Ushqimi Mirkina


Ushqimi Mirkina Authoring është një specialist i cili zhvilloi këtë metodë e humbjes së peshës për njerëzit që vuajnë nga obeziteti. Sipas Dr Mirkina, duke vepruar krijuesi i kësaj metode të humbjes së peshës, kjo formë e ushqimit nuk ka ndonjë contraindications. Vetëm një javë në dietë Mirkina mund të humbni peshë me një mesatare prej 2,3 £.

Në qoftë se ju qëndroni në këtë dietë për një muaj, ju mund të humbni rreth dhjetë paund. Pasi ju ka rënë peshë dhe janë të një rezultat më parë, ju mund të vazhdojë të mbajë një dietë të Mirkina.

Mirkina Ushqimi dhe të ushqyerit e sistemit

Para së gjithash, të jenë të vetëdijshëm se duke përdorur këtë metodë për të luftuar trashje, ju duhet për të ndarë të gjitha ushqimet në të lejuara dhe të ndaluara.


Në kategorinë e produkteve të pranueshme të përfshijë çdo shpezë, peshk, mish, ushqim deti, vezë, çdo perime përveç fasule dhe patate, të gjitha llojet e djathit me një përmbajtje yndyrë e më pak se 40%, vajra vegjetale, herbs, erëza, acid fruta e ëmbël, kërpudha. Pije ju mund të pini pothuajse të gjitha lëngje, por ata duhet të jenë pa sheqer.

Kategoria e ushqimeve të ndaluara dietë Mirkina janë patatet, ëmbëlsirat, banane, kajsi, arra, pasta, bukë, drithëra, hurma, fiq. Këto produkte janë të lejuara, mund të përdoret në asnjë mënyrë. Kur tiganisje duhet të përdoret vetëm vaj perimesh. Të gjitha pije frutash dhe lëngje holluar me ujë është i rekomanduar.

Nëse keni dietë gjatë Mirkina vërejtur urisë midis ngrënies ju mund të hani perime.

Ushqimi Menu Mirkina

Vetëm më poshtë unë do të paraqes disa menu options i kësaj metode të humbje peshe që ju mund të provoni për veten tuaj. Vlen të përmendet se në thelb Mirkina dietë është e balancuar sistemin e energjisë, e cila është e rekomanduar për të kryer gjatë gjithë jetës. Para se të ulen në një dietë, ju duhet të dini disa rregulla.

Kështu, gjellë e parë nuk duhet të përmbajë të trasha. Është e rekomanduar për të lënë vetëm supë. Sipas Dr Mirkina, supë është e nevojshme për procesin e duhur të tretjes. Pjatë e dytë duhet të jetë i pastër proteina, kështu që ajo duhet të konsumojnë asnjë garniturë.

Pjatë e tretë duhet të përjashtohet ëmbël.

Opsioni i parë dietë menu Mirkina

Mëngjesi 200 gram djathë të ulët yndyrë dhe kafe (me qumësht mundemi). Për drekë shërbeu 250 gram mish lope borscht pa patate dhe mish. Pastaj ushqyer 100 gram mish, e cila ishte gatuar supë.

Duhet shtuar 150 gram sallatë lakër me vaj dhe qepë. Ju fetë e bukës. Si një pije - lëng domate. Në drekë do të jetë një gotë qumësht të ulët yndyrë. Darka 100 gram sallam, filxhan kos dhe një mollë.

Mundësia e dytë dietë menu Mirkina

Mëngjesi shërbehet 100 gram sallam gatuar dhe kafe. Për drekë duhet të përgatisë 250 gram supë pa patate dhe peshk.

Pastaj vjen patties 100 gram, domate dhe kopër (130 gram), një fetë e bukës dhe mollë lëng. Në drekë shërbeu një gotë me lëng domate. Në darkë 210 gram djathë, një filxhan kos dhe 200 gram rrush.

Opsioni i tretë dietat Mirkina

Për mëngjes ju mund të hani disa vezë të ziera dhe çaj. Për drekë duhet të përgatisë 250 gram patate dhe supë perimesh në supë mishi. Në supë nuk duhet të jetë patate dhe mish. Kur supë është 100 gram salcice, 130 gram trangujve dhe qepë dhe gjalpë, një fetë e bukës dhe një komposto bërë nga fruta të thata.

Në drekë filxhan lejohet ulët-yndyrë kos. Darkë dietë do të përbëhet nga 100 gram djathë, një portokalli dhe një gotë kos, përmbajtje yndyrë me 2.5%.