Fat Diet


Fat Diet Pesha humbje është një metodë e zhvilluar nga dietës polak Jan Kvashnjevski. Kjo dietë është jo vetëm një sistem universal të furnizimit me energji, por gjithashtu ndihmon për të përmirësuar shëndetin e njeriut. Kështu, kjo metodë e humbjes së peshës është e përkryer për ata njerëz që kanë sëmundje të veshkave, diabet ose kanë probleme me sistemin kardiovaskular. Krijuesi i kësaj metode të bëjnë me mbipeshë rekomandon të hani vetëm në një atmosferë të relaksuar.

Në këtë kohë ajo nuk është e rekomanduar që të jetë i hutuar duke lexuar, duke folur, shikuar televizor. Shumë ushqim duhet të përtypur tërësisht. Pasi të keni ngrënë, ju duhet 15 minuta për të pushuar.

Aktiviteti fizik mund të bëhet vetëm përmes 2:00 pas çdo vakt.

Dietë veçori yndyrë është diçka që duhet të merret vetëm ato produkte që janë të lehtë për të tretet dhe kanë shumë energji. Ky grup përfshin vetëm proteinat shtazore dhe yndyrna të tilla si dhjamë derri dhe mish. Të gjitha produktet e tjera janë mjek rekomanduar Kvashnjevski i përjashtuar nga dietë. Në kategorinë e ushqimeve të ndaluara bien perime, fruta, një pjesë e cila përmban shumë ujë.

Gjithashtu dietë yndyrë rekomanduar nga refuzojnë përdorimin e yndyrës që gjendet në bukë, drithëra, krunde. Dietë ditore për dietë yndyrë duhet të përbëhet nga 5-8 vezë, mish, proshutë, krem, qumësht, djathë brendshmeve, me një përqindje të lartë të yndyrës.


Sasi të vogla mund të hani perime, makarona, miell, patate. Hani në çdo kohë. Siç deklaroi Kvashnjevski mjek diete, humbje peshe, kjo metodë ndihmon për të përmirësuar shëndetin, të humbasin peshë, mbush me gëzim.

Në rreptë dietë yndyrë pajtueshmërisë peshë duhet të jetë në një nivel optimal.

Menu mostër dietë yndyrë

Mëngjesi duhet të bëni një omëletë me 2 vezë me proshutë, një fetë bukë, të cilat duhet të përshkojnë yndyrë, çaj pa sheqer. Menu drekë do të përbëhet nga 150 gram. Karbonat guximshme, që duhet të skuqur në breadcrumbs, duke shtuar vezë.

Në yndyrë mbetur nga tiganisje duhet të fshij një patate pak, së bashku me formularin e marinuar kastravec garniturë.

Në mbrëmje duhet të hani 2-3 copa. Syrnikov me krem ​​të trashë dhe një filxhan krem ​​të rënda. Kjo është dietë interesante yndyrë. Ata që e provoni këtë metodë e humbjes së peshës, të jetë i sigurt për të shkruar komentin tuaj.