Ushqimi për drithërat


Nëse një person ka vendosur të humbur peshë, ajo mund të shkojnë në çdo sakrificë, vetëm për të humbur peshë. Ushqimi për drithërat ajo i referohet metodës kur ju keni të gëzojnë këtë gjellë çdo ditë për një periudhë të caktuar paraprakisht. Vetëm të them se kjo nuk është e lehtë, sepse pas disa ditësh ju mundeni vetëm ostohydnuty rrëmujë dhe për të marrë fytin.

Pas qull me ujë ndihmon për të hequr trupin e toksinave të dëmshme dhe mbeturinave, është i përfshirë në përmirësimin e ngjyra e lëkurës.

Baza e dietë të drithërave është rregull që çdo drithëra përbëhet nga karbohidratet komplekse. Këto elemente janë të zhytur shumë ngadalë, kështu që trupi merr energji të dobishme për një kohë të gjatë.

Gjithashtu, këto karbohidratet komplekse nuk janë depozituar në ijet dhe bel. Është thënë se në drithëra edhe proteina të pranishëm dhe yndyrë, kështu që mos kini frikë nga lodhje. Në sasi të vogla, këto elemente nuk janë të rrezikshme për figurën. Mos harroni se drithëra janë të pasura me vitamina B dhe elementët gjurmë.

Për shkak të faktit se drithërat përmbajnë sasi të lartë të fibrave, kjo gjellë përmirëson traktin gastrointestinal. Humbja e peshës me dietë me drithëra për shkak të faktit se aktivizon procesin e tretjes, dhe rrjedhën kryesore të kësaj metode humbje peshe ka një përmbajtje të ulët yndyrë.

Kohëzgjatja e dietës bazë për drithërat është dhjetë ditë.


Nga dietë në këtë kohë do të përjashtojë produkteve të mishit, peshk, patate, gjalpë, produkte bulmeti, sheqer dhe çokollatë. Kur gatim enët e ushqimit kryesore do të përdoret vetëm drithëra.

Ju mund të marrë ndonjë drithëra të tjera se mane. Shumë qull gatuar në ujë, mund të kombinohet me perime, kërpudha dhe perime. Ju gjithashtu mund të ketë një sasi të vogël të mjaltit dhe arra. Fluide në dietë më drithërave mund të pini në çdo sasi. Sa për numrin e ngrënies, ata nuk janë të kufizuara. Ju mund të hani drithëra sa më shumë që ju dëshironi.

Mesatarisht, gjatë kësaj metode të humbur peshë ju mund të humbni rreth 6 kg.

Në rast se ju ndjeheni si një shumë e ëmbël, mund të ju bëjë një rrëmujë mbretërore. Për këtë gjellë ju duhet mbështjellë oats, kajsi të thata dhe mollë të freskëta.

Një tjetër alternativë dietë kashevoy projektuar për pesë ditë. Në këtë kohë, ju mund të hani vetëm qull, i përgatitur në ujë pa shtuar kripë ndërsa gatim. Pije lejohet kafe, çaj, ujë mineral. Sheqer nuk mund të përdoret.

Në ditën e parë të humbjes së peshës do të bollgur vetëm në të dytin - Rajs në të tretë - hikërror, i katërt - përsëri oriz, ditën e pestë - bollgur.