Komente dietë shalqi


Për pamjen e mes i verës e vërtetë të shumë fruta, manaferrat dhe fruta, ndër të cilat vlen të përmenden dhe shalqi. Së bashku me trangujve, këto fruta janë shumë të popullarizuara në mesin e atyre që duan të humbin peshë. Në verë u përpjekur për të humbur peshë shumë dietë të provoni shalqi, të cilat ne e përshkruar më herët.

Në artikullin e sotëm ne do të përpiqemi për të treguar rezultatet dhe komentet që janë të marra dietë shalqi. Shumica e rezultateve të fituara me këtë metodë e humbjes së peshës, thotë se kjo metodë e humbjes së peshës ndihmon për të përballuar me të tepërt yndyrë trupit mjaft lehtë. Ky njëjti njeri i ulur në dietë shalqi nuk ndihet shumë urinë.

Nga kritikat e njerëzve që e kanë provuar këtë metodë e humbjes së peshës, më të mirë të provojë atë.

Kështu, sipas Victoria, dietë shalqi ndihmoi atë të përballen me dëshirat për ëmbëlsirat. Vajza Më parë, edhe pse ushqyer siç duhet, ende vuajnë nga mbipesha. Arsyeja kryesore për rekrutimin e peshë të tepërt ishte fakti se Victoria nuk mund të heqin dorë nga ëmbëlsirat, të cilat janë shumë të dua e. Pasi ajo lexuar në lidhje me dietë shalqi dhe vendosi të provoni. Përveç kësaj, ajo arriti të humbasin rreth 4 kg, ajo ishte indiferent të ëmbël.

Pozitiv recensione dietë shalqi tha Nadezhda, i cili e këshilloi këtë metodë e humbje peshe mik të mirë.


Hope Total javor mund të humbasin £ 7. Sipas saj, tani çdo vit në dietën e saj do shalqi, dhe ajo do të vazhdojë të praktikojë këtë metodë të luftës me peshë të tepërt.

Është thënë se në internet paraqet një numër mjaft të madh të kritikat pozitive për dietën shalqi. Mesatarisht, një njeri i ulur në këtë metodë, humbasin paund 4-5. Të jetë i sigurt për të kujtuar se pas largimit nga dietë shalqi është e nevojshme për të rregulluar rezultatin.

Këtu është një rishikim i dietës shalqi, e cila tregon për recetë Lenusyk, të cilën ajo ka humbur peshë. Sipas saj, ajo u ul në një dietë në 30 vjet kur baby.

Në ditët e para hollim Lena ngrënë shalqi vetëm me bukë të zezë (gjithmonë së bashku).

Vëmendje e veçantë i duhet dhënë bukë, e cila duhet të jetë e kualitetit të mirë dhe thekër. Nëse nuk mund të gjeni, atëherë përshtatet bukë thekre, krisur. Nga java e dytë të humbje peshe në dietën ajo shton sallatë me domate dhe tranguj. Gjatë kësaj kohe ajo ishte në gjendje për të humbur £ 15.

Megjithatë, të jenë të vetëdijshëm se jo të gjitha bostana lejuar, kështu që të qëndrojnë në këtë dietë mund ata të cilët nuk kanë contraindications specifike. Diabet dietë shalqi ndaluar, anomalitë kongjenitale të zonës urogjenital, sëmundje pankreatike, kolit dhe sensibilitet në diarre.

Është e nevojshme për të paralajmëruar rreth nitrateve të dëmshme, të cilat mund të jenë të pranishme në shalqi. Këto fruta janë aktivisht të akumulojnë elemente të ndryshme të dëmshme. Ajo është e mirë që të ketë manaferrat tuaja në fund të gushtit ose në fillim të shtator. Në një nga rishikimeve në dietë shalqi këshilluar për të kontrolluar këtë kokrra të kuqe për nitrateve poshtë.

Ulja e ujit në një pjesë të vogël të mishit. Nëse ky bit është e nitrateve, pas një shalqi ndërsa shpërbëhet në ujë. Ekologjikisht miqësore shalqi duhet të ruajë formën e tij.