Dietë të rreptë


Vitet e fundit dietë të rreptë janë ato mënyrë efektive për të luftuar trashje, të cilat janë duke u përpjekur për të përfituar nga shumë gra. Në një përpjekje për të marrë figura të përsosur, gratë janë drejtuar në metodat mjaft serioze humbje peshe që lejojnë një ditë për të humbur një mesatare prej një kilogram të peshës. Sipas ekspertëve mjekësor, dietë të rreptë mund të shkaktojë dëm të madh në trupin e njeriut, shkaku i të cilave është stresi i vazhdueshëm testuar gjatë humbje peshe.

Pothuajse çdo lloj i ngurtë dietë dietë konsiderohet përbërja e pabalancuar e minerale dhe vitamina. Në këtë rast, organi thjesht humbet substanca të nevojshme për funksionimin normal.

Më vonë kjo ndikon në përkeqësimin e punës.

Para se të ulur poshtë në një dietë të ngurtë, ju duhet gjithmonë të konsultoheni me një mjek. Në përgjithësi, dietat strikte duhet të përdoret vetëm në rastet më kritike kur keni nevojë për të humbasin peshë më shpejt për çdo datë. 2-3 ditë kjo metodë e humbjes së peshës ?? trup të veçantë nuk shkaktojnë dëm.

Sipas mjekëve, më të dobishme dhe të sigurt opsion dietë të ngurtë. Këto janë ditët e shkarkimit. Nëse ju jeni të vendosur për të përdorur humbje peshe më ekstreme, atëherë pranishëm për ju dietë më të njohura të vështirë.

Së pari, përshkruani rreptë dietë të ulët-Carb, kërkesat themelore e cila është një reduktim të ndjeshëm në menynë kalori.


Nga të gjitha llojet e dieta vështirë humbje peshe, kjo metodë është konsideruar e lehtë. Menuja është si vijon:

- Për mëngjes ju mund të hani grejpfrut 1, 30 oz. djathë, një copë bukë, kafe ose çaj pa sheqer,
- Në drekë do të jetë 200 gram. djathë të ulët yndyrë, fasule, një pjesë e vogël e bukës, çaj ose kafe pa sheqer,
- Darka duhet të përgatisë 100 gram. peshk apo mish mbahem me perime, çaj pa sheqer.

Gjatë ditës duhet të pini të paktën dy litra ujë. Nga dietë duhet të eliminojë plotësisht lëngje frutash, alkool, fruta, përveç grejpfrut.

Një tjetër metodë e skajshme dietë humbje peshe është modeli i ashpër për 3 ditë humbin deri në 5 kg peshë të tepërt.

Për shkak të dietës mungesa darkë është mjaft e komplikuar. Në mes të ngrënies duhet të bëj një pauzë në 03:00. Për ushqim, ju mund të shtoni kripë dhe sheqer. Menu është:

- Për vezë mëngjes një të zier,
- Në drekë do të jetë 175 gram. pa yndyrë kos dhe çaj pa sheqer,
- Ushqim Menu në mesditë do të jetë i njëjtë si drekë.

Nëse keni nevojë për të humbasin peshë më shpejt, ju mund të zgjedhë për një dietë të ashpër DJ. Menu ushqimi është si vijon:

- Dita e parë e pulave të pjekura, të ndarë në tri faza,
- Në ditën e dytë të 300 gram. Mish viçi në tre hapa,
- Në 3 ditë ju mund vetëm 3-5 gota e kafe organike.

Për të rritur efektin ajo është e rekomanduar për të shkuar në sauna dhe një masazh për humbje peshe.