Astronautët Ushqimi


Sot unë do të ju them se është një Astronautët Ushqimi . Shumë prej jush kanë ëndërruar si një fëmijë për të shkuar shfletoj universin? Duket si ju shans për të përjetojnë gjithçka që ndihet nga ata që nxitojnë për yjet. Astronautët dietë është një nga metodat më të vështira humbje peshe. Nga ana tjetër, kjo metodë është konsideruar një nga sistemet më efikase të energjisë që janë duke u zhvilluar për të luftuar trashje.

Kursi përbëhet nga astronautët dietë 20 ditë, pas së cilës personi mesatar humbet rreth 20 paund. Baza e kësaj diete është parimi i ushqimit të veçantë.

Gjatë zbatimit të rregullave duhet të jetë tretje e shpejtë e ushqimit që ju konsumojnë. Vlen të përmendet se ushqimi që është dietën tuaj duhet të jenë të dy ushqyese dhe kalori të ulët.

Fuqia qark në dietën e astronautëve


Baza e dietë e astronautëve në përdorimin e produkteve të proteinave. Nga ana tjetër, nga dietë duhet të eliminojë tërësisht konsumin e fije dietetike - fibra. Gjithashtu vendosi një ndalim dhe një numër të produkteve të tjera, ndër të cilat vlen të përmendet piper, sheqer, kripë dhe seasonings pikante. Vetë furnizim ushqimi duhet të jetë i katërfishtë. Nëse në mes të ngrënies njerëzve që përjetojnë uri janë të lejuar për të mbajtur snacks të vogla.

Në këtë kohë, ju mund të pini një gotë kefir.

Gjatë rrjedhës së astronautëve dietë duhet të konsumojnë një sasi të madhe të ujit të thjeshtë. Dieters astronautët, duhet të përfshihen në dietën e vitaminave dhe mineraleve të ndryshme. Kjo është për shkak të faktit se kjo metodë e humbjes së peshës nuk përfshin numrin e mineraleve dhe vitaminave që trupi ka nevojë për person.

Astronautët Menu dietë

Kjo menu ju do të keni 20 ditë për të gjithë, ndërsa rri ulur në një dietë të astronautëve. Mëngjesi fillon me vezë nga një vezë që është e skuqur në një tigan të thatë pa vaj. Served parë filxhan kos ose një filxhan kafe pa sheqer dhe qumësht.

Për drekë lejohet 0,5 litër supë dhe të ziera kufomat pule 1/2. Si një pije - një gotë kos ose një filxhan kafe pa sheqer dhe qumësht. Mesdita gjithashtu përbëhet nga një filxhan kos ose një filxhan kafe pa sheqer dhe qumësht. Në darkë menu shërbyer mesditë.

Nuk është e rekomanduar për astronautët dietë për njerëzit që kanë probleme të ndryshme me sistemin e tretjes ose që vuajnë nga sëmundje të ndryshme të zorrëve. Ajo duhet gjithashtu të thuhet se astronautët dietë shkakton stres të madhe të trupit të njeriut. Prandaj, përdorni këtë metodë e humbjes së peshës duhet të jetë jo më shumë se një herë në vit.