Ushqimi Protasova


Kim Protasov dietë - opsioni më i mirë për ata që kanë frikë kufizime në sasinë e ushqimit të konsumuar. Ajo është projektuar për 5 javë, dhe gjatë asaj periudhe, në fakt, të çon në metabolizmin normale. Për më tepër, dietë Protasov normalizes pankreasit, pastron zorrës së trashë toksinave nga trupi ynë.

Parimi bazë i dietë Protasova

Parimi bazë i dietë - shumica e perimeve dhe produkteve të qumështit me përmbajtje yndyrë e 5%, me një minimum prej yndyrë. Një pikë e rëndësishme është futje fluide - të paktën 2 litra në ditë, pa asnjë ndalesë për kafe dhe çaj pa sheqer. Me mollë e fruta të lejuara në sasi të vogla.


Menu dietë Kim Protasov

Protasov dietë menu është e thjeshtë: në javën e parë, në çdo kohë dhe në çdo shumë që ju mund të hani perime të papërpunuara dhe produkteve të qumështit 5% forcë yndyrë (djathë, kos). Përveç kësaj, me një dëshirë të fortë, ju mund të hani të zier një vezë në ditë.
Menu e javës së dytë, pothuajse nuk është e ndryshme nga një të parë. Perime, djathë, mollë - kjo është e gjitha që do të kërkojë të trupit. Vështirë të besohet, por edhe shumë vezë do të duket e tepërt. Një sasi e madhe e proteinave, kalciumit dhe lactose do të bëjë punë: do të ulet gradualisht ind dhjamor dhe muskujve madje edhe të rritur. Nëse ju bëni të përqëndrohet në perime, fibra përmirëson zorrë, dhe vitamina dhe minerale të pasuruar dhe për të forcuar trupin.

Në fillim të javës së tretë, ju tashmë ndiheni rezultatet, por në këtë kohë është e rëndësishme për të shtuar në dietën e 300 gram peshk skuqur ose pulë, ju mund të ligët mish. Grease në këtë dietë një pak, por ata nuk janë plotësisht mungon, dhe është një plus i rëndësishëm dietë Protasov. Në javën e katërt dhe të pestë, ju mund të vazhdoni të përdorni ndonjë produkt të përdorur më parë pak të reduktuara komponent qumësht. Ishte gjatë kësaj periudhe është rritur fillojë hedhja paund shtesë.

Lehtësi ekstrem në të gjithë trupin - rekordin e tij të pastër dhe të normalizojë metabolizmin. Megjithatë, mbani mend se pas 5 javësh menu kaq e veçantë, ju mund të shpejt të kthehet në dietën e tyre të zakonshme.

Ngadalë, hap pas hapi, të rifilluar përdorimin e një gamë të gjerë të produkteve, dhe e rekomanduar për të shkuar në një dietë Protasov, duke ndjekur rregulla të caktuara.

Rregullat dietë dalje Protasova

Së pari të zëvendësuar yndyrna shtazore (produkteve të qumështit) për perime - vaj, ullinj, arra. Numri i yndyrë nuk duhet të kalojë 35 gram në ditë. Replace edhe mollë në fruta të tjera që nuk përmbajnë një shumë të ëmbëlsirat. Faza tjetër - zëvendësimi i perimeve në ngrënies, përsëri, gradualisht, me sallatë dhe djathë të ulët yndyrë. Së fundi, faza e fundit - kthimi i dietë të mishit, prodhimet e qumështit pjesërisht zëvendësuar me mish pule.

Pra, hap pas hapi, ju mund të rivendosur të gjitha dietë të zakonshme.

Kjo dietë dritë është shumë e dobishme për trupin. Një herë në vit, ju mund ta përdorni atë për të pastruar nga toksina, madje edhe ata që nuk janë mbipeshë. Megjithatë, ne duhet të kujtojmë gjithmonë se çdo dietë - një peshë të caktuar të trupit, dhe duhet të konsultoheni me mjekun tuaj para fillimit të saj për të dietë për ju ishte me të vërtetë i dobishëm dhe i sigurt.