Ushqimi Tatiana Malakhov


Ushqimi Tatiana Malakhov u bë i njohur pasi ajo diskutohet në ", tha May." Duhet të theksohet se kjo metodë e humbje peshe dietë është quajtur edhe miqësi. Sipas më të Tatiana, para se metodë humbje peshe për të krijuar vajzën tuaj e kanë provuar një shumë të teknikave të ndryshme. Për shembull, Tatiana ndjeu Herbalife humbje uri, peshe në një sanatorium, gjimnastikë, dietë Montignac. Megjithatë, këto përpjekje nuk kanë lejuar atë për të arritur rezultatin e dëshiruar.

Para se ajo vendosi për të zhvilluar metodën e vet të luftuar peshë të tepërt, rritja e saj ishte 160 cm dhe pesha ishte 74 kg.

Së pari, baza e humbjes së peshës është marrë sistemin Protasova. Pak më vonë ajo u bë ndjekin rregullat e të ushqyerit, që i zhvilluar në mënyrë të pavarur.

Parimet themelore të dietës Tatiana Malakhov do të jetë si vijon:

- Pasi ju të zgjoheni, ju duhet të pini një gotë ujë
- Gjatë ditës duhet të pini të paktën 4 gota me ujë të pastër. Kjo duhet të bëhet 30 minuta para ngrënies.
- Ushqimi duhet të përtypur tërësisht.
- Nuk duhet të jetë një numër optimal i ngrënies. Gjatë ditës, duhet të ketë të paktën katër.
- Pranimi i fundit duhet të jetë të paktën tri orë para gjumit.
- Mëngjesi duhet të jetë gjithmonë.- Para çdo vakt duhet të hani sallatë ose perime të freskëta.

Tatiana gjithashtu përpiluar një listë të produkteve të ndaluara, të cilat përfshijnë: kripë, e ëmbël oriz, të bardhë, patate, misër, bukë, produkte të rafinuara dhe të përpunimit të thellë të ushqimit. Përveç kësaj, të përjashtuar nga dietë ketchup, majonezë, seasonings, alkoolit, ushqime të skuqura në vaj.

Ushqimi miqësi nuk do të thotë përjashtimin e menjëhershëm të ushqimit nga menuja, dhe gradualisht t'i zëvendësojë për ushqim të dobishme dhe të shëndetshme. Në kategorinë e produkteve minerale ishin perime të freskëta, fruta, produkte natyrore qumështit me përmbajtje të reduktuar yndyrë.

Ju gjithashtu mund të përdorni djathrave të ulët-yndyrë. Sipas Tatjana Malakhov, dietë duhet të jetë i pranishëm për të patur shumë ushqim deti të freskëta. Ky ushqim është konsideruar një burim i shkëlqyer i proteinave jo vetëm por edhe gjurmë elemente, omega-3 që ndihmojnë në uljen e kolesterolit.

Lejohet për të ngrënë drithërat, bishtajore, fara, arra, fruta të thata. Për ushqim, ju mund të shtoni seasonings natyrore të tilla si lëng limoni, piper, hudhër dhe herbs. Në vend të karamele ju mund të hani çokollatë e errët, e cila përmban 70% kakao.

Dietë mostër menu Malakhov

Drithëra mëngjes janë, dhe djathë të ulët yndyrë.

Gjatë drekës e lejuar për të ngrënë ndonjë fryt. Menu drekë do të përbëhet nga proteina të kafshëve, gatuar dhe perime të freskëta. Në mbrëmje duhet të bëjë një tjetër grumbull të proteinave dhe të bëjë një sallatë me perime të freskëta.