Mbretëresha Margaret Ushqimi


Margaret Mbretëresha - i njohur Moskës mjek diete. Popullariteti ajo ka fituar nëpërmjet zhvillimit të metodave për humbje peshe, të cilat përfituan shumë yje të biznesit rus tregojnë.

Si një mjek diete Mbretëresha ka zhvilluar shumë dietat për humbje peshe. Përhapja e madhe dietë nëntë-Mbretëresha.

Nëntë ditë dietë është 3 periudha, secili zgjat për 3 ditë. Gjatë çdo periudhe, ju mund të hani vetëm një produkt të caktuar. Periudha e parë është karbohidrate, e dyta - proteina dhe periudha e tretë e pasur me fibra dhe vitamina.

Pra, për dietën trupi juaj do të marrë të gjitha stuff e nevojshme për funksionimin normal, dhe fibra ndihmon në parandalimin e problemeve ndihmon tretjen e ushqimit.

Një tipar i dietë është për të ngrënë çdo orë e nevojës, por pjesë shumë të vogla. Në ditët e para mund të jetë e vështirë, dhe nganjëherë uria do të tejkalohen. Por shumë shpejt tkurret madhësinë e stomakut, dhe ngopjes do të vijë kur edhe një sasi e vogël e ushqimit.

1 periudha (1, 2, 3 ditë) - orizit. Këto ditë janë të lejuar për të ngrënë vetëm oriz. Dhe oriz është e përgatitur në një mënyrë të veçantë. Gotë mbrëmje e orizit duhet të mbulojë me ujë të ftohtë dhe të lënë atë brenda natës ngjyhet në ujë. Në mëngjes, i hedh oriz ngjyhet në ujë të valë. Cook oriz mbi ngrohje të ulët për 15 minuta. Mëngjesi duhet të hani oriz filxhan gati.


Nuk kishte oriz duhet të ndahet në disa pjesë të barabarta, të cilat duhet të jenë të mjaftueshme për ditë, me kusht që ju të hani një sasi të vogël në një kohë. Rajs dietë, ju mund të përdorni asnjë klasë. Fituar kohët e fundit popullaritet të madh me oriz të egër. Është interesante në shije dhe përmban minerale të dobishme. Të vetëdijshëm se oriz kryesor duhet të gatuaj pa kripë.

2 periudha (4, 5, 6 ditë) - pule. Ju duhet për të blerë një pulë peshon rreth një kilogram. Para gatimit duhet të hiqet nga lëkura pule dhe prerë yndyrë. Vlim deri tenderit, pa kripë. Ndani pule gatuar në pjesë të vogla për të ngrënë pak çdo orë.

Nëse ju preferoni mish të bardhë pule, ju mund të bleni gjokse pule apo fileto dhe gatuaj ato pa lëkurës dhe kockave.

3 periudha (7, 8, 9 ditë) - vegjetal. Për ato ditë ju do të duhet 800 gram perime. Perimet mund të jetë çdo të zgjedhjes suaj. Darka mund të hahen të papërpunuara ose të ziera. Perime Cook duhet të jetë pa kripë dhe erëza. Ju mund të gatuaj sallatë perimesh, por nuk ka rimbushjet. Përjashtohen si vajra bimore dhe vinegars. Sigurisht, ju nuk mund të hani turshi, i kripur dhe perime turshi.

Gjatë dietë nëntë-ditor duhet të pini të paktën 2,5 litra lëng në ditë. Që të lëngshme është e lejuar vetëm çaj jeshil dhe ende ujë.

Duhet të pini në mes të ngrënies. Kur hahet futje fluide ndaluar.

Herën e fundit që ju mund të hani 19 orë më vonë nga të ngrënit duhet të braktiset. Në qoftë se ju ndiheni të uritur, ju pini ujë ose të krijoj një çaj.

Nëpërmjet mbretëreshës dietë për nëntë ditë, ju mund të humbni deri në 6 kg. Kjo gjithashtu do të lëngjeve të tepërta nga trupi, ënjtje largohem. Shifër do të jetë shumë më të zbehta dhe të marrë një formë të bukur. Përveç kësaj, dietë të forcojë në mënyrë të konsiderueshme fytyrë ovale.

Efektiviteti i dietës mund të rritet duke i kombinuar me dietë palestër dhe masazh. Sidomos dietë e mirë gjatë një kurs anti-celulitit masazh, kjo do të çojë në një rrjedhje më të mirë të lëngjeve.


Dietë ju jep rezultate të shpejta dhe të prekshme. Për të konsoliduar efektin e përftuar Margarita Kovalev këshilluar për të kryer ditë agjërimi javor kefir.

dietë nëntë-ditor i takon kategorisë mjaft i rreptë mono-dietë, sepse përpara administrimin e saj duhet të konsultoheni me një specialist.

0%

Një