Ushqimi Dr. pipena


Ndërsa gjithnjë e më shumë duke fituar popullaritet mono-dietë, shpesh kanë një ndikim negativ në trup, është lloji i dietë që jo vetëm të japin trupit me të gjitha vitamina esenciale dhe minerale, por gjithashtu e pastron atë. Një tjetër tipar i këtyre dietat - në qoftë se ata nuk janë testuar urinë, përbërja e tyre të ndryshme, dhe ato përfshijnë një numër të mjaftueshëm të ushqimit shijshme, ajo që është gjithashtu i rëndësishëm.

Një dietë e tillë - një dietë Dr. Tom Pipena i Uellsit. Ideja prapa kësaj dietë - produktet bimore përfitim, duke kufizuar proteina përdorni vajra të ndryshme të fara dhe arra. Kjo dietë është e rekomanduar për të shmangur ushqime të denatyruara të tilla si sheqer ose pytlivka, dhe nuk mbështeten në metodat jokonvencionale të ushqimit të përpunimit.

Përveç kësaj, është e dëshirueshme përditë hani zarzavate, perime dhe gatuaj qull në shumën minimale të ujit ose të derdh ujë të valë dhe të japin qëndrim. Secili vakt duhet të fillojë me një perime të papërpunuara ose fruta. Çdo ditë është bollgur, i gatuar në këtë recetë: 2 lugë drithëra derdh një gotë me ujë të valë, dhe mbylljen e disk, të lënë gjatë natës. Në mëngjes uji është drenazhuar dhe tërësisht përtyp, ha gjysmë ore para mëngjesit me stomak bosh. Nëse nuk rritet, ju mund të shtoni gjysmë lugë çaji mjaltë.

Këtu janë disa këshilla që janë të rëndësishme për ata të ulur në një dietë apo thjesht duan të merren me problemin e peshë të tepërt: ??


1. Turn off alkool, ëmbëlsira, mish, sidomos yndyrë dhe djathë. Eliminimi ose kufizojë konsum tuaj kripë. Rastësisht, furrat me mikrovalë pronarët në përgjithësi nuk mund të kripur peshk dhe mish. Kripe mjaft është në produkt.

2. E gjithë kjo mund të jetë prerë, të prerë në feta të holla - kjo jep përshtypjen se një shumë të ushqimit.

3. Vendoseni ushqimin në pjata të vogla. Ashtu si në rastin e mëparshëm, ju budalla syrin, i cili është i njohur stomak zhadibnishe.

4. ashpër off një copë bukë apo një sanduiç - e vendosi atë mënjanë derisa goja juaj do të ketë crumbs.

5. Mos hani në parimin e "të mos zhduken.

6. Në vend të salcë kosi ose kos kos pije

7. Para se të hahet gjithmonë pini një gotë me ujë të ftohtë

Kjo tabelë është shpërndarja e përafërt e mijëra kalorive që ju nevojitet për të marrë përmes ditës:

 • 1 mëngjes - 250 kalori
 • 2 mëngjes - 100 kalori
 • Dreka - 350Kkal
 • Mesdita - 100 kalori
 • Darka - 200kkal
 • Menu këtu Sample:

  Mëngjesi (opsional):

 • 1. Një sanduiç i përbërë nga biskota gjalpë smeared thinly dhe një feta pak e kastravec.
 • 2. muesli, kos dhe e mbushur me feta mandarinës.
 • 3. 100 gram djathë me feta mollë dhe portokall. Ju mund të shtoni një lugë çaji salcë kosi.
 • 4. sanduiç me djathë dhe domate.
 • 5. vezë, rrahur me një lugë me ujë, i pjekur me herbs freskëta.

 • Mëngjes 2:

 • 1. Një copë bukë me kastravec ose domate.
 • Supë 2. perime me vezë të rrahur.
 • 3. domate supë me oriz.
 • 4. Flokëkuq me molle, i kalitur ?? vaj dhe lëng limoni.
 • 5. djathë 100g me kopër ose majdanoz.
 • Dreka:

 • Gjoks pule 1. 100g, i zier ngadalë me perime.
 • 2. 100g gjoks pule të zier me dy patate të vogla.
 • 3. 100g mish i grirë të përzier me maturimin djathë dhe të skuqura me qepë dhe speca.
 • 4. Sallatë me patate të ziera dhe një piper, i kalitur me vaj dhe lëng limoni dhe 100 g fileto skuqur cod.
 • 5. Buckwheat, ose pak makarona me domate dhe trangujve.

 • Rostiçeri:

 • Fruta ose perime. Ju mund të përballojë akullore.
 • Darka:

  Darka përbëhet kryesisht nga sallatë perimesh dhe pjesë të vogla të peshkut apo mish.

  Si një opsion - ton në 120g shëllirë dhe marule.

  Një dietë e tillë do të bëjë trupin tuaj të pakta, nuk ka dëm për shëndetin.