Dietë e urgjencës


Në rast se keni nevojë për humbje peshe urgjente, atëherë zgjedhja juaj mund të jetë dietë emergjente ku ju mund të humbni një paund disa shpejt. Më shumë gjasa një person humb peshë kur ai e di se ai mund të dënohet për dështimin në përputhje me të gjitha rekomandimet e saktësisë në të cilën janë të shkruara.

Ulur në dietë emergjente, uria nuk do të ndihet. Kjo është për shkak të faktit se dietë e kësaj diete janë ushqime që janë plot me fibra të mëdha të nevojshme për trupin.

Rregulli kryesor i dietës emergjente është që gjatë tërheqje nga kjo metodë e humbjes së peshës për person të vendosë dënime.

Dietë me kalori emergjente është 1.300 kalori.

Rregullat themelore për dietën emergjente


Ju mund të pini ndonjë numër të thjeshtë dhe mineral ujë. Numri i qumësht i skremuar, e cila është dhënë për kafe ose çaj duhet të jetë më pak se 250 ml. Çdo herë që bëni një vakt, duhet të përpiqet për të ngrënë një pjesë e madhe e sallatë.

Për të përgatitur këtë pjatë, ne kemi nevojë selino, marule, speca, tranguj, mollë feta, fasule, speca, domate dhe kokërr misri. Veshur me një sallatë një lugë gjelle kos, lëng limoni, erëza dhe uthull.

Dietë menu urgjencës

Ne ju paraqesim disa menu options dietë të emergjencës.

Ju mund të zgjidhni ndonjë prej tyre dhe përmbahen në mënyrë rigoroze për të dietë të caktuar.

Mëngjesi (duke i lejuar për opsione alternative më poshtë):

1. një copë bukë me margarinë të vajosurin një banane dhe mollë, rrush çift;
2. një vezë, një fetë e bukës me një filxhan kos natyral;
3. Dy copë bukë nga mielli gruri, banane të mesme, një lugë çaji mjaltë;
4. Dy ëmbëlsira thatë grurë, gotë qumësht ose lëng unsweetened portokalli, mollë.

Në drekë do të jetë pas opsionet ngrënie:

duhet të valoj 200 gram patate dhe e bëjnë këtë gjellë me një nga llojet e ushqimeve që janë të listuara më poshtë:

1. pjesë e vogël e cole slaw;
2. 100g gjizë;
3. 50 g copëtuar proshutë ligët ose pulë;
4. 2 lugë fasule gatuar.

Darka është i përgatitur si më poshtë:
kuzhinier makarona 100 g miell gruri me një prej shtojcave të mëposhtme:
1. 100 g karkaleca me domate dhe hudhër;
2. 50 g mish pule ligët gatuar në salcë kërpudhash me lëng limoni;
3.

50 g të copëtuar proshutë, domate dhe hudhër.

Nëse ju nuk e pëlqen atë darkë opsion, ju mund të gatuaj steamed ose i pjekur në skarë 200 gram çdo peshk, 125 g. Nga patate ju doni të gatuaj në uniformë, dhe një pjesë e madhe e sallatë me perime të gjelbra.

Për ëmbëlsirë e lejuar për të ngrënë dy mollë të mesme ose një banane. Kujtojnë se një emergjence duhet të ushtrojnë dietë për pesë ditë.

Dënimet në dietën emergjente

Nëse ju gabimisht ose jo në të gjitha plotësuar një prej artikujve duhet të jetë për të kryer një nga ndëshkimet e mëposhtme:

1. kërcejnë litar - duke kërcyer 10 minuta do të djeg 100 kalori;
2. Wash kat dhe dritare për gjysmë ore, ndihmon të shpëtoj prej 90 kalori;
3. Mbledhje me duar të shtrira - 20 herë, minus 50 kalorive.