Ushqimi Mjekët


Nëse ju dëshironi të humbni peshë, por ende nuk kanë gjetur një metodë të përshtatshme humbje peshe, ju mund të paguani vëmendje të mjekët dietë . Kjo teknikë është unik në atë që ajo e zhvilluar mjekët. Qëllimi kryesor i mjekëve dietë është e garantuar dhe menjëherë humbjen e peshës. Sot, ka dy lloje të metodave për të luftuar mbipeshë.

Kjo është një mjekët dietë, për 7 dhe 14 ditë. Sipas njerëzve të cilët kanë provuar këtë teknikë në një javë mesatare mund të humbni peshë me 6 paund. Fillimisht, kjo dietë është krijuar për pacientët të cilët janë të trashë. Këta njerëz kanë nevojë për trajtim kirurgjik.

Është thënë se mjekët e zhvilluar një metodë e humbjes së peshës është një kalori të ulët në mënyrë të drejtë. Kjo metodë e luftimit të trashje mund të krahasohet me agjërim.

Ushqimi Mjekët 7 ditë


Në ditën e parë mund të jetë vetëm një shishe me ujë mineral, e cila duhet të ndahet në gjashtë faza. Dita e dytë dietë do të përbëhet nga 0,8 litra qumësht të ulët yndyrë. Në 21:00 ju mund të hani një mollë. Në ditën e tretë do të jetë përsëri një shishe me ujë mineral, të ndarë në gjashtë faza.

Në ditën e katërt ju mund të hani një sallatë kuart perimesh, e cila duhet të ndahet në tre doza. Për të bërë këtë sallatë duhet karrota, zarzavate, lakër dhe një lugë gjelle vaj perimesh.

Gjithashtu në këtë ditë ju mund të pini dy gota çaj ose ujë.

Të pestë ditë menynë e mjekëve dietë do të përbëhet nga vetëm 0,8 litra qumësht të ulët yndyrë. I gjashtë ditë humbje peshe do të më dendur në të ushqyerit. Mëngjesi nis me një vezë të zier dhe një gjysmë filxhan çaj. Në 11:00 ditë duhet të hani supë perimesh. Menu drekë do të përbëhet nga 100 gram mish dhe 100 gram bizele te konservuara.

Në drekë, darkë, dhe në 8 duhet të hani një mollë.

Dita e fundit e ushqimit do të përfshijë 100 gram djathë, një shishe me kos, dy gota e qumështit. Në mbrëmje ju mund të gëzojnë një filxhan çaj.

Ulur në këtë metodë e humbjes së peshës, të jetë i sigurt për të marrë vitaminë dhe komplekse minerale që do të rivendosur mangësi në trupin e mineraleve të rëndësishme.

Mjekët dietë janë të lejuar për të përsëritur jo më shumë se dy muaj.

Ushqimi një dietë pas mjekëve

Prodhimi i kësaj metode të humbjes së peshës është një ngjarje shumë e rëndë. Ju nuk mund të kthehen pas përfundimit të kursit në dietë që keni pasur para dietë. Kalori menu përditshme duhet të rritet me kujdes dhe gradualisht. Së pari, dietë duhet të përfshijë perime nekrohmalysti, mish ligët dhe produktet e qumështit.

Përveç Përparësitë e kësaj metode të luftimit të trashje duhet të theksohet dhe të këqijat e mjekëve dietë që janë të natyrshme në shumicën e ulët kalori metodat humbje peshe. Ndër disavantazhet Vlen të përmendet se pas kurs është shumë e vështirë për të mbajtur peshë.

Gjithashtu, kjo dietë ashpër dhe ulët-kalori në praninë e një personi të ndonjë sëmundje mund të shkaktojë komplikime. Ju nuk mund të shkoni në mjekët dietë me një dobësi të përgjithshme të trupit, anemi. Të jetë i sigurt që të konsultoheni me mjekun tuaj para fillimit të kursit.

Mjekët dietë 14 ditë

Javën e parë e ushqimit do të jetë saktësisht e njëjtë si në javët e mjekëve dietë. Dietë i tetë ditë fillon me një shishe të ujit mineral, i ndarë në 6 faza. Në ditën e 9 ushqim litër është qumështi me pak yndyrë dhe një mollë që ju dëshironi për të ngrënë në 21:00. Në ditën e 10 të pushtetit të mund përsëri një shishe me ujë mineral, i cili është i ndarë në 6 faza.

Ushqimi Dita 11 do të përfshijë një kuart zarzavate sallatë, të tilla si kopër, selino dhe majdanoz. Një litër qumësht, të ndarë në 6 pritjet do të rrjedhë në 12 ditë humbje peshe. Në ditën e 13-të në mëngjes ju mund të hani një vezë të zier dhe ditë janë të lejuar të hanë djathë të ulët yndyrë. Të përfundimtare mjekët dietë ditë do të përbëhet nga ujit mineral.