Montignac Ushqimi


Ndoshta ata që janë në kërkim për një mënyrë për të humbur peshë dëgjuar Michel Montignac dietë. Programi është mjaft e thjeshtë, ju duhet vetëm për të tërësisht të shqyrtojë produkte të veçanta tavolina të pajtueshme, si dhe çfarë ata mund të kombinohen (dhe më e rëndësishmja, se si shumë) dhe glycemic indeksi të këtyre produkteve. Në shikim të parë është e vështirë, por në të vërtetë - të gjitha shumë e thjeshtë. Për më tepër, thjeshtësi dhe komoditet, dhe, më e rëndësishmja, efektiviteti i dietat Michel Montignac vlerësuarat miliona njerëz rreth botës ??.

Nëse ju vendosni për të ngrënë në Montignac, ju duhet të jenë të vetëdijshëm se qëllimi kryesor i kësaj diete është i ndarë në dy faza: humbje peshe dhe të mirëmbajtjes peshë në nivelin e arritur.

Kur të vendoset në dietë Montignac, ju duhet të pjesë me disa produkte. Ajo patate, oriz, makarona, bukë dhe ndonjë makarona, kos, gjalpë, akullore, pjepër, sheqeri, banane. Tingëllon e frikshme? Por ka mjaft një listë e gjatë që është i mirëpritur. Ky mish, peshk, vezë, dhe perime, dhe ushqim deti, bishtajore dhe çdo gjë tjetër, që përmban listën e parë. Nëse plotësisht ndiqni dietën Montignac, më e pasur duhet të jetë mëngjes dhe më e lehtë - darkë. Të jetë i sigurt të gjitha ushqimet (minimum). Vini re se të larë poshtë ushqim nuk është i rekomanduar, ju mund të pini jo më herët se 40-60 minuta pasi të hahet.


Përveç kësaj, alkooli në dietë e Michel Montignac mungon krejtësisht.

Faza e parë është minimizuar konsumin e çdo yndyrë, por përndryshe, ajo duhet të ndjekin një sistem të veçantë të furnizimit me energji elektrike, që nuk është i përzier në një proteinë vakt me karbohidratet.

Në fazën e dytë të këtij dietë ka zgjidhur tashmë disa "zbritje". Po, nganjëherë i lejuar përzierjen proteina dhe karbohidrate ushqime. Megjithatë, në këtë rast, kërkon sallatë të bollshme perimesh. Sugar Bakery dhe ëmbëltore, ende e papranueshme, dhe ajo është e rekomanduar për të zëvendësuar gjalpë me perime. Alkooli, i padëshirueshëm, veçanërisht me stomak bosh.

Le të bëjmë një vështrim të detajuar në atë që ne ofrojmë Michel Montignac pasi ne kemi kaluar fazën e parë të dietë?
Që nga mëngjesi i parë duhet të jetë më i dendur, mund të ketë përzierjen proteinat me karbohidratet. Vakt duhet të përmbajë një sasi të madhe të fibra. Për shembull, ju mund të bëni veten bollgur për qumësht i skremuar ose të hani një copë bukë nga mielli gruri me djathë yndyrë të lirë. Sheqer, mjaltë, margarinë dhe gjalpë nuk janë të lejuara.

Dreka, ndryshe nga i pari, duhet të jetë proteina. Ju mund të bëni një omëletë ose gatuaj vezë të ziera, si dhe hanë djathë, fetë djathë, mish ligët ose proshutë.

Në drekë përdorim shumë të padëshirueshme karbohidratet "i keq".

Ai duhet të përbëhet kryesisht nga lipide dhe proteina.

Këshilla të shkurtër në dietë Montinka:

  • Përdorimi i sheqerit në formën e tij të pastër ose me produkte të tjera, duhet të reduktohet në "jo".
  • Seasonings, të cilat kanë asnjë vlerë ushqyese (majonezë, ketchup, etj) duhet të përjashtohen plotësisht, pasi ata gjithmonë përmbajnë sheqer, oreksin dhe dëm trupit.
  • Nga bukë të bardhë gruri të heqin dorë krejt. Një i zi (miell i pasitur dhe krunde) të marrë një kohë të gjatë.
  • Njëqind për qind të përjashtuar nga dietë tuaja perimet niseshte dhe fruta.

  • Shmangni alkoolin. Në vend të kafe dhe çaj, lëngje tuaj pa sheqer dhe ujë.
  • Një vakt nuk do të hani karbohidratet me yndyrna.
  • Mundohuni të hani 3-4 herë në ditë. Darka duhet të jetë jo më vonë se 3 orë para gjumit.
  • Pini të paktën 2 litra ujë në ditë.
  • Mëngjesi me fruta.
  • Në qoftë se ju ndiqni këto rregulla, ju mund të humbni deri në 20 kg në 3 muaj. Me këtë dietë, ju metabolizmin dhe për të ndryshuar shprehitë dietike. Dhe pastaj, ato paund shtesë ju nuk e kërcënuar.