Dietë kungull


Dietë kungull klasifikohen si të ulët-metodat e luftës me peshë të tepërt. Me dietë kungull për një javë ju mund të humbni deri në tre kilogram peshë. Kjo metodë është projektuar për një periudhë prej një deri në katër javë. Le të shtjellojmë dietë kungull. Baza e kësaj metode është përdorimi i kungull i njomë, të cilat janë të pajisura me një numër të madh të ushqyesve dhe pronat e dobishme.

Me kungull i njomë nga trupi lehtë mund të nxjerr një përfundim të ujit të tepërt. Gjithashtu, kjo perime ndihmon në luftën kundër celulitit. Pitchers janë të lejuar të përdorin në një numër të sëmundjeve që çojnë në trashje.

Në këtë rast ne po flasim për diabet, probleme me fshikëz fshikëz e tëmthit dhe mëlçisë, probleme të zemrës. Ajo rezulton se dietë kungull është një nga disa metodave që nuk dëmtojnë trupin e njeriut.

Rregullat themelore të dietës kungull:


- Për procesin e humbje peshe është e dëshirueshme për të kungull që janë të gjelbër të errët,
- Kur u përgatitur enët me kungull i njomë, ata nuk janë të pastër. Kjo është për shkak të faktit se në lëkurë shënuar një sasi të madhe të vitaminave dhe mineraleve,
- Gjatë kungull dietë duhet të jetë i pranishëm dhe të tjera perime dhe fruta,
- Të jetë i sigurt dietë duhet të përfshihen ushqime proteinike të tilla si shpendëve dhe peshqve,

- Gjatë kungull dietë dietë duhet të eliminojë plotësisht alkool, ëmbëlsira, sheqer, mish dhe salcice.

Menu paste dietë:

Mëngjesi është i ndarë në dy pjesë:
Mëngjes i parë përfshin 250 gram kungull i njomë zier me 150 gram perime. E gjithë kjo larë poshtë me një gotë çaj jeshil.
Dreka përbëhet nga një mollë dhe një gotë lëng portokalli / ujë.

Për drekë duhet të hani 300 gram kungull i njomë i pjekur në skarë, 200 gram mish i gatuar. Pini një filxhan çaj të gjelbër dhe të marrë disa kumbulla ushqimit ose një kivi.

Në menynë e drekës përbëhet nga kungull i njomë i pjekur në skarë 250 gram, 150 gram sallatë lakër-karrote dhe një gotë me lëng molle.

Darka është i lejuar 100 gram ose më shumë e kumbulla të thara kumbulla. Të gjitha kërkesat duhet të jenë gotë darkë i çajit të gjelbër ose lëng molle. A dietë kungull i lejuar jo më shumë se një herë në vit. Në artikullin e ardhshëm ne do të ju them se ju mund të përdorni për të ngjitur recetave dietë.