Ushqimi Miss Universe


Vajzat që marrin pjesë në konkursin Miss Universe, gjithmonë të ndryshme nga të tjerët, të zonjat e figurës së tij i këndshëm se nuk ka defekte. Ku dikur informacion në lidhje me mënyrën se si ata menaxhojnë për të arritur rezultate të tilla të mbahen sekret, por tani ajo është bërë e njohur për shumë. Nëse doni të ndryshoni figurën, duke e çuar atë më afër madhësinë ideale, atëherë zgjedhja juaj duhet të jetë Ushqimi Miss Universe .

Autori i kësaj metode të humbjes së peshës është dietist njohur Tanya Tsukerbrot. Sipas saj, në 1999 ajo krijoi një furnizim ushqimi porosi për njerëzit që vuajnë nga sëmundje të zemrës ose diabeti.

Gjatë punës në këtë sfiduese Tanya Tsukerbrot zhvilluar një metodë të re që promovuar humbje peshe aktive.

Baza e dietë Miss Universe formuar Pirja e një shumë fibra. Përveç humbjes së peshës, kjo metodë ka treguar rezultate të shkëlqyera, ndër të cilat është me vlerë të përmendet jo vetëm në përmirësimin e lëkurës, por thonjtë dhe flokët si. Në sistemin e zhvilluar duhet të marrë fibra ushqimore, e cila përbëhet prej fibrave trashë bimore. Këto elemente të pasura me fruta, perime, fasule, zhvishem dhe fara.

Kompleksiteti i indeve të tillë të çon në faktin se ajo nuk është e tretet nga trupi i njeriut.


Por element thith një shumëllojshmëri të substancave të dëmshme dhe toksina, duke rezultuar në pastrimin e zorrëve. Përparësia e kësaj metode për të luftuar mbipeshë është se kjo dietë nuk ka të bëjë uria.

Përmes një personi të balancuar dietë ndjen uri të vazhdueshme. Fillimi i kursit humbje peshe mund të shoqërohet me efekte të tilla anësore si bloating. Në të ardhmen, ky problem do të jetë, dhe të punojnë kthimin e trupit në normale. Të ndjehen mirë në dietë dieting Miss Universe, i quajtur gjithashtu K-dietë të përfshijë proteina dhe yndyrna polyunsaturated rritur si vaj ulliri dhe salmon.

Në vend të karbohidrateve të thjeshta duke përdorur komplekse të tilla si orizi. Uji duhet të jetë i dehur në sasi të mëdha. Gjithashtu nuk duhet të harrojmë për ushtrime fizike për të ndihmuar në forcimin e efekt hollim.

Dietat Menu Miss Universe

Ne ju ofrojmë një bazë ushqim dietë në ditë, dietës zhvilluar Tanya Tsukerbrot. Mëngjesi duhet të hani një gotë kos, i cili do të përfshijë drithëra me kokrra të gjithë dhe çdo manave të freskëta. Në drekë do të jetë pjatë e madhe e sallatë perimesh, e cila përfshin feta mish lope të zier, peshk, karkaleca apo mishit të pulës.

Ndërsa snacking fistikë mund të përdoren, fruta, bukë dietë, të cilat shpejt kënaqë urinë.

Darkë kryesor rregull tregon se duhet të ketë shumë fibra dhe duhet të jetë niseshte plotësisht mungon. Në mbrëmje ju nuk mund të hani oriz, patate dhe bukë.