në shalqi përfshin duke përdorur vetëm fruta të pjekur. Si te zgjidhni një shalqi? Kur zgjedh një shalqi mundësisht të ndjekin standardet higjienike. A nuk e prerë në kur blejnë një shalqi, ajo duhet të lahen në shtëpi me ujë të nxehtë me shkumë sapuni. Kjo nuk do të jetë një "pronar i lumtur" infeksion intestinal që shpesh ndodh gjatë manave të sezonit shirita. Vuajnë nga urolithiasis duhet jo, nga rruga, pesha të heqë, edhe nëse - shalqi një dietë ditë.

Aktiviteti fizik - një nga mundësitë për të marrë një sulm të dhimbje barku i veshkave. Dhe për të marrë filluar është për të organizuar një ditë të agjërimit në shalqi gjatë që vetëm hani 2 kg shalqi. Një ditë një herë në javë gjatë gjithë sezonit - dhe ju do të ndiheni shumë më mirë.

Zgjedhja e shalqi - ajo është mjaft serioze. Pjekur shalqi - një lustër mat, të shëndoshë e shurdhër kur përgjuar, dhe në ngjeshje - plas. Nëse shalqi ishte rritur nga standardet, atëherë ata do të jenë në dispozicion jo më parë se fillimi i sezonit. Dhe fakti se atje ende tërheq bukurinë e saj - rezultat i ndikimit të faktorëve të rritjes dhe plehra.

Pra, është më mirë për të pritur dhe për të marrë rezultate të shkëlqyera nga fuqia shëruese të shalqinit. Sezoni shalqi - është e gusht dhe shtator. Bostana Storage gjithashtu kërkon qëndrimin e duhur. Fruta jeshile-shirita referohet produkteve që prishen. Cut shalqi më i mirë mbahet jo më shumë se 2-3 ditë. Në mënyrë ideale, të gjitha feta shalqi, preu sot, sot dhe hani.

Sa kalori një shalqi? Kalori shalqi - vetëm 28 kalori në 100 gram. Ata që tashmë e di se si për të humbur peshë me shalqi, thonë se dietë shalqi nuk ndihet shurdhim në stomak pasi të hahet. Por edhe në dietë shalqi dhe nuk ndiheni të uritur sepse vëllimi i ushqimit që është zhytur mjaft i rëndësishëm.

Nëse keni shikuar figura e saj dhe, në kohë, të bëjë dietë të re për korrigjimin e peshës - ne ju ofrojmë në gusht dhe shtator është të provoni dietë shalqi.