Ushqimi Sofia Rotaru


Si të famshme thënien - ". Bukuri do të shpëtojë botën"

Në ditët e sotme, me fjalët "bukurisë", shpesh të shoqëruara fjala "dietë", "dietë e duhur", "sport". Ne shpesh pyes veten: si shumë orë për trajnim në palestër është e lejuar, dhe sa ore ajo ka për të shkuar për të të jetë në gjendje për të absorbuar ushqim pa thyer regjimin. Çështja bëhet edhe më e rëndësishme në qoftë se ju dëshironi të humbni peshë. Logjika e njerëzve që pyesin pyetje të tilla, një lloj në qoftë se ka filluar duke shkuar për të workouts palestër dhe ritmin veten, ju duhet gjithashtu të kufizojnë dietën e tyre. Ky arsyetim është krejtësisht i gabuar, si duke treguar mungesën e njohurive të fiziologjisë njerëzore.

Shumë fillojnë të heqin dorë darkë apo mëngjes. Në fund, ju nuk e humbni peshë, por më tepër - filloni duke fituar peshë në mënyrë të qëndrueshme. Për më tepër, efektet e dieta të ndryshme me këtë dietë, reduktuar në pothuajse zero.

Konsideroni më në detaje të gjithë procesin e brendshëm të një të tillë "dietë". Ju vijnë në shtëpi nga puna apo palestër vuajnë 02:00 dhe nuk hante më. Pas kësaj kohe, ju jeni gati të lodhur, ushqim nakydayetesya. Uria ju hani më shumë ushqim sesa është e nevojshme. Dhe këtu është e mahnitshme! Trupat tanë e këtyre tepricave të grumbulluar yndyrë dhe nuk nxitojnë për të shkapërderdh atë.


Trupi është në funksionet mbështetëse të jetës. Uria e bën dyfish të mbushur bilancin e asaj kohe tjetër atje, ku të energjisë. Që qëllimi ynë - një humbje peshe, jo yndyrë ripopullimin dy herë, ne nuk do të çojë në një kurs të tillë të veprimit për trupin tonë. Janë të nevojshme çdo 3-4 orë. Mos harroni se duke luajtur sportive, ne gjithmonë të shkojnë për të ndarë ushqim. Kjo do të thotë se optimal të hani vetëm pesë ose gjashtë herë në ditë.

Çfarë duhet të bëni në qoftë se keni nevojë për të humbasin peshë më shpejt, dhe kjo është e dëshirueshme për të vidvysnuly muskujt dhe lëkura nuk është shtrirë? Së bashku me workouts moderuar, dietë të provoni të shkurtër të Sofjes Rotaru.

Dietë e Sofjes Rotaru

Kjo dietë, lloji i saj, i quajtur kalori të ulët. Gjatë kësaj dietë, ju nuk do të besojnë (!), Ju mund të humbasin 4 deri 7 kg! Kjo ndjekin këtë dietë ju vetëm 9 ditë. Është shumë e lehtë për të ndjekur, dhe efikasiteti janë në dispozicion në një kohë të shkurtër. Ju duhet të them se dietë është shumë e vështirë, kështu që për njerëzit në shëndet të dobët, më e mirë për të konsultohet me ekspertët. Nëse ju jeni të mirë, atëherë le të fillojë.
Në 3 ditët e para për të ngrënë oriz të zier, dhe mundësisht pakripur pothuajse papërpunuar. Në 3 ditët e ardhshme - perime hapësirë! Ju mund të hani të gjitha perimet gatuar në asnjë mënyrë.

Për një shije ju mund të vënë erëza, por në çdo rast nuk ka kripë. Në 3 ditët e ardhshme ju mund të hani çdo lloje frutash. Në të gjitha dietë të ju mund të pini sa më shumë që të duan.

Kjo dietë është përdorur nga vetë Sofia Rotaru, shumë të mirë në qoftë se ju dëshironi të humbni peshë shpejt. Ju gjithashtu mund të përdorni atë si një lehtësim të trupit dhe të pastër atë. Për të shmangur efektet negative, nuk do të marrë një kurs të dytë të këtij dietë para 2 muajve nga data e lëshimit.

Shtroj nevojën, pa marrë parasysh dietën tuaj.

Siç u përmend më herët, shumë, jo në varësi të cilën dietë ata ndjekin, duke filluar të heqin dorë darkë.

Mosmarrëveshjet Pesha u ngrit në këtë temë. Por avantazh, megjithatë, në anën e vakt mbrëmje. Dhe këtu është arsyeja pse.

Ne luftojnë me urinë kur kemi ardhur në shtëpi nga puna apo në palestër. Kështu ne kemi diku në zemrën time warms mendimin se në këtë kohë në të yndyrave të trupit janë të ndarë. Por kjo rezulton se çdo gjë nuk është kështu! Në vend të konvertimin e yndyrë tonë në energji, trupi fillon të djegur proteina. Dembelizmi i saj i natyrshëm çon në faktin se proteinat bëhen mësuar të djeg. Ajo fillon kur trupi realizon atë mbrëmje ai nuk e presin. Dhe ne të gjithë e dimë se ketrat për një person i cili shkon në palestër ose aktive - komponent shumë i nevojshëm.

Proteinat ne kemi nevojë për të mbajtur apo për të rritur në masë të muskujve. Shumica e tyre janë gjetur në pule, karkaleca, peshk, në turqi, calamari. Nëse çdo gjë është i pjekur në skarë ose steamed - ajo do të jetë mënyra më e mirë e përgatitjes si dhe të gjitha pronat e dobishme e produkteve të mbetet e paprekur. Përndryshe, ju mund të vënë jashtë, apo edhe vetëm vlim ata. Definitely nevojë për të plotësuar perime ushqimore. Ka arsye të forta për perime të përdorimit të përhershëm, ushqime të pasura me proteina, perime absorbohet më mirë dhe më të shpejtë. Avantazhi i dukshëm është fakti se perimet përmbajnë një sasi të madhe të fibrave të nevojshme për trupin.


Duke përmbledhur, mund të themi se ngrënie është thelbësore, çfarëdo dietë ju ndjekur.