Ushqimi për supë


Për disa arsye ju vendosni të shkoni në një dietë. Por si për të zgjedhur dietë e drejtë është për ju? Ka udhëzime të përgjithshme për përgatitjen dhe pajtim me të gjitha dietat.

Përveç kësaj, kushdo që ndjek ndonjë dietë, unë do të doja për të mbajtur elasticitetin e lëkurës tuaj. Pas rënie paund, lëkura mund të tendoset. Ne ju një dietë të bazuar në supë të ofruar.

Tani le të përqëndrohet në detaje më shumë në konceptet e përgjithshme. A e dini kuptimin e fjalës "dietë"? Nëse përkthyer nga greqishtja, rezulton se dietë - një mënyrë e jetës. Sepse me të vërtetë, dietë duhet të zgjasë 4-9 ditë dhe jetën.

Nëse ju nuk hani një balancuar gjatë gjithë jetës, ju mund të kandidojë rreth pafund, pastaj i ulur në një dietë dhe hudnuvshy, atëherë kalimi te ushqimit normale përsëri tovstiyuchy. Për të shmangur këtë, ju duhet të ndjekin rregulla të thjeshta.

Rregulli i parë: mos e marrin dietë ekzotike! Ushqimi duhet të jetë tradicional. Nga dita e parë e jetës trupi përshtatet me nivel gjenetik të produkteve karakteristike vetëm për vendin tonë.

Rregulla dy: mono-dietë - vetëm si lehtësim të nevojshme të trupit. Ushqimi, i cili për disa kohë për të ngrënë 1 ose 2 lloje të produkteve, duke çuar në shterimin e trupit.


Ajo nuk ka marrë të gjitha vitaminat e nevojshme. Dietat e tilla janë të përshtatshme vetëm për pastrimin e trupit.

Rregulla tre: ju keni nevojë për të ngrënë shpesh, por në pjesë të vogla. Mesatarisht, 4-6 herë në ditë.

Këtu janë rregullat bazë që ju duhet të mbani mend të ulur në një tjetër dietë. Dhe më e rëndësishmja: ndonjë dietë - një shtet të rehatshme. Nëse i ulur në një dietë, ju ndiheni i gëzueshëm, ia plas të energjisë, ju keni një humor të mirë - kjo do të thotë se kjo dietë është e drejtë për ju. Nëse jeni të pakëndshme, të gjithë menduan vetëm në lidhje me ushqimin, ju ndjeni dobësi dhe dhimbje koke - menjëherë të ndryshojë dietën, por është më mirë të ndalemi testin për veten e tyre.

Një supë dietë të bazuar

Dietë kërkon 10 ditë. Në mbrëmje, pas 6-7 orë - kjo është më mirë të mos hajë. Produktet kryesore të përdorura në dietë - të ulët të kalorive. Për këtë qasje dietë lyuye supave të bazuar në perime ose kërpudha. Mishi dhe peshku supave dhe lëngjet e mishit më të mira për të përjashtuar nga dietën tuaj. Supë mund të hahet gjatë ditës, në çdo sasi, mundësisht të nesërmen një kuzhinier të ri. Mish i zier mund të hani vetëm ditë 6.

 • Në ditën e parë të hamë dietë supë.
 • Në ditën e dytë përsëri supë dhe përjashtim fruta - banane.
 • Në ditën e tretë - supë, të gjitha llojet e perimeve, të ndryshme nga ato që përmbajnë niseshte.

 • Në ditën e katërt - mund të ketë perime niseshte, fruta përveç banane dhe supë.
 • Në ditën e pestë - kjo mund të jetë çdo fruta dhe supë.
 • Në ditën e gjashtë - mish i zier, supë, 1 domate.
 • Ditën e shtatë - oriz i zier, supë.
 • Në ditën e tetë - çdo lloj të frutave dhe supë.
 • Ditën e nëntë - çdo shumëllojshmëri të perimeve, supë.
 • Në dhjetë ditë - fruta, perime, supë.
 • Çfarë duhet bërë dhe që ndjekin rregullat në lëkurë pas aplikimit të dietës mbeti i qetë dhe i përkulshëm?

  Rregulli i parë dhe më kryesorja është përdorimi i sasive të mëdha të ujit. A kurrë nuk e injorojnë këtë të zakonshme, por një burim shumë i rëndësishëm i jetës.

  Pini të paktën 9-10 gota e lëngjeve në ditë. Ju mund të pini pothuajse asgjë. Kushti kryesor - pa sheqer.

  Më të mirë për të humbur peshë ngadalë. Pra, të marrë kohë për të lëkurës në trup.

  Mos u mundoni të shpesh ulem në "Express" dietat. Kur ju të pushojë të ndiqni një dietë të tillë, pesha dialed përsëri shumë shpejt, dhe ndonjëherë edhe më shumë se sa ishte dietë. Këto hedhje nuk i japin lëkurën tuaj mundësi për të qëndruar në të njëjtën mënyrë.

  Pa marrë parasysh sa thyer këtë temë, por nëse pini duhan - rënie. Radikalet e lira të formuara në trup për shkak të pirjes së duhanit, nuk nxisin përtëritje të lëkurës.

  Gjumë të mjaftueshme. Shkencëtarët kanë treguar se gjumi ju duhet të paktën 8 orë në ditë.

  Mos harroni sunscreen. UV është shumë e dëmshme për lëkurë. Zgjidh një krem ​​mbrojtëse fytyrë.
  Hani më shumë perime. Ata shtypur funksionin e radikaleve të lira.

  Hani më shumë fibra. Ajo mban të zhdërvjellët e lëkurës. Për shembull, në drithëra, embrion gruri ind shumë.

  Pavarësisht nga një dietë, mos harroni se në dietë duhet të jetë të gjitha produktet e nevojshme të trupit, dhe proteina si. Edhe kur ju merrni dietë të mishit të ligët të paktën një ditë në javë.

  Këtu, në përgjithësi, dhe të gjitha këshilla. Moda dhe industrinë e bukurisë nuk qëndrojnë ende, dhe në këtë mënyrë janë në dietologji hulumtim.

  Informacioni është zgjeruar. Të jenë të pakta, të bukur. Dua veten kështu që ju jeni!