Ushqimi Sophia Loren


Sophia Loren - një, aktore unik i talentuar italian në '66 e tij arriti të mos humbur formën. Ajo, si gjithmonë, vajzës së shpejtë ritmin, këmbët hollë dhe bel të vogël. Qëndrimi krenar i përsosjes grua i mrekullueshëm.

Si e ka ajo të mbajë të gjitha? Speciet, ju thoni? Ndoshta kështu. Gjenetike predispozicion - natyrisht! Por ne e dimë se gjithë jeta ime Sophie mban një mënyrë të caktuar të të ngrënit dhe të çon një jetë aktive.

Me rritjen e 173 centimetra - kanë një peshë prej afro 60 £, pothuajse të treguesve ideale e lartësisë dhe peshës, ndërsa zemrat e mëdha, ka diçka për të qenë krenarë.

Që powered Sofia Loren? Ajo i pëlqen makarona, si të gjithë italianët.

Ushqim tradicional konsumuar me salcat e ndryshme, domate, perime. Sekreti kryesor i Sofjes - një pjesë e vogël. Shumë shumë kalori në një të shkojnë - kjo është e keqe, kështu që ajo përpiqet për të ngrënë pak, por shpesh.

Dhe në mes të ngrënies kalori duhet të shpenzojnë. Aktorja nuk ha yndyra dhe salcë kosi krem, salcat dhe preferon të ulët-yndyrë, perime.

Ndonjëherë, për rregullim të shpejtë peshe Sophia Loren përdor dietë e saj të famshëm në botë tre-ditore, e cila promovohet gjerësisht.

Në një dietë tre-ditore dietë nga Sofia Loren përfshin produktet e mëposhtme - vezë si një burim i proteinave, zarzavate të freskëta dhe fruta, marule, spinaq, ndryshme mbushje të ulët kalori, ushqim deti, produktet me pak yndyrë të qumështit, makarona nga grurit durum, pulave ligët.


Kjo menu i famshëm dietë.

Dita e parë

 • Mëngjesi - një vezë, e vështirë të ziera ka nevojë për 170 gramë sik.Svezhevydavlenyy lëng portokalli.
 • Dreka - sallatë pjesë e madhe e ndonjë perime të freskëta, 60 gramë gjeldeti gatuar dhe djathë të ulët yndyrë, përfundoi në gjethe marule.
 • Darka - 15 gram makarona me cilësi të lartë me karkaleca dhe kalitur duke shtuar sallatë të ulët-kalori salcë me gjethe spinaq.
 • Për ëmbëlsirë pas çdo vakt duhet të hani një mollë.
 • Dita e dytë:

 • Mëngjesi - një filxhan i vogël miell bollgur drithëra me qumësht i skremuar.
 • Darka - 250 gram (1 paketë) djathë yndyrë të ulët dhe një pjesë e sallatë frutash të freskëta.

 • Darka - 115 gram preferuar Sophia Loren spageti italiane me meatballs steamed me mish gjeldeti dhe gjethe copëtuar vrazhdë marule, mbushur me këngë salcë.
 • Për ëmbëlsirë pas çdo vakt duhet të hani një dardhë.
 • Dita e tretë:

 • Mëngjesi - djathë të ulët yndyrë, jo më shumë se 250 gram dhe behayle gjysmë të thata.
 • Dreka - pulë të zier dhe 120 gram e gjelbër marule fletë.
 • Darka - me djathë të ulët yndyrë lasagna - 170 gram dhe një pjesë e madhe e sallatë me perime të ndryshme, i kalitur ligët salcë.
 • Për ëmbëlsirë pas çdo vakt duhet të hani një bukuroshe.
 • Çfarë e mirë kjo dietë?

  Pjesë të mëdha të perimeve, frutave dhe sallatë zarzavate të japë një ndjenjë e plotësi, duke i siguruar mjaft vitamina orhnizmu dhe elementët gjurmë. Në përgjithësi, përdorimi i bimëve në sasi të mëdha ju lejon të mbani të rinjve dhe bukuri. Spageti makarona dhe gruri kokërr me cilësi të lartë rock solid me shumë pak kalori. Shumë dietë të ulët kalori, por duke e përdorur atë, ju nuk do të ndjeni dobësi dhe gjendja e keqe e urisë. Në të kundërtën, dietë e aktore e famshme në mënyrë të balancuar që lejon jo për të ndaluar dhe të punojnë në mënyrë produktive, ajo tonet e trupit.

  Dietë tre-ditore e Sofia Loren - një dhuratë nga perëndia për njerëzit e dhjamosur.

  Ajo mund të përdoret dy herë në muaj dhe £ e peshë të tepërt off gradualisht.