Ushqimi për lakër turshi


Fillimin e dimrit shoqërohet me një numër të madh të pjesëve që arrijnë nga bodrumi dhe të vënë në tryezë. Kjo manaferrat ngrirë dhe kërpudha turshi dhe lakër turshi. Kjo është në lidhje me produktin e fundit ne do të flasim më në detaje. Kjo lakër turshi është baza e një dietë, shkalla në të cilën një katër ditë.

Dieta e përdorur në dietë në lakër turshi, shumë mirë i balancuar, duke lejuar trupin nuk ndjehen një ndjenjë të vazhdueshme të urisë. Shumë e lakër është një prej produkteve të dobishme që janë thelbësore për tretje tonë. Shpesh nutritionists rekomandojmë përfshijnë lakër në dietë.

Duke përdorur dietë të lakër turshi, ju mund të humbni një mesatare prej tre paund. Ju më tregoni se çfarë rezultati do të publikohet shumë pak. Ju gjithashtu mund të jetë e drejtë, por mos harroni se dietë në lakër turshi normalizes tretje. Në 150 gram lakër turshi përmban kërkesat e përditshme të vitaminës C që nevojitet trupit të njeriut. Mos harroni për vitaminë B6, e cila merr pjesë në metabolizmin e proteinave. ??

Por ka edhe vitaminë K, të cilat janë me bollëk prezent në lakër turshi. Është kjo vitaminë është përgjegjës për koagulimit të gjakut normale. Duke folur e lakër turshi kalori, ajo është rreth 24 kcal.


Diçka që unë dal nga tema nga e njëjta dietë për lakër turshi. I pranishëm për ju një menu të përafërt, i projektuar për katër ditë.

Dietë 1 ditë më lakër turshi

Gatim kemi nevojë për 175 gramë pa yndyrë kos, e cila duhet të jetë përzier me terren piper i zi, kripë dhe 1 lugë gjelle ujë mineral të gazuara. Atëherë në masë rezulton duhet të shtoni lakërishtë. Kjo kore namazuyetsya, e cila duhet të jetë e vakt.

Dreka: Duhet të prerë në kube të vogla për llambë, të cilat pastaj skuqur lehtë. Pastaj qepë duhet të shtoni 100 ml cubes supë, 2 gjethe gji dhe 200 g lakër turshi freskëta.

Kjo shuhet rreth 10 minuta. Në të njëjtën kohë i pastër dhe të prerë feta një dardhë.

Pjesët që rezultojnë janë të vendosur në një tigan me lakër turshi për pesë minuta para se të jeni gati. Ne tani duhet të marrë njëqind gram mish derri i zier dhe prerë atë në kube. Mish derri i skuqur në gjalpë. Mish, dardhë dhe lakër përcakton në një pjatë.

Për darkë, të marrë 4 rrepkë, rrepkë bardhë 1/2 dhe 1/2 kastravec. E gjitha kjo ne do të imët dhe përzierje me 150 gr. lakër turshi. Për sallatë salcë do të jetë e nevojshme, të cilat do të bëjnë 75 gram kos të përzier me 1 lugë çaji arra grimcuar. Para se të pour salcë mbi sallatë, ju mund të shtoni kripë dhe piper.

Dietë 2 ditë më lakër turshi

Mëngjesi: prerë në feta banane e vogël, e cila është e spërkatën me lëng limoni. Pas kësaj, feta banane pour 150 gram. pa yndyrë kos. Në krye të gjellë ne do të hedh një lugë gjelle bollgur.

Për drekë, të marrë një të pastër një mish, që të jenë prerë dhe të skuqura në 1 lugë çaji vaj perimesh deri transparent. Merrni 2 bizele piper i zi, fletë 1 gji dhe 200 gram. lakër turshi. E gjithë kjo është vënë në një tenxhere dhe pour 100 ml cubes supë. Shto 50 ml lëng molle. Mbani gjellë duhet të jetë 15 minuta dhe kjo duhet të bëhet nën kapuç.

Pesë minuta para përfundimit të gatimit që do të shtohet në supë dy pods e piper të cilat duhet të para-prerë në copa të vogla të.

Për darkë, të marrë 150 gram. salmon, sasi e vogël me lëng limoni dhe i kripur. Peshku i skuqur në një tigan në një lugë çaji vaj perimesh. Tani të bëjë një sallatë.

Për ta bërë këtë, të marrë 1 stilolaps copëtuar onions gjelbër, 1 unazë freskët pineapple, të cilat ne do të prerë feta dhe 200 gram. lakër turshi. Kjo përzierje sallatë salcë dhe 5 gram lëvore limoni integruar dhe 2 lugë kos.

Mbi të përfundoj salmon.

Dietë 3 ditë më lakër turshi

Dita jonë fillon një dietë të re mbi lakër turshi me mëngjesin.

Ndani në gjysmë portokalli. Gjysma e grimcave shtrydh lëng dhe përzierje me 150 gr. pa yndyrë kos, feta portokalli majtas dhe sheqer. Më duhet të spërkasë një lugë gjelle fara luledielli.

Për të përgatitur darkë, marrin peeled dhe me feta qepë dhe skuq deri shtetit transparente në 1 lugë çaji gjalpë. Pastaj shtoi 150 gram lakër turshi, 1 gji fletë, 50 ml shampanjë me lagështi.

Të gjitha të shtypur për rreth dhjetë minuta. Merrni 150 gram. Side, e cila duhet sasi e vogël me lëng limoni, sasi e vogël e një lugë çaji miell dhe kripë. Peshk tiganisje duhet të përdorni një Teflon pan.

Fry duhet të jetë katër minuta në çdo anë, duke shtuar një lugë çaji gjalpë.

Në darkë, tre patate të qartë se sode dhe kripë. Në këtë masë të shtoni një vezë. Kjo përzierje dhe të skuqura në vaj perimesh. Mia katër manaferrat ndritshme rrush, shkurtuar ato poshtë dhe përzierje me 100 gr. lakër turshi. Rezultuar gjellë mund të zbukuruar duke përdorur rezantsa pupla qepë.

Dietë 4 ditë më lakër turshi

Që erdhi në ditën e fundit të lakër turshi dietë. Merrni një kifle për mëngjes me miell trashë dhe krunde, të cilat ne do të shpifjeve një lugë çaji mustardë të ëmbël.

Në krye të vënë një fetë djathë të ulët kalori Gouda. E gjithë kjo do ta hedh unaza lugë çaji qepë, rezantsa. Duke simite duhet gjithashtu të paraqesë një çift të karafil të mollë.

Për një darkë të shijshme, të marrë 200 gram. fileto viçi, të cilat ne do të prerë në feta të holla për së gjati. Tani ne kemi nevojë për të prerë pod gjysmë peeled piper. I lidhur atë në një hell dhe me mish për të gjitha palët të skuqura në një lugë çaji vaj perimesh. Merrni një kullesë, e cila hedhur 150 gr. lakër turshi.

Merrni dhe prerë në copa të një rrjet të pineapple. Të gjitha komponentët janë bërë deri në një tenxhere dhe merak dhjetë minuta.

Gati për të hell mishin në një tas të vënë lakër turshi.

Për të përgatitur darkën kemi nevojë për tri domate, që vini nga tul. Pulp dhe prerë rubayetsya e njëqind gram. lakër turshi. Merrni 125 gram. Shkurtimet e derrit, prerë atë në strips dhe përzierje me lakër. Duke rezultuar në masë është hedhur jashtë në domate. Nëse ka një bilanc, ajo duhet të paraqitet veçmas.