Dietë Winter për humbje peshe


Jashtë të ftohtë dhe dëborë. Pra, eja dimrin e ardhshëm. Dhe ato paund shtesë mbetur. Shumë njerëz janë gjithmonë të interesuar, dhe nëse ka Dietë Winter për humbje peshe ? Le të hetuar. Në dimër, është e nevojshme për të shpenzuar shumë energji, si në këtë periudhë është shumë e vështirë që të rrinë në një dietë.

Një nga arsyet kryesore është të sigurojë mungesën e frutave dhe perimeve, të cilat përfshijnë shënime përmbajtje të madhe të ushqyesve dhe vitaminat. Sigurisht, në supermarkete vitin raundi ju mund të gjeni çdo gjë që ju dëshironi. Por të njëjtën gjë prej trangujve, domate dhe mollë dimrit solli nga jashtë. Shumica e frutave dhe perimeve të importuara nuk përmbajnë pjesë të numrit të kërkuar të substancave, siç kërkohet nga trupi.

Në dimër, trupi i njeriut është duke kaluar nëpër një peshë të madhe. E pra, Viti i Ri për të bërë disa kohë për të harruar në lidhje me çdo metodë e luftimit të mbipeshë. Uljen e temperaturës, reduktimin e gjatësisë së ditës çon në faktin se sistemi imunitar fillon të dobësohet. Nga ana tjetër, disa ndryshime në këtë periudhë vërejtur në një organizmit dhe hormoneve metabolizmin.

Në asnjë rast nuk duhet të humbasin zemrën dhe të heqë dorë dimër humbje peshe dietë. Është e nevojshme për të kryer punën në hartimin dietë të ekuilibruar si duhet. Një tjetër problem i ngritur nga peshë të tepërt në dimër është një lëvizshmëri e vogël njerëzore, e cila rezulton në trup konsumon vetëm një minimum të energjisë.


Mungesa e vazhdueshme e melatonin, e cila reflektohet në faktin se një person ndihet në depresion dhe të shtypur, duke çuar në abuzojnë ushqim të shijshëm. Në shumicën e rasteve, këto produkte përmbajnë sasi të larta të karbohidrateve. Cilat janë rregullat bazë përbëjnë dietë dimëror për humbje peshe?

Dimër Baza humbje peshe dietë

Para së gjithash, ne vërejmë se në këtë kohë të vitit, do të përpiqen për të ngrënë një vakt të nxehtë. Gjithashtu të jetë i kujdesshëm i ëmbël. Mundohuni të hani më shumë në supave dimrit. Kështu, theksi duhet të bëhet në perime, supave Bean dhe broths. Më mirë në kohë me kalori të lartë dietë supave të saj.

Mundohuni të hani më shumë perime. Hequr tërësisht ose minimizohen konsumin e kafeinë. Është më mirë për të zëvendësuar filxhan kafe çaj me herbs. Mundohuni të fle më shumë në dimër. Se dimrit duhet të jepni trupin tonë ushtrimin maksimal, duke kryer ushtrime të ndryshme për të humbur peshë. Këto rregulla të lejuar trupin për të mbajtur nivelin e kërkuar të metabolizmit.

Dimër mostër menu humbje peshe dietë

Në këtë kohë të vitit mëngjes tuaj duhet të përbëhet nga drithërat e nxehta që janë gatuar në qumësht në normën e dy lugë në filxhan qumësht. Përndryshe qull mund të marrë dy sanduiçe me djathë.

Pije do të jetë çaj me herbs. Dreka do të përbëhet nga bukën nga mielli integral, feta e djathit, përmbajtje yndyrë nuk është më shumë se pesë për qind e çdo fruta apo perime.

Për drekë duhet të jetë supë dhe gjellë mish zbukuruar me perime që janë të përbërë nga një sasi të vogël të niseshte. Në drekë ju mund të hani çdo fryt. Darkë mund të jetë çdo sallatë perimesh ose supë. Pas këtë meny dhe duke bërë ushtrime fizike, ju do të jetë në gjendje për të ruajtur formën e saj, duke pritur për ardhjen e pranverës.