Ushqimi kenlehnera


Nëse një person i cili është mbipeshë do të bindë aktivisht ju se ai nuk dëshiron të humbur peshë - nuk e besojnë. Është e mundshme, pasinqertë. Sigurisht, ai me të vërtetë dëshiron të, por nuk mund ta bëjë këtë. Ose nuk ka asnjë informacion. Ndoshta të gjitha përpjekjet e tij të mëparshme për të humbur peshë kanë dështuar, për të arritur rezultatin e dëshiruar dhe nuk arriti, dhe humbi £ kështu vështirë kthyer shpejt. Këta njerëz nuk janë vetëm. Nëpërmjet këtyre peripecive janë pothuajse të gjithë të cilët kanë mbipeshë dhe duke u përpjekur për të humbur. Statistikat na tregojnë se një në dy njerëz të rritur përballën në jetën tuaj me diçka të ngjashme.

Pse po ndodh kjo? Natyrisht, të gjithë duke bërë diçka të drejtë, duke shmangur gabime. Dhe sa kohë që ne nuk jemi të vetëdijshëm për të gjitha gabimet e tyre dhe korrigjuar ato nuk do të fillojë, është e nuk do të shkojë përpara.

Pra, çfarë është ky gabim?

1.Chem një dietë të ngurtë, më efektive është. Ky është një gabim, sepse efektiviteti i çdo dietë mund të gjykohet vetëm si një faktor në qoftë se ai është i përshtatshëm dhe tolerohet mirë nga shumica e pacientëve.

2.Pohudet na pengon mungesa e vullnetit. Ky është një gabim sepse shumica e njerëzve mbipeshë kanë përvojë të agjërimit 1 ditë apo më shumë. Pak mund të mburremi vullnet të tillë të hollë.


3.Chem paund më shumë mund të "pastruar" për një kohë të shkurtër, metodë është efektive. Kjo nuk është kështu. Në rast se një person humbet më shumë se 4 paund në 1 muaj, bëhet e prohibitively shumë indet që nuk i përkasin në trup. Nga kjo ndikon në sistemin imunitar, mëlçisë, muskujt. Përjashtim ?? muaji i parë, kur humbje peshe mund të ndodhë për shkak të humbjes së lagështisë (e cila nuk është e dobishme).

4. Nëse përdorim metoda të shumta, rezultat i tyre i përgjithshëm do të jetë shumë më mirë se në qoftë se aplikohet veç e veç. Ky është një gabim. Shumë metoda krejtësisht kontradiktore dhe, për më tepër, se pacienti ndihet dy herë më shumë vuajtje, rezultatet mund të jenë krejt të papritur.

5.Uzhiny - rrënja e gjithë të këqijave. Kjo nuk është e vërtetë. Biorhythm njerëzor konfiguruar për darkë ne lehtë shpenzuar energji, dhe pas darke - ajo është e lehtë për të grumbulluar. Nëse nuk darkë, do të jetë dështime të vazhdueshme në bazë të urisë. Darka mund të hani vetëm nuk duhet të jetë më vonë se 3 orë para gjumit, dhe ushqimi nuk duhet të jetë me yndyrë.

6.Vse merrni yndyrë nga ushqime të ëmbël dhe niseshte. Kjo nuk është e vërtetë. Nëse ushqimi nuk është i yndyrshëm, personi nuk do të shërohen, edhe pse shpesh e përdorin miell.

Dhe një tjetër provë ishte Kenlehnera dietë, e cila në thelb është një version i idealizuar i një furnizimit me energji të veçantë.

Daily kemi nevojë për pjesë karbohidrate hyn në trup gjatë mëngjes që përbëhet nga bukë ose rrotullon. Nga karbohidratet koncentruar duhet të braktiset tërësisht. Me këtë, ju mund të hani disa lloje të frutave dhe manaferrat, të tilla si shalqi, grejpfrut dhe i tretë. Gjatë ditës, ju jeni të inkurajuar për të ngrënë vezë, mish viçi suxhuk gatuar, viçi terren (të papërpunuara), nga-produkteve, mish ligët, pulave, dhe produkteve të ulët yndyrë të qumështit. Perime zier pa gjalpë mund të hahet në sasi të pakufizuar. Fruta kryesor kompenson mungesën e uthull molle, e cila duhet të marrë 2 herë në ditë si pije 1 lugë gjelle uthull në 1 gotë me ujë të valë (për të pirë për 30 minuta para ngrënies).

Baza për këtë dietë humbje peshe është dallimi në asimilimin e yndyrave, proteinave dhe karbohidrateve. Kenlehnera mjek diete beson se akumulimi i tepërt yndyrë ndodh kryesisht përmes një kombinimi të karbohidrateve me yndyrna. Në mjekut të tij dietë Kenlehnera nuk na kufizojnë në kalorive. Kërkesa kryesore - përcaktimi i rreptë i yndyrave dhe karbohidratet.

Proteinat me yndyrë - ju mund. Ushqim ideal - një shumë të proteinave, 1,3 pjesë - ushqimeve yndyrore dhe karbohidratet shumë pak. Për Kenlehnera e ndaluar për të përdorur të njëjtën kohë, të tilla si mish dhe patate apo makarona dhe djathë. Vetëm mos hani ëmbëlsirat, përveç frutave dhe manaferrat e listuara më sipër.

Kjo dietë, edhe pse kjo nuk është shumë e vështirë, nuk rekomandohet për ata me veshka, sepse ajo është shumë proteina.