Ushqimi Osama Hamdi


Ushqimi Osama Hamdi Parimi është një dietë të veçantë, e cila është e bazuar në reaksionet kimike që ndodhin në trupin e njeriut. Ju lutemi të jenë të vetëdijshëm se kjo metodë e regjimit humbje peshe kërkon përputhje të rreptë. Me një shumë mjaft e peshës, njerëzit mund të mbështeteni në atë për një muaj ai mund të humbni peshë me 20 paund. I fuqisë së sistemit është në dispozicion për çdo person.

Rregullat themelore të dietës Osama Hamdi

Para së gjithash ju duhet të dini se humbje peshe gjatë ditës duhet të pini shumë lëngje. Të gjitha perimet duhet të vlim me ujë. Ju mund të përdorni hudhër, qepë, piper dhe kripë. Ndaluar plotësisht yndyrna dhe vajra.


Në sasi të vogla mund të pi sode dietë dhe sode. Në rast të urisë të rëndë mund të hani karrota, marule ose trangujve. Por kjo është e mundur vetëm në 2:00 pas vakt kryesore.

Ju nuk mund të ndryshojë mënyrën e të ditës, duke zëvendësuar të produktit dhe sasi. Ju nuk mund rirenditur drekë, darkë dhe mëngjes. Nëse menu nuk është përshkruar sasinë e produktit, ajo mund të hahet në çdo sasi. Ju nuk mund të thyejnë një dietë. Në një rast tjetër, të kthehemi në fillim. Duke filluar një dietë duhet të jetë rreptësisht të hënën.

Shpjegimet lidhur dietë Osama Hamdi

Nëse menu është shkruar në sallatë kllapa dhe përbërësit jo të listuara, atëherë ajo është marule.

Nga fruta mund të hahet portokall, kajsi, mollë, pjeprat, pjeshkë, pineapples, mandarina, kumbulla, dardha, fruta kivi, pomelo. Fruta të ndaluara të tilla si rrush, fiq, banane, fiq dhe mangoes.

perime gatuar janë patëllxhan, kungull i njomë, karrota, bizele, fasule apo fasule thatë, kungull i njomë. Çdo akt i cili i zier perime të të gjitha perimet, përveç patateve. Djathi mund të zëvendësohet me djathë të ulët yndyrë.

Menu javën e parë dietë Osama Hamdi

Mëngjesi në të gjitha ditët, gjysmë portokalli ose një grejpfrut dhe disa vezë të ziera

E hënë

Dreka - 1 lloj i frutave në çdo sasi
Darka - mish ligët i pjekur në skarë (mund chops, mish qengji e ndaluar)

E martë

Dreka - skuqur ose pulë të zier pa lëkurë
Darka - një çift i vezë të ziera, 1 grejpfrut ose portokalli, sallatë (marule, kastravec, domate, karrota, speca)

E mërkurë

Dreka - djathë yndyrë të bardhë, 1 dolli, domate
Darka - mish ligët i pjekur në skarë (mund chops, mish qengji e ndaluar)

E enjte

Dreka - 1 lloj i frutave në çdo sasi
Darka - i pjekur në skarë mish dhe sallatë

E premte

Drekë - një çift i vezë të ziera, gatuar perime
Darka - skuqur karkaleca ose peshk, sallatë, 1 grejpfrut ose portokalli

E shtunë

Dreka - 1 lloj i frutave në çdo sasi
Darka - i pjekur në skarë mish dhe sallatë

Ringjallje

Dreka - pulë ziera ose të skuqura, perime gatuar, domate, grejpfrut ose portokalli 1

Darka - gatuar perime

Menu javë e dytë dietë Osama Hamdi

Mëngjesi në të gjitha ditët - një gjysmë portokalli ose një grejpfrut dhe një çift i vezë të ziera

E hënë

Darka - 2 ziera vezë dhe sallatë
Darka - 2 vezë të ziera, 1 grejpfrut ose portokalli

E martë

Dreka - mish ligët i pjekur në skarë dhe sallatë
Darka - 2 vezë të ziera, 1 grejpfrut ose portokalli

E mërkurë

Dreka - i pjekur në skarë mish dhe kastravec
Darka - 2 vezë të ziera, 1 grejpfrut ose portokalli

E enjte

Darka - 2 ziera vezë, djathë të bardhë të ulët-yndyrë dhe perime të gatuara
Darka - 2 vezë të ziera

E premte

Dreka - karkaleca skuqur ose i zier ose peshk
Darka - 2 vezë të ziera

E shtunë

Dreka - domate, mish të skuqur, 1 grejpfrut ose portokalli

Darka - sallatë frutash (mandarinë, portokall, mollë, bukuroshe dhe pjepër)

E diel

Dreka - të ziera ose të skuqura pule, domate, grejpfrut ose portokalli 1
Darka - menu darkë

Menu javë tretë dietë Osama Hamdi

E hënë

Gjithë ditën marrë ndonjë fryt (me përjashtim të ndaluara), në çdo kohë, në çdo sasi dhe kombinim

E martë

Gjithë ditën duke marrë perime gatuar dhe çdo salads (patate, drithëra të thatë e ndaluar)

E mërkurë

Gjithë ditën e përdorur dhe fruta dhe perime i gatuar. Të gjithë në çdo kohë dhe në çdo sasi.

E enjte

Gjithë ditën e përdorur pjekur ose karkaleca ose peshk dhe perime gatuar zier

E premte

Gjithë ditën e përdorur mish ligët (përveç qengji) ose pulë - të gjitha i gatuar apo të skuqur në çdo sasi, dhe gjithashtu të përdorura, perime i gatuar

Prodhim

Të gjitha dy ditë përdoret vetëm një lloj të frutave (mollë ose dardhë apo pjeshkë apo kajsi ose gujava) në çdo kohë dhe në çdo sasi.

Menu javë katërt dietë Osama Hamdi

Të gjitha produktet e listuara më poshtë duhet të shpërndahen gjatë gjithë ditës. Ju mund të hani në çdo kohë. Përfshi dhe të përjashtojë nga dietë nuk lejohet.

E hënë

4 feta skuqur ose mish të zier (mish pule apo i gatuar 1/4)
3 dhe 4 domate kastravec
Banka e ton pa vaj ose peshk të zier (200 gr.)

1 dolli
1 portokalli apo grejpfrut

E martë

2 copa e mishit të pjekur në skarë (pesha - më pak se 1/5 kilogram)
3 dhe 4 domate kastravec
1 dolli
1 dardhë ose mollë apo portokall (apo fetë e shalqi apo pjepër)

E mërkurë

1 tbsp.

l. djathë ose të ulët-yndyrë djathë i bardhë
perime i gatuar (200 gr.)
2 domate dhe tranguj 2
1 dolli
1 portokalli apo grejpfrut

E enjte

gjysma skuqur ose pulë të zier
2 domate dhe tranguj 2
1 dolli
1 portokalli apo grejpfrut

E premte

2 vezë të ziera
3 domate dhe marule
1 portokalli apo grejpfrut

E shtunë

2 gjinjtë gatuar pule
djathë (125 gr.) ose 1/8 kg. djathë
1 dolli
2 domate, 2 prej trangujve dhe kosi
1 grejpfrut dhe portokall

E diel

1 tbsp. l. djathë
1 kanaçe ton pa vaj
2 domate dhe tranguj 2
perime i gatuar (200 gr.)
1 dolli
1 grejpfrut ose portokalli.