Ushqimi -60


Ushqimi -60 është themeluar Miromanovoy Catherine, një grua që ballafaqohen përvojë personale me problemin e peshë të tepërt. Në vetëm tetëmbëdhjetë muaj -60 autor teknikë arriti të humbur peshë nga 120 në 60 paund. Megjithatë, Catherine u kthye për të ndihmuar kirurgët plastike dhe nuk e marrin pilula mrekulli që premtojnë rezultate të mahnitshme pas jave.

Unë shpresoj se ju e dini, pse kjo dietë quajtur minus 60. Dallimi kryesor në mes të kësaj metode të humbje peshe është që ju nuk keni nevojë të heqin dorë nga ushqimet e tyre të preferuar, të cilat janë të pranishme në dietën tuaj.

Rregullat themelore të dietës -60

Në qoftë se ju vendosni të shkoni në një dietë minus 60, e tërë vakt gjatë ditës duhet të ndahet në tre.


Ju organizoni një rostiçeri. Gjëja kryesore që ju duhet të bëni pjesë të vogla të ushqimit. Nga ana tjetër, elementet kryesore të snacking në -60 dietë duhet të jenë produkte të lehta, të cilat janë zakonisht fruta dhe perime. Pajtueshmëria me dietë minus 60 nuk përfshin fruta të pakufizuar të pranimit në ditë. Siç është përmendur tashmë, ajo duhet të marrë pjesë vetëm të vogla.

Sa më shumë që kjo mund të tingëllojë e çuditshme, por dietë minus 60 mund të përfshijë një dietë çaj, kafe dhe alkool. Si për të sheqerit të rafinuar, është më mirë për të zëvendësuar sheqer kafe ose fruktoza. Wine mund të përdoren vetëm thatë. Në asnjë mënyrë në -60 dietë nuk mund të kaloni mëngjes.

Ju mund të zvogëlojë pjesën e bukë thekre apo djathë, por mëngjes çdo ditë duhet të jetë i detyrueshëm. Nga 00:00 ditë zonja Miromanova ju lejon të marrin në ushqim të ëmbël.

Me kalimin e kohës, ne duhet të lëvizin nga qumështi në çokollatë e errët që do të reduktojë vartësinë nga trupi ëmbël. Gjithashtu mesditë lejohet të hani bukë të bardhë. Sa për bukë thekre, atëherë ju duhet të refuzojë atë. Në minus 60 më të mira dietë garniturë konsiderohen dridhë i zhveshur hikërror ose oriz. Por opsioni më ideale do të ishte të përdorni oriz kafe sepse ajo përmban një numër të madh të komponenteve të dobishme.

Për të minimizuar përdorimin duhet të mbahen në makarona tyre dietë dhe patate.

Ushqimi minus 60 lejon çdo lloj përgatitjen e ushqimit. Megjithatë, të përpiqet të shmangë skuqur. Nëse kjo është e vështirë për ju, atëherë dietë duhet të përjashtojë salcë kosi dhe majonezë. Kur dietë minus 60 nuk duhet të jetë e kombinuar me mish dhe patate. Në 6:00 duhet të jetë vakt kaluar. Kjo kërkesë është një rekomandim. Nëse ju nuk keni kohë për të ngrënë në 06:00, ju mund të ha drekë në tetë në mbrëmje. Megjithatë, në këtë rast, menu duhet të përbëhet nga të lehta dhe produktet e qumështit.

Uria në mbrëmje fillojnë të zbehet në një kohë kur trupi bëhet i mësuar me darkë në gjashtë në mbrëmje.

Kur dietë minus 60 ujë ju mund të pini sa më shumë që ai dëshiron të. Mos i detyroni trupin tuaj, trokasin çdo ditë për disa litra lëng. Kripa është e pranishme në dietë, por vlera e tij duhet të reduktohet në minimum.

Dietë e duhur për minus 60 mund të jetë i prishur në qoftë se ju organizoni një agjërimi apo agjërimi ditë. Pra, të heqë dorë nga këto metoda në rrjedhën e Catherine Miromanovoy. Herën tjetër unë do të sjell dietë menu Shembull minus 60. Në ndërkohë, të studiuar rregullat e përgjithshme të kësaj metode.