Ushqimi në supë pule


Ushqimi në supë pule është një mjet i madh jo vetëm për humbje peshe por gjithashtu për të trajtuar ftohjet. Si pjesë e këtij produkti ka disa yndyrë, por nga proteina totale dhe me erë të këndshme është mbushje shumë e shpejtë e trupit. Supë pule është përdorur shpesh në palestër, rregullimin për këtë ditë gjellë agjërimit. Për të përgatitur këtë supë duhet të gatuaj pesë litra ujë për pule të zakonshëm. Pastaj shtoi pjatë selino.

Në atë kohë duhet të heqin dorë nga çdo ushqim tjetër. Gjatë ditës duhet të pini pesë gota supë, duke përdorur një gotë në një kohë.

Pas një ditë agjërimi i lejohet të kthehet në dietë normale. Me këtë opsion ju mund të caktoni një trup stresues lëkundje.

Nuk është një tjetër alternativë për supë pule dietë. Në këtë rast, gjatësia e kursit do të përcaktohet saktësisht një javë. Për të përgatitur lëngun e mishit ne kemi nevojë për dy gjokse pule, kuzhinier me vlerë tre litra ujë. All lëngshme rezultuar është e ndarë në 3-5 pjesë.

Kur ka uri, duhet të pini këtë pjesë. Veçori e kësaj metode është se ju mund të pini vetëm një supë pa shtuar kripë për të. Ju nuk mund të përdorni bukë dhe produkteve të tjera.


Sipas njerëzve që gëzonin këtë dietë mishërim për një javë ju mund të humbni deri në 10 paund.

Ushqimi në supë pule ndihmon të përmirësuar metabolizmin. Rreziku i kësaj metode të bëjnë me kg të tepërt. është se pas këtë dietë ju mund të filloni për të fituar peshë të shpejtë.

Për të reduktuar rrezikun e shtim në peshë, të bëjë të drejtë nga dietë. Në ditën e parë të ushqimit në dietë duhet të shtoni një proteine ​​vezë dhe 200 gram. lakër. Ditën tjetër këto produkte duhet të shtoni dy lugë oriz i gatuar apo hikërror. Në ditën e tretë shtohet një portokalli dhe mollë.

Në ditën e katërt të marrjes të ushqimit duhet të hiqni të gjitha supë të, duke lënë vetëm një pjesë drekë. Atëherë menu duhet të shtoni 100 gr. fruta zier dhe dy lugë bollgur gatuar. Në ditën e pestë të zëvendësohen për perime të freskëta steamed. Gjithashtu shtuar në dietën e 200 gram. kos me pak yndyrë.

Në ditën e gjashtë menynë e ushqimit duhet të përfshijë 200 gram. peshk ose pulë. Në ditën e fundit të ushqimit në dietë duhet të shtoni 1-2 servings e frutave të thata dhe arra. Nga alkoolit kanë braktisur plotësisht.