Ushqimi Week


Qëllimi kryesor Ushqimi Week është humbje shumë efektive dhe të shpejtë peshë në afat të shkurtër. Metoda e humbje peshe që ne të paraqesim më poshtë konsiderohet kurative. Siç e dini emri sugjeron, kjo kohëzgjatje dietë është shtatë ditë. Dietë gjatë kësaj metode të bëjnë me mbipeshë më të zhytur në mendime. Në zhvillimin e rregullave të dietës përdorur një furnizim të veçantë pushtet.

A nuk devijojnë nga rregullat dhe menynë e ushqimit, sepse, në fund të fundit, ju mund të mos arrijë ato rezultate të cilat janë të marra pas dietë për një javë.

Menu dietë për një javë

E hënë mëngjes është 50 gram.


peshk i zier, çdo numër i marule me një sasi të vogël vaj ulliri, një gotë të ulët-yndyrë kos.

Për drekë, do të ketë një vezë të zier, dy feta bukë miell i pasitur, 90 oz. pule ligët.

E martë fillon me 80 oz. viçi i zier, patate të ziera një, një numër të pakufizuar të selino, një karrota të mëdha gatuar dhe një filxhan çaj jeshil. Për drekë duhet të hani një gotë kos, 50 oz. ulët-yndyrë djathë pa sheqer. Gjithashtu menu drekë përfshin pesë datat, një gotë me krunde apo pjatë bollgur.

Mjedisi Mëngjesi do të përfshijë 250 ml. supë pule pakripur, tri bukë, 50 oz.

pule gatuar. Për drekë lejuar për të ngrënë 50 gram. mish viçi 2 feta bukë thekre, spinaq në sasi të pakufizuar, një mollë dhe një portokall.

Të enjten në mëngjes duhet të hani një tas me hikërror jo të plotë, e cila ishte ujë zaparyty, pini një gotë të ulët-yndyrë kos. Gjithashtu në mëngjes ju mund të hani sallatë me domate të freskëta. Në drekë do të jetë një pjatë me oriz, 30 oz. djathë yndyrë të ulët dhe salcë kosi, pa sheqer, një gotë me lëng frutash, 60 oz. kumbulla të thara, një kivi dhe grejpfrut.

Të premten, një dietë menu javë do të përbëhet nga 60 oz. mish i gatuar, një vezë, sallatë me dy speca dhe një kastravec.

Gjatë drekës e lejuar për të ngrënë 50 gram. mish pule gatuar, pjatë gatuar fasule asparagus, një portokall, mollë, kajsi tre gjëra.

E shtunë mëngjes do të përbëhet nga 50 gram. zier peshk ligët, 100 ml. supë peshku, tre lugë bizele, një copë bukë thekre. Kjo duhet të kërkojë një filxhan çaj të gjelbër me mjaltë. Për drekë duhet të përgatisë një gjysmë pjatë me oriz të bardhë, pesë gjethet e sallatë jeshile me një domate. Sallatë e mbushur me një lugë gjelle lëng limoni. Gjithashtu, darkë duhet të hani një banane, kivi dhe pini një gotë qumësht të skremuar.

Në ditën e fundit për mëngjes është 60 gramë.

proshutë, gjeldeti, një pjatë e hikërror, dy piper bullgare, dy teaspoons e djathë, pak i thatë, filxhan i çajit të zi me mjaltë. Gjatë darkës duhet të hani një gjysmë pjatë me thjerrëza steamed, 70 oz. viçi i zier, një degëz e sallatë blu, një gotë të ulët-yndyrë kos, një grusht bajame.

Në kohën e dietën e kësaj jave duhet të braktisë stërvitje intensive. Klasat më të mira të tilla në këtë kohë zëvendësuar me stërvitje të lehta, të tilla si ecje, vrapim vrapim. Nga dietë duhet të eliminojë plotësisht sheqer, kripë dhe alkoolit.

Gjatë shtatë ditëve të këtë dietë ju mund të humbni deri në 15 kilogram mbipeshë.

Ky opsion është konsideruar një metodë efektive humbje peshe e luftimit të indeve nënlëkurës yndyror, të vendosura në kofshë, prapanicë dhe stomakut.