Ushqimi Elena Malysheva


Ka dieta që nuk kanë kufizime në dietë. Këto metoda janë konsideruar të jetë skemë fuqi të ekuilibruar. Ajo është në këtë grup Ushqimi Elena Malysheva , e cila është e programet drejtuese mbi shëndetin, treguar në TV. Me Elena Malysheva dietë jo vetëm që mund të zvogëlojë peshën tuaj, por edhe krejtësisht të shëruar trupin tuaj.

Parimet dietë Elena Malysheva

Para së gjithash është e nevojshme që të braktisin grevën. Ky parim është i bazuar në psikologjinë e njeriut. Organizëm për mbijetesë fillon për të mbushur të gjitha humbje yndyrë, duke e bërë aksioneve për një ditë me shi. Për shumë kohë është vënë re se pas rënda peshë dietë uria fillon të kthehet në bollëk.


Ushqyerit pjesshëm është parimi i dytë i dietë Helena Malyshev. Kjo metodë e humbjes së peshës është i bazuar në faktin se ditë duhet të jetë pesë vakte. Ushqimet e tilla të shpeshta për të shmangur urinë, edhe hani racione të vogla.

Është e kalorive pritura. Gjatë ditës, personi mesatar duhet të merrni 1200 kalori. Vetëm në këtë rast, trupi fillon të heqin qafe e yndyrë akumuluar më parë. Në rast se ju keni një jetë mjaft të pasur dhe aktive, kjo normë mund të rritet. Ajo është e mirë për të aplikuar më parë për një mjek diete që shpejt dhe me saktësi të llogaritur përmbajtjen kalori ju duhet për të dietë.

Qasja psikologjike është dietë përfundimtar parim Helena Malyshev. Baza e kësaj metode është trup mendor të shpjeguar veprimet e tyre.

Po, ju mund ndërsa të hahet në heshtje them se njom trupin me të gjithë e nevojshme. Në këtë rast, trupi do të fillojë të përdorë në mënyrë aktive të gjitha ushqyesve që përmbahen në ushqim.

Rekomandime për dietë Elena Malysheva

Gjatë mëngjes dietë është e mirë për të filluar në 8 am. Gjellë më e përsosur është bollgur, e cila është e mbushur me ujë të valë. Gjithashtu gjatë mëngjes duhet të hani produkte me pak yndyrë të qumështit.

Pak më vonë duhet të bëjë drekë, gjatë së cilës ju mund të hani dy mollë apo portokall.

Gjatë drekës duhet të jetë një ushqim proteina të tilla si peshk, mish ligët, pule. Deri në minimumin e nevojshëm për të reduktuar futje kripë. Në drekë duhet të jetë vetëm fryt. Vakt më i fundit është darkë, e cila duhet të përfundojë deri në 07:00 në mbrëmje. Në këtë kohë ju mund të hani vezë, sallatë të lehta, të ulët-yndyrë kos.

Ruaj rezultatet pas dietë Elena Malysheva

Pas dy muajve të këtij dietë përmirëson ndjeshëm shëndetin dhe peshë të kthehet në normale. Pasi të ktheheni në dietë normale, duhet të reduktojë ndjeshëm konsumin e produkteve miell, patate, yndyrave vegjetale, ëmbëlsirat.

Plotësisht duhet të përjashtojë alkool. Të bësh të gjitha këto masa, ju mund të ruani rezultatin e përftuar nga dietë Helena Malyshev.