Ushqimi drithëra


Drithëra luajtur një rol mjaft të rëndësishëm në formimin dhe mirëmbajtjen e funksioneve vitale të trupit. Ata janë pjesërisht të përbërë nga fibra që është larguar nga metalet e trupit, toksina dhe kolesterolit. Këto fibrave rregulluar stomakun tonë për punë adekuate dhe për të përmirësuar metabolizmin. Mos harroni se kullosa - një burim të pasur të mineraleve dhe vitaminave.

Për të përjetojnë efektin e mrekullueshme në drithërat e trupit tuaj, kujdes duhet të merren të paktën dy herë në një ditë. Jo të gjithë do të donte në shije, kështu që ajo është përdorur zakonisht në kokrra të ushqimit është shumë e rrallë. Pas dietë drithëra, ju nuk e vetëm hale peshë të tepërt, por gjithashtu të pastruar trupin si një e tërë.

Duration dietë drithëra nuk duhet të jetë më pak se një javë. Në qoftë se ju ndiqni të gjitha rregullat e nevojshme, ju mund të zvogëlojë peshën tuaj nga pesë paund.

Një nga aspektet pozitive është se ajo mund të ndihmojë për të përmirësuar jo vetëm shëndetin e tyre, por edhe pamjen. Lëkura humbet shndrit, ju harroni atë që puçrra fytyre, mos humbur kohë dhe të holla në gozhdë dhe kujdesit kozmetike e flokëve, si gjendjes së tyre gjatë se Ju përputhen me dietë drithëra, shumë më mirë.

Ju do të shqetësojnë më në stomak, dhe në përgjithësi, i gjithë sistemi i tretjes. Për shkak të të gjitha këtyre proceseve do të ulet në peshë dhe humor deri.


Pra, e konsiderojnë përbërësit që përbëjnë përditshme dietë dietë drithëra.

Dita e parë.

 • Përbërësit e punës: gruri - 180 g, me kohë gatim në ujë për rreth 20 minuta.
 • Për mëngjes, sheqer diabetik, një gotë qumësht dhe drithëra.
 • Për drekë kemi marrë: një filxhan supë perimesh, qull, mund të ndryshojnë në të hahet një sasi të vogël e pupla përkulet.
 • Për darkë, hani, kos drithëra (yndyrë vetëm), do të shërbejë si një kanellë mirë komplementit.
 • Dita e dytë.

 • Përbërësit e punës: gruri - 180 g, me kohë gatim në ujë për rreth 30 minuta.
 • Mëngjesi: qull i miletit, gjysmë filxhan qumësht dhe sakarinë.

 • Për drekë kemi marrë: një filxhan supë perimesh dhe qull.
 • Për darkë, hani, një mollë integruar, lëng limoni dhe sakarinë.
 • Dita Tre.

 • Përbërësit e punës: kënaqur - 178 g, 3/4 litra ujë, gatim për rreth 10 minuta.
 • Për mëngjes ne: drithëra, gjysmë filxhan qumësht dhe sakarinë.
 • Për drekë kemi marrë: një filxhan supë perimesh dhe qull, në shtim majdanoz dhe hudhër.
 • Për darkë, hani: drithëra, pini një filxhan supë me perime, hudhër dhe majdanoz.
 • Dita e katërt.

 • Përbërësit e punës: oriz - 140 g, me kohë gatim në ujë për rreth 35 minuta, gjysmë kilogram e mollë peeled vënë një sasi të vogël të ujit.

 • Për mëngjes ne: drithëra, gjysmë filxhan qumësht dhe sakarinë.
 • Për drekë që hani: drithëra, djathë 80hr, gjysmë një filxhan lëng portokalli.
 • Për darkë, hani, një mollë integruar, lëng limoni, kanellë dhe sakarinë.
 • Dita Pesë.

 • Përbërësit e punës: elb - 180 g, gatim rreth ngrohjes ulët në 3/4 litër ujë për rreth 10 minuta.
 • Për mëngjes ne: drithëra, gjysmë filxhan qumësht dhe sakarinë.
 • Për drekë të hamë: drithëra, një filxhan supë perimesh, rrjedhin, qepë dhe piper.
 • Për darkë, hani, drithëra, një gjysmë gotë me lëng portokalli, dy lugë qumështi i kondensuar, sheqer diabetik.
 • Dita e Gjashtë.

 • Përbërësit e punës: hikërror - 180 g, gatim rreth ngrohjes ulët në 3/4 litër ujë për rreth 10 minuta.

 • Për mëngjes ne: drithëra, gjysmë filxhan qumësht dhe sakarinë.
 • Për drekë të hamë: drithëra, një filxhan supë të perimeve dhe erëza.
 • Për darkë, hani, drithëra, një filxhan kos, sheqer diabetik.
 • Dita e Shtatë.

 • Përbërësit pune: një koktej të grurit, hikërror, kënaqur (60 g), gatim rreth ngrohjes ulët në 3/4 litër ujë për rreth 20 minuta.
 • Për mëngjes ne: drithëra, gjysmë filxhan qumësht dhe sakarinë.
 • Për drekë të hamë: drithëra, 3 lugë paste domate, një filxhan supë perimesh, hudhër, seasonings për të zgjedhur.
 • Për darkë, hani, drithëra, mollë integruar, sakarinë, lëng limoni dhe kanellë.
 • E pra, në qoftë se ju doni diçka të ëmbël për të diversifikuar dietë, ju mund të hani mjaltë, por jo më shumë se një herë në ditë.

  Nga kripës duhet të braktisin të gjithë. Ju mund të shtoni një salcë soje pak. Eliminimi menu është dhe alkool. Frekuenca optimale e drithërave pajtueshmërisë dietë - 7 ditë, jo më shumë se një herë në 2 muaj.