Diets yjet


I hollë, celebrity mirë ujdisur, të cilat ne rregullisht të shohim në ekranet tona televizive - ka kohë që nuk është e pazakontë. Megjithatë, jo të gjithë e di se kjo tërheqës pamja i pastër dhe të pakta shifër forcuar - rezultat i punës së madhe. Në mënyrë që vazhdimisht të mbajtur të arsyeshme, të famshëm e kanë gjithmonë në mënyrë rigoroze të kufizojnë veten për ushqim, stërvitje të vazhdueshme, pothuajse çdo ditë për të vizituar beauticians dhe nutritionists. Nuk ka ndonjë recetë universale me të cilat çdo njeri i famshëm mund të mbani veten në formë të përsosur. Të gjithë ata - njerëz të ndryshëm, dhe secili prej tyre është duke kërkuar për mënyrën e tyre të qëllimit.

Për shembull, Renee Zellweger, Britney Spears, Jennifer Enniston zgjedhur për një sistem të Dr. Atkins dietë. Thelbi i këtij sistemi është se shumë dietë karbohidrate çon në formimin e tepërt të hormonit insulinë. Lirimi i insulinës çon në uri të vazhdueshme, e cila në mënyrë të pashmangshme çon në overeating dhe akumulimin e tepërt yndyrë trupit. Në qoftë se ju ndiqni këtë dietë, ju mund të hani një ditë jo më shumë se 60 gram të karbohidrateve, ndërsa kufizimet në proteina dhe yndyrna janë plotësisht mungon.

Kate Winslet mban sistem krejtësisht tjetër, lindore hollim që ndihmoi blej Kate formë të shkëlqyer.


Kjo dietë është shumë specifike, dhe përbëhet nga specialistë për çdo pacient individualisht. Si bazë, zhvillimi i një sistemi të tillë të humbjes individuale peshe, formë e marrë dhe personit pore.

Këto të famshëm si Dzheniffer Lopez, Kim Cattrall dhe Heidi Klum, të përmbahen në një dietë që është zhvilluar nga Profesor Nicholas Perricone. Kjo dietë duhet të mbajë jo më shumë se tri ditë, dhe ajo është e bazuar në parimin që thotë se disa ushqime të promovuar mbajtjes lagështi në trup, dhe të tjera - në të kundërtën - largimin e saj. Produktet që janë klasifikuar si "ushqim të shpejtë" në përgjithësi duhet të përjashtohen nga dietën tuaj si ata të kontribuojnë në formimin e edemë dhe të shkaktojë probleme serioze të lëkurës.

Jo shumë kohë më parë, Heidi Klum dhe fshatra interesante në një dietë të re që është i bazuar në lakër turshi. Ekspertët thonë se me këtë dietë ju mund të humbni të paktën 3 paund në 3 ditë.

Nuk është një tjetër metodë e duke u shpëtoj paund shtesë që e duan të famshëm - sistemin e energjisë Michel Montignac. Kjo teknikë është një version i idealizuar i një furnizimit me energji të veçantë. Autori i kësaj teknologjie unike ofron pacientët nuk numërimin e kalorive, dhe të përqëndrohet në atë se si për të konsumuar më pak glukozë dhe kombinime të ndryshme hlyukozosoderzhaschih. Me këtë sistem, ne nuk do të ndjehen efekte të mëdha negative urinë, pra, shpejt të marrë të përdoret për dietë të re.

Ky sistem furnizimi me energji elektrike mund të vëzhgojnë jetën, dhe ju kurrë nuk do të ketë probleme që lidhen me të qenit mbipeshë. Metoda Michel Montignac gjithmonë përdor Kylie Minogue.

Sanda trarëve dhe Madonna preferojnë të shtrënguar "zonë" dietë. Një dietë të tillë, si dhe, në bazë të rregullores së formimit të hormonit insulinë. Autori i tij është Dr. Sreas, i cili, si shumë nutritionists të tjera, të bindur se duke rregulluar sasinë e insulinës në gjak, mund të arrijë rezultate të mëdha në bazë të gjetjes shpëtoj paund shtesë. Ushqimi Sreasa - një nga më komplekse dhe e vështirë. Ai përfshin 30% yndyrë, 30% karbohidrate dhe proteina 40%.

Sipas themeluesit të dietë ushqimit - një lloj droge që promovon zhvillimin e insulinës në trup.

Në përgjithësi, në qoftë se ne të gërmoj më thellë në dietat e përdorur nga të famshëm, ne lehtë kini parasysh se zgjedhja është mjaft i madh, dhe të gjithë do të gjejnë veten e tyre një mënyrë që ajo i përshtatet nevojave tuaja. Megjithatë, kushdo që guxon të fillojë të ndjekë ndonjë dietë, ju duhet të mbani mend se dietë - kjo nuk është gjithmonë e mirë. Për më tepër, në kohën tonë të kthehet për të lirshme modës, vajzat ushqyer dhe jo me trupin e hollë i holluar.