Ushqimi Ismaeli kitnera


Ismaeli Kitner është një kanadez mjek diete popullor i cili krijoi metodë unike të humbjes së peshës, e cila është bazuar në pronat e dobishme e misrit. Sipas mjek diete, trupi merr nga përfitimet e mëdha misri. Misër ndihmon pastruar zorrët e toksinave dhe toksina, të ulur nivelin e kolesterolit.

Gjithashtu, ky produkt ndihmon për të forcuar sistemin imunitar, si dhe pastrimin e organeve të brendshme. Përveç kësaj, misri ka një ndikim të drejtpërdrejtë në ato yndyrna që hyjnë në trup në traktin gastrointestinal.

Dietë Duration Ismaeli Kitnera është katër ditë.

Gjatë kësaj kohe trupi jo vetëm ozdorovytsya por shpejt hedhin ato paund shtesë.

Dietë dietë me Ismailin Kitnera do të përbëhet nga një grup të veçantë të ushqimit. Nëse kjo menu ju nuk do të donte, pastaj rri në këtë metodë e humbjes së peshës për katër ditë ju vështirë se mund.

Ushqimi Menu Kitnera


Është e vështirë për dietën kur dietë Ismaeli Kitnera të ndryshme. Çdo ditë kjo metodë e humbjes së peshës që nënkupton përdorimin e perimeve të caktuara. Ne ju paraqesim një listë të ushqimeve në menu, i projektuar për një dietë ditore.

Në ditët e parë dhe të dytë të metodës Kitnera dietë do të përfshijë dy veshët misri, një karrota, piper zile, qepë, tranguj dhe një domate dhe kivi.

Në dietë e tretë dhe të katërt ditë Ismaeli Kitnera lejohen gjatë ditës për të ngrënë dy misër, 150 gramë kërpudha, një kastravec, domate, speca e ëmbël, kivi dhe një karotë. Si kërpudhave mund të veprojë kërpudha gatuar.

Opsioni më i mirë menu e produktit kryesor është konsideruar misri gatuar. Kjo është për shkak të faktit se ai përmban më të ushqyesve dhe vitaminat. Në rast se misri i freskët nuk është e mundur për të marrë me të sezonit, ju mund të zëvendësojë të konservuar.

Gjatë ditës, i ulur në një dietë Ismaeli Kitnera, ju duhet të pini të paktën një litër ujë të pastër.

Ju mund të përpiqen për të bërë çaj që është brewed me veshët misri fibra. Për të përgatitur këtë çaj duhet të brewed fibra për përdorim nga 04:00, dhe pastaj jepni atyre që të krijoj.

Pros dietë Ismaeli Kitnera

- shpenzimet ushqimore të vogla të përdorura në këtë metodë e humbjes së peshës,
- Gatim të shpejtë
- Pesha humbje në një paund disa në një kohë të shkurtër,
- Imuniteti Forcimi
- Pastrimin e trupit.

Cons dietë Ismaeli Kitnera

- Dietë pabalancuar,
- Një grup modest i produkteve
- Stresi në trup,
- Ushqimi mund të përsëritet vetëm disa muaj.

Në rast se ju besoni se metoda Ismaeli Kitnera për humbje peshe është mjaft e vështirë për ju, atëherë ju mund të provoni versionin klasik të dietës misri.