Ushqimi për fryrje


Vanitet është e vështirë të sëmundjes së rëndë. Ky problem është konsideruar të jetë i ndjeshëm ndaj gjendjes njerëzore, ajo krijon një numër të gjëra të pakëndshme, dhe në disa raste të vënë në një pozitë të vështirë. Shpesh bloating është një nga simptomat e sëmundjeve të tilla si dysbiosis, cirozë të mëlçisë, sëmundje të zorrëve, dështim të zemrës. Me një dukuri e vazhdueshme e vanitet duhet të jetë i detyrueshëm për të nënshtrohet kontrollit mjekësor që synon përjashtuar të gjitha kushtet e mësipërme.

Në rast se një person është plotësisht i shëndetshëm, por mbeten bloating e shqetësuar, ajo është e rekomanduar për të përdorur një dietë të veçantë.

Ushqimi fryrje drejtuar jo për të luftuar trashje dhe për të eliminuar situatë të pakëndshme që ndodh nga koha në kohë. Ajo rezulton se kjo teknikë është një lloj i sistemit të energjisë.

Një nga shkaqet e fryrje konsiderohet ushqim hedhurinë dhe dietë të sëmurë. Kryesisht një kequshqyerja kategori vendosur për të përfshirë produktet që përmbajnë sasi të larta të shtojcave E. Kjo është për shkak të faktit se shumica e preservatives dhe kimikateve të tjera në gjendje që të ndërpriten zorrët, duke çuar në bloating.

Gjatë dietë vanitet Ju nuk mund të përdorni produkte që nuk i përshtaten së bashku.


Kështu, të ushqyerit konsiderohet se patate e ëmbël dhe të kripur dhe kërpudha janë produkte krejtësisht të kundërta që ju nuk mund të hani në të njëjtën kohë.

Shkaku i dytë i bloating konsideruar përdorimin e frutave acid menjëherë pas vakt kryesore. Bloating është e garantuar në rast se pas një tas me supë ju hani një portokall. Nëse ushqimi ka nevojë sodas, efekti është i njëjtë.

Jo domosdoshmërisht përjashtuar tërësisht fruta të ushqyerit menu dhe ujë me gaz. Vetëm të marrë këto ushqime dhe pije nëpër 2:00 pas një vakt apo një orë para se një vakt. Ndër ushqimet më të vështira, të cilat shpesh çojnë në shfaqjen e bloating, ia vlen të përmendet bishtajore dhe produkte të qumështit.

Përveç kësaj, i ulur në një fryrje dietë, nga dietë duhet të përjashtojë turnips, qepë, lakër. Bollshme përdorimi pjekje brumë i gatuar gjithashtu mund të japin rritje të këtij problemi.

Për të përmirësuar zorrët, dietë duhet të përfshijnë peshk, perime, të përpunuara nga termike, mish dhe vezë. Për lehtësimin sulm vanitet është rekomanduar për të pirë një gotë me lëng ose hani disa gjethe kopër patate. Ushqim është i lejuar për të vënë jashtë, kuzhinier, kuzhinier për një çift.

Skuqura e mundur vetëm nëse i përafërt nuk është formuar kore. Gjatë ditës, duhet të organizohen 4-5 vakte temperatura e të cilëve duhet të jetë rreth 50 ° C.

Një menu paraprakisht e ushqimit në vanitet dietë atje. Main korrekte ndiqni këshillat që u dhanë më sipër.