Dietë ushqyerit Institute


Dietë ushqyerit Institute Ka tashmë gjatë 20 viteve të fundit. Kjo metodë e humbjes së peshës është aplikuar jo vetëm në shtëpi, por edhe në spital. Në zhvillimin ushqimet plani ishin ekspertë kryesor. Kjo metodë e vlerës humbje peshe energjisë e racionit ditor do të jetë 1200-1800 kcal. Të dhëna të tilla ndryshim tregon se procesi i humbjes së peshës duhet të fillojë me një kalori të mëdha. Gradualisht vlera e energjisë duhet të ulet.

Kjo metodë ndihmon të përmirësuar metabolizmin. Të gjitha ushqimet që janë pjesë e dietë në dispozicion dhe të lira. Baza e metodës është themeluar malozhyrnoe ndarë ngrënies.

Vlen të përmendet se dietë e Institutit të ushqyerit është një mjet i shkathët përmes të cilit ju mund të zhvillojnë dietën tuaj.

Baza e menysë së ushqimit do të jetë në fruta dhe perime. Pastaj ka burime të ulët-yndyrë të proteinave. Gjithashtu piramidale ushqim janë karbohidratet komplekse të tilla si drithërat, të cilat kanë një indeks të ulët glycemic. Në kategorinë e produkteve të pranueshme edhe bie dhe lakër turshi zier, gjoks pule, kungull i njomë steamed, domate, kallamar, viçi, peshk ligët, vezë, varieteteve unsweetened mollë dhe produkteve të tjera.

Dietat Menu Instituti i të ushqyerit


Kjo dietë është projektuar për 1800 kcal.

Mëngjes i parë duhet të jetë 30 minuta pasi ju të zgjoheni. Morning rënie ushqim: sallatë e lakër të freskët me lëng limoni, vezë të fërguara me 2 vezë, të ulët-yndyrë çaj qumësht.

Dreka është e lejuar pas 2-3 orë pas një të parë. Në këtë vakt ju mund të hani djathë zero yndyrë, pini një zierje e manave të thata e egra u rrit, çaj të zi, pa sheqer.

Për drekë duhet të përgatisë një sallatë e perime të freskëta. Në këtë gjellë duhet të jetë patate mungojnë, bizele, misër. Domate preferenciale, prej trangujve, sallatë jeshile. Gjithashtu menu drekë përfshin gjoks pule pa lëkurë supë me lakër turshi.

Kjo supë duhet të përgatiten në një pule ose perimesh supë transparente. Si do të pini komposto bërë nga kumbulla të thara, supë ose hips.

Gjatë poludenka mund të pini një gotë qumësht të skremuar ose lëng. Dietë mbrëmje do të përfshijë një merak perimesh ose perime steamed. Patatet duhet të hiqen plotësisht. Gjithashtu në darkë do të jetë 100 gram. peshk i zier, çaj.

Para se të shkoni në shtrat, ju duhet të pini një gotë kos me pak yndyrë ose ayran për humbje peshe. Ne pranishëm ushqim ju mund të ndryshojnë sipas shijes tuaj. Me këtë dietë ju nuk duhet të harrojmë për ushtrim.