Sonoma Ushqimi


Zhvilluesi i kësaj metode të humbjes së peshës, si Sonoma Ushqimi , Connie është një PhD Hatterson. Qëllimi kryesor ka vendosur një zhvillues u krijuar imazhin e një dietë të shëndetshme dhe të shijshme. Si Ph.D. deklaruar, nuk duhet të përjashtojë menu ushqim ushqime të preferuara, duke braktisur ato plotësisht. Ajo duhet të përdoret vetëm në përmasa të sakta të produkteve të caktuara. Rregulli bazë është se njeriu duhet vetëm të kufizojnë përdorimin e produkteve, të cilat përfshijnë të ngopura yndyrna të pranishëm.

Ndërsa ju jeni ulur në një dietë Sonoma, duhet të monitorojë veten e trajtuar me kujdes se çfarë hani. Kjo metodë e që kanë të bëjnë me mbipeshë në vendin e parë si njerëzit të cilët preferojnë një dietë e frutave dhe perimeve.

Produktet kryesore janë pjesë e dietës Sonoma, ia vlen të përmendet bajame, domate, luleshtrydhe, blueberries, rrush, speca spinaq, vaj ulliri, brokoli, luleshtrydhe, zile.

Këto produkte duhet të përdoren më shpesh se çdo tjetër. Gjithashtu, kjo metodë e humbjes së peshës duhet të hani peshk, drithërat, arra, perime. Siç u tha nga Dr Hatterson, bajame janë produkt shumë i dobishëm për organet kardiovaskulare. Në speca përmbajnë një sasi të madhe të ushqyesve.

Gjithashtu perime të pranishëm përmban një sasi të vogël të kalorive. Si pjesë boronica antioksidantë të pranishëm që të ndihmojë forcimin e muskujve të zemrës.


Niveli i kolesterolit të keq shkon poshtë antioksidantë të veçanta që janë të pasura me vaj ulliri. Spinaq i nevojshëm për organizmin, pasi ky produkt është kladezyu i dobishëm për elementet e mëposhtme si kalcium, hekur, vitaminë K, kripë.

Përdorni drithërat drejtuara që reduktojnë rrezikun e kancerit dhe të përshpejtojë metabolizmin. Duration Sonoma dietë është dhjetë ditë. Gjatë kësaj kohe, duhet të braktisin përdorimin e miell, sheqer, kripë dhe alkoolit. Nga dietë duhet të përjashtohet tërësisht produkte të tilla si patate të skuqura, gjalpë, proshutë, lëng frutash, oriz të bardhë, sallam.

Ushqimi duhet të jetë i ndarë në një numër të madh të pjesë të vogla me peshë duhet të kontrollojë në mënyrë rigoroze. Menu Sonoma dietë duhet të zhvillojnë veten duke përdorur ato produkte që janë të lejuara.