Kos Ushqimi


Kos Ushqimi klasifikuar si metodat butë humbje peshe. Në këtë drejtim, një dietë e tillë mund të përfitojë pothuajse të gjithë ata që dëshiron për të humbur peshë. Nëse ju zgjidhni dietë yohurtovuyu, të jenë të përgatitur për humbje peshe afat-gjatë, që nga pesha do të shkojnë ngadalë. Për shkak të asaj që është arritur mundësi për të humbur peshë të ulur në këtë metodë e humbjes së peshës?

Si emri nënkupton, baza e këtij dietë është kos, e cila përfshin artikuj të tillë si yndyrna, karbohidratet dhe proteinat. Por është një element thelbësor i proteinave të nevojshme nga trupi. Për pjesën më të madhe, proteinat janë paraqitur në bishtajore, prodhimet e qumështit dhe mishit.

Megjithatë, dietë kryesor të eliminuar këto ushqime nga dieta. Me proteina kos mangësi është vërejtur.

Ulur në dietë kos, ne do të kemi gjatë ditës për të ngrënë 500 gram kos natyral. Ajo rezulton se gjatë ditës që do të merren deri në 4 paketat e kos, duke pasur parasysh se vëllimi mesatar i paketës është 125 gram. Kos të trashë mund të zevendesohet për pije. Para çdo vakt duhet të pini 100 ml çaj të ngrohtë. Vetëm pas kësaj, ju mund të fillojnë të kos. Gjatë dietë kos gjatë gjithë ditës për të ngrënë 300 gram fruta.

Përjashtimet janë dardha, rrush, shalqi dhe pjepër.


Si pjesë e këtyre frutave janë edhe një shumë të sheqerit. Më të përfshijnë në dietën e agrume dhe mollë. Këto fruta mund të bëjnë sallatë frutash që mund të rimbushet kos. Recommended dietë kurs kos është 14 ditë. Përsëriteni këtë metodë e humbjes së peshës mund të jetë një herë në tre muaj.

Vetëm më poshtë unë do t'ju tregoj një dietë të përafërt menu kos për një ditë. Nga kjo menu, ju mund të bëni dietën tuaj për ditët e mbetura të dietë. Nëse ju nuk mund të jetojnë pa mish, mos e humbni shpresën. Dietë dietë kos, ky produkt është një nga vendet e para.

Dietë menu mostër kos në ditë

Për mëngjes, pi një gjysmë gotë çaj të ngrohtë lejuar, për të qenë sheqer. Ju pastaj hani pelte kos me raspberries dhe kërkesave? një gotë me lëng shege, e cila gjithmonë duhet të jetë i holluar me ujë.

Drekë fillon me vetëm disa gllënjka të çajit të ngrohtë.

Pastaj shkoni në supë me kastravec, herbs copëtuar dhe kos. Kur supë është 100 gram mish i gatuar. Sallatë Garniturë është domate dhe tranguj, i kalitur me herbs. Konsumuar 125 gram. kos. I dehur? një gotë me lëng shegë holluar.

Gjatë poludenka duhet të hani domate me kos.

Për përgatitjen ne kemi nevojë lehtë rrahur kos, që të shtoni domate copëtuar. E gjithë kjo larë poshtë me ujë mineral pa gaz.

Darka do të ngrohtë çaj, pastaj bishtaja dhe 200 gram kos. Darka përfundon me lëng shege. Nëse dietë kos ju ndiheni të uritur, intervalet midis ngrënies mund të hahet perime ose lëng frutash. Unë shpresoj se kjo dietë e thjeshtë do të ju ndihmojë në luftën kundër peshë të tepërt.