Mahhi Ushqimi


Ushqimi Mahhi konsiderohet të jetë shumë strikte, por me meny të qartë është shumë e lehtë për t'u ndjekur. Mahhi vetë dietë zgjat katër javë. Gjatë kësaj kohe ju nuk do të vetëm proceset normale metabolike që ndodhin në trupin tuaj, por do të bjerë paund shtesë. Para se të hyn në këtë metodë e humbjes së peshës, është e nevojshme të dihet saktësisht kryesore qark furnizimit me energji elektrike të projektuar posaçërisht për këtë dietë.

Skema për dietë ushqim Mahhi

Në rast se menu nuk është e përcaktuar sasinë e produktit, ju mund të hani atë sa më shumë që ju dëshironi. Ushqimi mund të aplikojnë njerëzit Mahhi të të gjitha moshave. Ndërkohë që kjo metodë e humbjes së peshës nuk ka nevojë për të përdorur ushqimet më komplekse.


Uji është i lejuar për të pirë në çdo sasi. Ju gjithashtu mund të pini kafe dhe çaj, duke eliminuar sheqer dhe qumësht. Është e ndaluar që të përfshijë në dietë të supë, perime, vajra dhe yndyrat. Ju nuk mund të bie në ujdi drekë dhe darkë, dhe produktet zëvendësuese. Nëse jeni duke qëndruar në një fazë Mahhi dietë dhe një pushim, pastaj të vazhdojë këtë metodë e humbjes së peshës mund të jetë vetëm fillimi.

Rregulla të rëndësishme për dietë Mahhi

- Nevoja për të pirë më shumë ujë
- Perimet duhet të vlim me ujë, pa shtuar ndonjë supë (ju mund të përdorni erëza, qepë, piper, hudhër)
- Ju nuk mund të përdorni yndyrna dhe vajra,
- Çaj dhe kafe ju mund të pini në çdo kohë,

- Nëse uri mund të hani karrota, prej trangujve ose marule.
- Të gjitha dietë duhet të ndiqet në mënyrë rigoroze,
- Është e rekomanduar për të kryer stërvitje,

Menu Mahhi dietë për javën e parë

Të gjitha ditët e javës mëngjes juaj do të përbëhet nga portokalli apo grejpfrut, dhe një apo dy vezë të ziera.

E hënë
Dreka: çdo numër i frutave të tjera (mollë, dardhë, portokalli, kajsi, shalqi, pjepër, etj)
Darka: ligët mish i zier ose i pjekur (mund të grirë qengjin e ndaluar)

E martë
Dreka: të ziera ose të skuqura pule pa lëkurë
Darka: 2 vezë të ziera, sallatë me trangujve, domate, speca dhe karrota, 1 dolli ose tortillas çerek, 1 portokalli apo grejpfrut

E mërkurë
Darka: djathë me pak yndyrë, 1 dolli, domate
Menu Darka e hënë

E enjte
Dreka: njëjtë si e hëna
Darka: ligët mish i zier ose i pjekur (mund të jetë i grirë qengji ndaluara) dhe sallatë

E premte
Dreka: 2 vezë të ziera dhe perime të ziera (kungull dhe fasule ose karrota dhe bizele të njoma)
Darka: peshk i zier ose i skuqur, sallatë, 1 grejpfrut ose portokalli

E shtunë
Dreka: njëjtë si e hëna
Menu darkë ishte të enjten

Ringjallje
Dreka: të ziera ose të skuqura pule pa lëkurë, perime gatuar, domate dhe një grejpfrut ose portokalli
Darka: zier perimet

Menu Mahhi dietë për një javë

Mëngjesi gjithë javës do të jetë i njëjtë si javën e kaluar

E hënë
Darka: i zier ose i pjekur në skarë mish dhe sallatë
Darka: dy vezë të ziera, grejpfrut ose një portokalli dhe një sallatë

E martë
Darka: i zier ose i pjekur në skarë mish dhe sallatë
Darka: dy vezë të ziera, një grejpfrut ose portokalli

E mërkurë
Darka: ziera ose mish i pjekur dhe kastravec
Darkë menu darkë e martë të javës së ardhshme

E enjte
Dreka: dy vezë të ziera, djathë të bardhë të ulët-yndyrë, perime të ziera
Darka: dy vezë të ziera

E premte
Dreka: skuqur ose peshk i zier
Darka: dy vezë të ziera

E shtunë
Darka: ziera ose mish i pjekur, domate dhe një grejpfrut ose portokalli
Darka: sallatë frutash (mandarin, pjepër, bukuroshe, mollë, portokall)

Ringjallje
Dreka: skuqur ose pulë të zier pa lëkurës, domate, perime të ziera dhe një grejpfrut ose portokalli
Darka: njëjtë si drekë

Diet Menu Mahhi javën e tretë

Gjatë e hënë mund të hahet në çdo kohë, të gjitha frutat përveç rrush, mangoes, fiq, banane dhe datat.
Të martën cilado perime, përveç patateve.
Të mërkurën ju mund të gjithë fruta që e hëna, dhe çdo perime gatuar.
Të enjten, perimet ditë gatuar, marule ose lakër, peshk të zier ose të skuqur.
E premte - gatuar mish ligët ose pulë dhe perime gatuar.
Historiku - ditë një lloj i fruta në çdo kohë (ose mollë ose dardha apo pjeshkë apo kajsi).

Diet Menu Mahhi javën e katërt

Produktet e listuara më poshtë janë që do të shpërndahen gjatë gjithë ditës. Asgjë më shumë për të shtuar është e pamundur.

E hënë: Zier ose mish i pjekur (4 feta) ose çerek zier pule, 2-4 domate, tranguj 4, kallaj i tonit (pa vaj), 1 dolli, 1 grejpfrut ose portokalli
E martë: skuqur ose i zier mish, 4 prej trangujve, 3 domate, 1 dolli, dardhë mollë apo fetë e pjepër ose portokalli apo grejpfrut (200 gr.)
E mërkurë: ulët-yndyrë djathë i bardhë, djathë lugë, perime i gatuar, 2 prej trangujve, 2 domate, 1 dolli, 1 grejpfrut ose portokalli
E enjte: gjysma skuqur ose i gatuar Chicken 3 domate, 1 kastravec, 1 dolli, 1 grejpfrut ose portokalli

E premte: 2 vezë të ziera, sallatë, 3 domate, 1 grejpfrut ose portokalli
E shtunë: 2 zemrat gatuar pule, disa djathë ose djathë, 1 dolli, 2 kastravec, 2 domate, kos, portokalli apo grejpfrut 1
E diel:. 02:00 L. djathë, një kanaçe ton (pa vaj), perime të ziera, 2 trangujve, 2 domate, 1 dolli, 1 grejpfrut ose portokalli

Rezultatet mesatare në dietë Mahhi varg 10-25 paund, ju mund të rivendosur katër javë nga kjo metodë e humbjes së peshës.