Ushqimi për supë


Okroshka është një i madh pjatë të ulët kalori, e cila është që të përfshijë në dietë nëse ju dëshironi të humbni peshë. Dhe të gjithë, sepse trupi i njeriut është gati 70 për qind e fokusuar në ushqim vegjetarian, dhe vetëm 30 përqind për konsumin e kafshëve. Në zemër të shumta metodat e humbjes së peshës është ky parim që nuk e ka anashkaluar dhe dietë të supë.

Njeriu modern, duke udhëhequr një mënyrë jetese i ulur, me kalimin e kohës përballet me një numër sfidash, duke përfshirë set Vlen të përmendet paund shtesë. Është në këtë mënyrë nuk mund të bëjë pa të pjatave të ndryshme të perimeve, duke përfshirë supë është me vlerë të përmendet.

Kjo metodë është publikuar shumë përmes dieta të ndryshme të njohur vetëm për disa. Por supë është një mjet i shkëlqyer për humbje peshe, e cila nuk është e shoqëruar nga efektet anësore të ndryshme që ndodhin në të gjitha llojet e dieta të modës.

Okroshka është shumë kalori, dhe në të njëjtën kohë pjatë të ulët kalori. Një tjetër hash unik është se ajo mund të hahet për mëngjes, drekë dhe darkë. Dhe për të bërë të hash nuk ka nevojë për procesin e lodhshme e pjekje, valë dhe gatim.

Është thënë se supë është e pasur në fibra, e cila është burim i vitalitetit. Gjithashtu, fibra ndihmon në shërimin e microflora dobishme të zorrëve dhe pastron trupin e toksinave të akumuluara në të dhe toksina.


Sekreti i njëjtë dietë për supë është se për shkak neperevaryuvannya fijet indore në stomakut të njeriut shënuar ndjenjë e plotësi dhe oreksit matur.

Supë shumë për 90 për qind të ushqimit të bimëve që është e pasur me minerale të ndryshme, vitamina, acide organike, të paqëndrueshme dhe vajra esenciale. Se tre elemente fundit të përfshirë në procesin e përmirësimit të tretjes dhe tretje. Kryesor dietë supë kurs të jetë i gatuar në mënyra të ndryshme. Le të shikojmë në opsionet më të njohura.

Okroshka në kos

Për të përgatitur këtë pjatë, ne kemi nevojë për 200 gramë.

kos, e cila ka një yndyrë 1 për qind, 100 gram patate, një vezë, dy kastravec i freskët, qepë jeshile 3-4 pupla. Kripa është shtuar për shije. Vezë duhet të gatuaj cool.

Patate të ziera duhet të jetë prerë në kube të vogla, dhe trangujve - strips. Duke pastruar vezë, ajo duhet të pure me një pirun dhe përzierje me copëtuar LECOM gjelbër. Të gjitha prodhimet janë të mësohen në një tas dhe i derdhur kos.

Supë perimesh

Ajo duhet të gatuaj dy rrepë të mesme, lulelakër pivkachana dhe një karotë. Pasi perimet janë të ftohtë, ata duhet të jenë prerë. Strou duhet të gris 2-3 kastravec të freskëta, të cilat janë shtuar pastaj në perime të tjera.

Pastaj prerë imët 2 vezë, të cilat janë të ziera fort dhe të përzier me qepë të gjelbër. Të gjithë përbërësit janë të përziera dhe të derdhur kvas ftohtë.

Këtu janë enët më të njohura në dietë supë, pas së cilës ju do të merrni jo vetëm ndryshime pozitive formë, por të shëruar trupin tuaj.