Dietë izraelit


Dietë izraelit është e bazuar në parimin e përputhshmërisë së produkteve.

Nutritionists dhe mjekët të gjitha vendet e gjatë kanë arritur në përfundimin se kilogram mprehtë humbje për shkak të agjërimit të zgjatur shkakton dëme të mëdha në shëndetin e përgjithshëm. Kjo është arsyeja pse shumica e dietat janë të fokusuara në humbjen graduale të peshë të tepërt trupore. Në fund të fundit, kur ne ulemi në dietë, trupi ynë në çdo rast ndihet një shoku. Ndryshimi i llojit të ushqimit shpesh provokon disa dështime në punën e tij. Prandaj, përpjekja më e mirë për të humbur një paund disa, të bëjë atë gradualisht, sikur mësuar dhe duke trajnuar trupin tuaj për një tjetër grup të produkteve apo vëllim më të vogël.

Dietë izraelit duhet të ndiqet në një kohë të gjatë - disa muaj. Dhe mesatarisht në muaj ju do të humbni rreth 2-3 paund.

Produktet Powered ushqimit dhe përbërësit - është i bazuar në tërë këtë dietë izraelit.

Mungesa e, ushqime të rënda yndyrore, 6 vakte në ditë e mbushur me perime dhe ushqime që i japin energji trupit dhe vitalitetin - veçanërisht dietë izraelit.

Produktet Compatible:

 • Mish, peshk, vezë dhe djathë - përzierje me perime të gjelbra. Por ju nuk mund t'i merrni ato me qumësht dhe produkte të qumështit ose vaj perimesh.
 • Yndyrna mund të kombinohet vetëm me kokrra dhe perimet jeshile.


 • Qumësht - një produkt që nuk është e rekomanduar për përdorim në kombinim me diçka - diçka. Në raste ekstreme, kjo mund të pini vetëm vetëm.
 • Fruta kosi nuk hanë bukë, drithëra apo ushqim që përmban një numër të madh të proteinave.
 • Gjatë gjithë ditë - ujë pije (filtruar ose të ziera).

  Dietë izraelit:

 • Filloni në mëngjes me një çaj ose një lugë gjelle vaj ulliri. Ajo përmban një kompleks unik vitaminë që përfshin vitamina A, E, B. Përveç kësaj, vaj ulliri përmirëson ndjeshëm sistemin e tretjes e trupit.
 • Pas 15 minutash - pini një gotë kefir apo kos. Pra, si do të kandidojë trupin tuaj, e përgatitur atë për përdorim.

 • Mëngjes i parë duhet të përbëhet nga - sallatë perimesh, bollgur ose hikërror ose bizele apo misër ose djathë ose vezë të zier (zëvendësi çdo ditë tjetër), çajit të gjelbër (mundësisht) pa sheqer.
 • Dreka - 200-300 gram fruta pa sheqer.
 • Dreka - sallatë ose sallatë, supë ose supë, të zier (avull) ose mish i zier (avull) peshk, fetë e bukës, mollë e pjekur.
 • Mesdita - 300 gram fruta pa sheqer.
 • Darka - një gotë kefir apo kos, mix frutash (të thata fiq, kajsi, fiq, kumbulla të thara dhe arra në proporcione të barabarta mish i grirë), ujë ose çaj.

 • Tillë një dietë duhet të ndjekin çdo ditë. Ju mund të ndryshojë menu, dhe për të ndryshuar ndonjë komponente. Për shembull, pule dhe viçi.

  Sam bërë dietë në mënyrë që ju të hani ushqime në intervale të shkurtra, gjithmonë mbështetjen e punës së traktit të tretjes së tij dhe në të njëjtën kohë mbushjen e trupit me të gjitha ushqyesve ajo ka nevojë. Kështu që disa muaj, ju të përmirësuar në masë të madhe shëndetin e tyre. Dhe më të mirë të humbasin ato paund shtesë. Dhe në qoftë se ju ndiqni këtë dietë për një kohë të gjatë, ata shkuan paund shtesë dhe të vijnë përsëri.

  Vëzhgoni dietë izraelit mund të jetë disa muaj, pastaj të bëjë një pushim, duke ndryshuar dietën, por parimi i tij themelor.

  Kjo është, edhe nëse ju jeni në këtë dietë, megjithatë, ende shumë herët për të përpiqen për të ngrënë produkte harmoni. Unë përdor një sasi të vogël ushqimi 5-6 herë në ditë.