Ushqimi Zodiac


Kohët e fundit, një famë të veçantë dietë të regjistroheni. Në varësi të muajit të lindjes, i zgjedhur dietë të veçantë që është i përshtatshëm vetëm për një shenjë të veçantë zodiakut. Dietat e tilla janë zhvilluar astrologët për të gjitha personazhet. Pra, fillojë nga fillimi dhe të kërkoni në të gjitha 12 shenjat e zodiakut.

Aries

Mbrojtës i aries është Marsi. Vitaminë më e mirë për Martians - Vitamina K, të cilat janë veçanërisht të pasura me domate dhe spinaq. Përveç kësaj, Aries duhet të kufizojnë konsumin e mishit. Ju gjithashtu mund të rekomandojë: patate, lakër, zarzavate, arra. Dhe i produkteve të kafshëve zgjedhja juaj e mirë për të ndaluar të mëlçisë.

Demi

Demi nën patronazhin e Venusit. Ata rekomanduan ushqime që përmbajnë vitaminë E, të tilla si vaj vegjetal dhe embrion gruri. Perime veçanërisht të dobishme dhe çdo ushqim me origjinë bimore - patate, karrota, spinaq, domate, qershi, raspberries dhe kërpudha. Zgjedhja ndërmjet mish dhe peshk, peshk preferoni, sidomos detin. Por që duhet të përjashtohet Demi, është sheqeri dhe ëmbëlsirat.

TWINS

Mbrojtës Binjakët - Mercury, e cila është konsideruar vitaminë vitaminë C. Ata janë të pasura me agrume, rrush pa fara e zezë, kalë dori, onions gjelbër. I dobishëm për Binjakët drithëra me drithëra të ndryshme, veçanërisht hikërror dhe të kënaqur.


Mish nuk duhet të hani më shumë se një herë në javë. Dhe të përpiqen për të përjashtuar nga ëmbëlsirat tuaja dietë dhe alkoolit.

KANCERI

Hënë - kanceret patronë. Hëna vitaminë është vitaminë C, e cila shumë në spinaq, lakër, karrota, perimet me gjethe. Top Produktet për Cancer - peshk dhe qumësht, por është më mirë të mos për të kombinuar ato në një vakt të vetëm. Përveç peshkut, dhe prodhimet e detit janë të mira.

LION

Mbrojtës i Luanëve është diell. Sun Vitamina gjeni vitaminë A (carotene). Sepse perimet janë miri të përshtatshme Luanët karrota, domate, pumpkins. Përfaqësuesit e kësaj shenje janë në nevojë për proteina - vezë, qumësht, fasule.

Por mishi është më mirë. Gjithashtu ndaluar kripë dhe alkoolit.

DIVA

Virgjëresha, si Binjakët, Mercury patronizues. Kjo është kryesisht zgjedhur ushqime të pasura me vitaminë C. vegetarianism është shumë i dobishëm për virgjëreshave, por jo të rënda, por me shtimin e vezëve dhe produkteve të qumështit. Nëse ju nuk mund të bëjë pa mish, shmangni mish i tymosur më mirë të gatuar apo përgatitur atë për një çift.

Peshore

Peshorja dobishme Venusian vitaminë E, produktet dmth duhet të përgatiten duke përdorur vaj perimesh. Perime shumë e dobishme - kungull i njomë, domate, spinaq. Peshorja rekomanduar për të ngrënë mish, sidomos viçi. Pastrimin e trupit të prekur nga çaj Libra.

Shmangni kripë është me vlerë dhe bimeve.

SCORPION

Mbrojtës Scorpions - Plutoni. Scorpion dobishme për të ngrënë më shumë hudhër dhe herbs dhe erëza (si Salvia). Me produktet e mishit të preferojnë pulave, sidomos lojë. Dhe mundësisht çdo ditë të pini më shumë se 2 litra ujë.

Shigjetari

Jupiteri - Shigjetari mbrojtës, i cili është konsideruar vitaminë vitaminë R. Kjo është shumëllojshmëri e dobishme e perimeve, sidomos patate. Shigjetari ushqim i përshtatshëm i origjinë shtazore - mish, pulave dhe peshku. Mish është vlim më të mirë apo të piqem në skarë. Të zvogëluar përdorimin e kripë, sheqer dhe erëza.

Bricjapi

Vitamina mbrojtës Bricjapi është Saturn vitaminë D.

Prandaj, është e nevojshme për të përfshirë në të naftës peshk dietë tuaj, vezë e verdhë veze, qumësht dhe gjalpë. Capricorns më të mira për të ngrënë perime të papërpunuara. Si mbushjes është mirë të përdorni vaj perimesh.

Ujori

Saturianskomu Ujëderdhësi gjithashtu ushqime të përshtatshme të pasura me vitaminë D - yolks vezë dhe qumësht. Ujëderdhësi rekomanduar drithëra kokërr, perime, miell soje. Peshk shumë të dobishme, veçanërisht detare, pjekur dhe i pjekur në skarë mbi qymyr. Sheqer dhe ëmbëlsirat më të mirë jashtë.

FISH

Peshku - veneriantsi dhe vitaminë E për ata veçanërisht të dobishme. Ushqime të rekomanduara nga drithërat, veçanërisht oriz. E përshtatshme pjatë e lumit dhe peshk deti.

Peshqit duhet të përpiqet të mos hani pas 18:00, dhe për të shmangur ushqimet e skuqura.